בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני ציצים זה מספיק בהחלט 
 
 
מיכל זמרני ורונן צומר

האם ייתכן שהוליווד מעודדת ליברליות, ומה יותר חשוב - איכות או הנאה? מיכל זמרני ורונן צומר נפגשו ב'פגוש את הפוקרס' ונגררו לשיחה אל תוך הלילה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ר: אהבת את דארמה וגראג? אהבת גם את פגוש את הפוקרס.

מ: דווקא לא. זה היה נמוך. משעשע, אבל נמוך. ולא דומה בכלל לדארמה וגרג. יותר מדי בדיחות ערלות וציצים.

ר: אנחנו מדברים על אותו סרט?

מ: דסטין הופמן עושה קפוארה ואל פאצ'ינו לובש ציצים מפלסטיק?

ר: מסתבר שכן.

מ: מה דארמה? בדארמה וגרג היו כלבים שטבעו בשירותים, ערלה שעפה לפונדו וגבר שממשש את ציציו של חמו לעתיד? סיפור המסגרת קצת דומה – אולי. אבל אלוהים נמצא, כידוע, בפרטים הקטנים.

ר: אז לא נהנית?

מ: נהניתי – אני פשוט חושבת שזה היה נמוך.

ר: נקודת המבט שלך מתיימרת להיות מדעית/אובייקטיבית. יש סתירה בדברייך. או שאהבת וסבבה, או שנמוך וחרא של סרט.

מ: לא נכון. זה כמו ספרי זבל – אני קוראת את זה בכיף גדול, אבל אני מבינה שזה לא טולסטוי. יצירה כולה לגרום לך הנאה גם אם היא לא איכותית.

ר: איכות היא מושג שנוי במחלוקת. למה את הולכת לקולנוע? מה את מצפה למצוא שם? איכות, הנאה או בריחה מהמציאות המחורבנת למשך שעתיים. וזה בדיוק מה שהפוקרס נותנים.

מ: לרוב אני הולכת לקולנוע לשם ההנאה, ולא כדי להרהר במהות החיים ובמורכבות היקום. אבל אני מאמינה שניתן לייצר הנאה באיכות גבוהה יותר מבדיחות ציצים.

ר: היה רק ציצ אחד, וגם הוא היה מפלסטיק. הסטייה המינית היחידה הייתה של כלב, והדיבורים לא היו ממש בוטים, ביחס לדיבורים בכל פאב מצוי.

מ: אני יודעת שבן סטילר מתמחה בקומדיות פלוצים, מעולם לא טענתי שזה בוטה. אלא שזה נמוך. אבל אי אפשר להאשים אותי שהיו לי ציפיות גבוהות, בהתחשב בקאסט.

ר: בגלל דה נירו והופמן אז כבר פיתחת ציפיות גבוהות?

מ: בגלל דה נירו. והופמן. וסטרייסנד. אנשים טובים שלכל אחד מהם יש איזה אוסקר או שניים בארון.

ר: דחילק, אמרו בן סטילר, אמרו שזה קומדיה ועוד סרט המשך לקומדיה. כמה סרטי המשך איכותיים יש לקומדיות? תוסיפי לזה את העובדה שמדובר בבמאי של אוסטין פאוארס...

מ: האמת היא שהטענות שלי הן פחות ברמות הקאסט, ויותר ברמת התסריט.

ר: נו, פה בדיוק הדמיון לדארמה וגרג. הסרט משחק בדיוק על אותו מתח - מפגש בין שני גישות קיצוניות לחיים, ומשום מה בשניהם הגישה הליברלית והקלילה היא המצטיירת כנכונה וכטובה יותר. האם ייתכן שהוליווד יוצאת נגד ריבועיות ושמרנות?

מ: אני לא חושבת שהוליווד מעודדת ליברליות קלילה כעדיפה על שמרנות. היא מעודדת את ערכי המשפחה באשר הם. במקרה הזה, כמו במקרה של דארמה וגרג, המשפחה הליברלית המחופפת פשוט מתפקדת כתא משפחתי חם ואוהב יותר מאשר המשפחה השמרנית. זה יכול היה בקלות רבה להיות להיפך.

ר: זה יכול היה להיות להפך, אבל זה לא. בשני המקרים זה לא. וזה מעורר תמיהה מי ומה טוב ורע, ולאיזה צד נוטה הוליווד. למעשה, מוסר ההשכל המתבקש הוא קריאה ל'אחדות' (כשהמשפחה היא רק אנלוגיה) בין התרבות הליברלית של הרחוב האמריקאי, שמיוצג על-ידי משפחת פוקרס שלא פוחדת לדבר ולהתענג על סקס, לבין הממסד הזקן והחשדני, שמיוצג על ידי משפחתו של ג'ק ביירנס, פנסיונר ה-CIA, שהסקס בשבילו הוא אירוע חד שנתי.
 
 
מ: לא חסרים סרטים שמדברים על אחדות. הבעייתיות של התסריט הספציפי הזה הוא שהוא עושה את זה בצורה שמאכילה בכפית, זועקת לשמיים בקולי קולות וחוסכת מהצופה התמים את הצורך המיותר לחשוב.

ר: ברמת התסריט, אני מסכים. הבדיחות על מפגש הציוויליזציות בין השמרני-ממסדי-מרובע-נוצרי לליברלי-היפי-אנטי ממסדי-יהודי הוא די צפוי וממחזר את דארמה וגרג. שני היצורים שסיפקו את הבידור הכי טוב בסרט הם הכלב החרמן והתינוק, ושניהם נראים כאילו נדחפו בכוח לתסריט רק בכדי להוסיף לו צבע.

מ: טוב, זה ידוע שילדים וכלבים גונבים את ההצגה.

ר: לכי תסבירי את זה לכמה מיליוני אמריקאים שראו את הסרט והציבו אותו בראש רשימת רבי המכר. אבל בתכלס - למי באמת איכפת מאיכות? מיליוני גברים נהנים מסרטי אקשן זבליים, ונשים מסרטי דרמה קיטשיים. העיקר ההנאה.

מ: ואם בהנאה עסקינן – אתה יודע שדסטין הופמן טוען שהחלק המהנה ביותר בעבודה של הסרט הייתה העובדה שנתנו לו למשש את שדיה של ברברה סטרייסנד? אפשר הבין אותו. אני חייבת להודות שלברברה, למרות גילה המתקדם, יש ציצים נאים בהחלט.

ר: כגבר, אני חייב לציין שהתותב הפלסטי של ביירנס ניראה יותר טוב. את יודעת איפה קונים כזה? לשימוש עצמי כמובן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by