בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רני רהב לא מפחד מצופית 
 
 (גרנט ובוסקילה) כל קשר לרני רהב מקרי בהחלט   
 
יואב הר עוז

יואב הר עוז התרגש מהתגוששות הענקים, אתמול בטלוויזיה, בין צופית גרנט לרני רהב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צופית גרנט היא מראיינת מדהימה. בתוכניתה, 'מי מפחד מצופית גרנט', היא הצליחה לגרום לחברת הכנסת ענבל גבריאלי למרר בבכי על כך שפגעו במחמל נפשה, לירן שטראובר; נגה שחר עשתה אצלה סטריפטיז נפשי מלא; עדן הראל, שהחליטה מראש שלא לגלות סודות, גילתה את הכמוסים שבסודותיה. וכך גם אחרים.

אפשר להגיד עליה הכול, קונבנציונאלית היא לא. צופית, בדרכה המקורית, רוקדת עם המרואיינים, מלטפת אותם, ממזמזת אותם ומצחיקה אותם לכדי אינטימיות מופלאה, כאילו אינם עומדים אל מול מיקרופון ומצלמה פתוחים. צופית מראיינת ללא נייר כתוב, מבלבלת ומשדלת. כשהראיון נתקע, היא פוצחת בריקוד או משנה את הזירה והסביבה, עד שהיא משיגה את מטרותיה. כמו במעשה קונדס של ילד חמוד ושובה לב, אי אפשר לכעוס על צופית. כך היא מוכיחה שאין צורך בלחץ פיזי מתון ובטלטולים ואפילו לא באיומים, על מנת לדובב נחקרים, (לתשומת לב הקורא יעקב פרי).

בתוכנית אמש עמדה צופית בפני האתגר הגדול ביותר שהיה לה עד כה, טייקון תקשורת ענק, רני רהב. האמנתי לה כשאמרה שהיא עמדה בפני התקף חרדה, שכן היא ידעה שהפעם יהיה זה קרב בין ענקים. ואכן, אמש הייתה זו מלחמת מוחות, מהמשובחות שראיתי. ילדה שובבה וילד כריזמטי מתגוששים במגרש החול של מסך הטלוויזיה.
 

סיבוב הראשון

 
צופית תקפה ראשונה: "אומרים שאתה מנהל את המדינה !"

רני הודף בקלילות, לא נופל למלכודת, מצניע את מעמדו. צופית מנסה להביך, אך רני עבר למתקפה. הופך את שלי יחימוביץ' לעשירה מופלגת שאינה תורמת לעניים.

צופית בהלם. מגיבה לא עניינית לטיעון האבסורדי, ונמלטת בבהלה לשאלה על המכתב המפורסם בו כינה רני את שלי: "רעה, רעה, רעה." צופית שואלת בעדינות, האם זו לא תגובה של ילד בן 16 ?
רני, שרק חיכה לשאלה, מסביר בנחת ובשלווה שזה בא מהלב, ולכן לא אכפת לו שזה נראה של ילד בן 16. צופית ההמומה אפילו מסכימה איתו, ונראת אובדת עצות.

1 : 0 בנוק אאוט מזהיר, לטובת רני רהב.
 

הסיבוב השני

נפתח בענייני הכרס של רני, שהכחיש שיש לו אחת. במו עיני ראיתי כרס לתפארת, אך משהו בצורת הכחשתו של רני, כמעט ושכנע אותי להאמין לו שאלו שרירים דמויי כרס.
צופית ממשיכה במתקפה, אך רני, שמרגיש שהוא נלחץ לפינה, מבקש להפסיק לצלם, תוך ניצול הידע התקשורתי שלו – בעצם נחוצה הסכמתו לכל מה שמתרחש. ייאוש ותסכול אצל צופית, הרגשה של אובדן שליטה.

ניצחון בנקודות לרני. 2 : 0, לטובת רני רהב.
 
 

הסיבוב השלישי

היה היפה מביניהם. צופית על סף כניעה שואלת את רני על תפיסת העיצוב של ביתו. רני מנצל את השאלה לתשובה אחרת, על כך שביתו הושג בעשר אצבעותיו. צופית, שמבינה שפה נקרתה לה הזדמנות, מגיבה מיידית: "מה זה קשור עשר אצבעות, שאלתי על האופי של הבית ?".

הערת השדרן: עד כה, מרואיינים משופשפים יודעים שהמראיין שואל בעניין אחד, והם עונים על מה שהם רוצים, ומפאת הנימוס לא קוטעים אותם ולא מעירים להם.

רני מופתע. התרגיל לא עבד.

ניצחון בנקודות לצופית גרנט. עדיין 2 :1, לטובת רני רהב.
 

סיבוב רביעי

צופית, שצברה בטחון, ממשיכה ושואלת, איך היה מגיב לו היו מגלמים את דמותו ב'ארץ נהדרת'?
רני שלא התאושש מהמכה הקודמת, מסרב לענות. צופית לא מרפה, ושואלת לדעתו על הדמות שמגולמת כג'ודי ניר-מוזס. פה חוזר רני על התרגיל הקודם, ופוצח בתשבחות ומחמאות לג'ודי.
צופית באופן רגוע יותר, אך בסרקזם עדין, שואלת: "מדוע אמרת את כל זה על ג'ודי, הרי לא שאלתי מה אתה חושב על ג'ודי?" רני הנבוך מנסה לתת הסבר לוגי קר, אך צופית נותנה את המהלומה הסופית ואומרת שההסבר העקרוני לא תפס.

ניצחון בנוק אאוט לצופית, ובספירה הכללית, שוויון 2: 2.

גם על רהב ניתן לומר הרבה דברים, אך נתון לתמרון הוא לא. חד מתוחכם ואינטיליגנטי דווקא כן. על אף הוירטואוזיות של גרנט, קשה לגבור תקשורתית על רני רהב. מעבר ללויאליות ודיסקרטיות, זו ההבנה העמוקה בדעת הקהל ורחשי ההמונים, שהביאו את העשירון העליון לשלם לו כסף בעבור יחצון ודוברות.

בסיום הודתה צופית שהצליחה רק חלקית במשימתה, אם כי, שלא לידיעת הציבור, הצליחה גם בשאר המשימה, אך כאמור, זה נותר עלום מפנינו. צופית היא ליגת על בפני עצמה מבלי שתצטרך שבעלה יאמן אותה. מעניינת מרגשת ומעוררת מחשבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by