בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא מהרטה? ספר לחברייך 
 
 מהרטה, מאחורייך   
 
יואב הר עוז

מאז פרשת תרומות הדם לא הייתה שערורייה עדתית כזו, אם יואב הר עוז היה אתיופי הוא היה דורש וועדה שתברר כיצד קרה שמהרטה לא זכתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אני תובע להקים ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט, לבדיקת אירועי בחירת 'השגריר'. הבחירה של מר יעקב פרי באיתן שוורץ לתפקיד השגריר הינה שערורייתית ובלתי סבירה, ויש צורך לחקור מדוע זה קרה.

אין ספק שהעדה האתיופית רשאית להרגיש, בצדק, מקופחת. מאז פרשת תרומות הדם של האתיופים, לא היה מעשה כה פוגע ובלתי מובן כלפי העדה. ולכן, דרושה ועדת החקירה הממלכתית, שתבדוק ותברר לעומק את ההחלטה המוזרה של יעקב פרי. אם הייתי אני עצמי אתיופי, הייתי מגיש בג"ץ. אבל אני לא.

בתוכנית אמש, סיפק איתן שוורץ את כל ההוכחות לטענות כנגדו, שהעליתי במדור זה. הטריקים והשטיקים שלו היו מחוץ להקשרם, לא עבדו, ואף גרמו נזק. מה לראש העיר בלומברג ולקערת טחינה ופלאפל !? (זוכרים את נאום התפוזים). שיא חוסר המודעות העצמית – איתן מסביר לכתב ה'דיילי ניוז' שהוא בא למכור סקסאפיל לצעירים בארה"ב, כיוון שהוא עצמו סקסי !? (זוכרים את קליפ הכוסיות). העיתונאי המקצוען פסל אותו והביע תמיהה על דימויו העצמי ככוכב רוק. אפשר להגיד הרבה דברים על שוורץ, סקסי הוא לא! ובהשאלה מהערתו של אליוט ספיצר, התובע הכללי של ניו יורק, איתן שוורץ אינו סקסי אלא אנטיספטי.
 
 
זה שרינה מצליח הושפעה מהמניפולציות של שוורץ, ניחא, אבל מדוע צריך יעקב פרי לעשות מניפולציות עלינו ? הרי לפני שהועלה לגמר, הוא רשם לאיתן "הערת אזהרה" בגין 'מקצוענות יתר", ולפתע הוא הופך את עורו ומסכים עם מצליח ש"מקצוענות" היא לא מילת גנאי ? מאז זיגזוגיו של אהוד ברק בעת היותו רוה"מ, לא קם זגזגן כמו יעקב פרי.

ואומנם, בפרקים האחרונים איתן התדרדר ומהרטה השתפרה, אך פרי התהפך. וזאת בניגוד לכל תוצאות המבחנים. מהרטה ניצחה כחביבת הקהל במטוס לישראל, וצביקה (רכש עתידי של ערוץ תכלת) כבעל הנאום הטוב ביותר. בבחירה של הקהילות, איתן היה אחרון, ומהרטה ראשונה. לפרי זה לא הזיז. עיתונאי בכיר מה'דיילי ניוז' בחר במהרטה. גם זה לא ממש הטריד את פרי. וכשהתובע הכללי של ניו יורק, מהמשפיעים בממשל האמריקאי, בחר במהרטה על אף האנגלית שבפיה, ולשוורץ העיר שהוא אנליטי מדי ואנטיספטי, זה לא עשה שום רושם על יו"ר בנק המזרחי. מי זה הספיצר הזה, בכלל?

בכלל כל המבחנים שהיו אמורים להוות אמות מידה לחברי הוועדה בהחלטותיהם השפיעו כקליפת השום. וחמורה מכך היא הלוגיקה של פרי בבחירותיו. כשפרי נאלץ להחליט בין וולס לצביקה, טען שמולו עומדות כביכול שתי מניות: וולס מניה בטוחה וצביקה מניה בהימור, ובחר בהימור. גם הפעם, הציג את איתן כמניה בטוחה ויעילה ומהרטה כמניה מיוחדת שבהימור, ובחר במניה הבטוחה, איתן שוורץ. זיגזוג או לא זיגזוג? מסתבר שאני לא הייתי היחיד שהופתע. מיד לאחר התוכנית, איתן, בעודו שוטף ידיו ב"דייסת תפוזים", התראיין בגל"צ וסיפר שבעת ששמע את נימוקיו של פרי, ראה כבר את מהרטה מקבלת את הכרטיס לניו יורק.

החלטתו של יעקב פרי, לוקה בחוסר סבירות קיצונית, והיא מהווה פגיעה באינטליגנציה של כולנו, וסותרת את נימוקיו שלו עצמו.

נכון שבאופן כללי מגיעים ליוצרי התוכנית ברכות ושבחים בכל פה. הם יצרו בתוכנית האחרונה דרמה מותחת בכך שהביאו את המתמודדים לשדה התעופה, ובכך המחישו יפה את משמעות הזכייה. זו גם תעודת כבוד לציבור הישראלי, שצפה ברייטינג גבוה בתוכנית אינטליגנטית ובנושא מעניין. המשתתפים היו ברמה גבוהה, וזאת בניגוד לתוכניות "ריאליטי" מטופשות, שכוללות קומיקאי בצורת ארמדיל, צמד של הומו ודוס, וערסים מהחלל החיצון.

חבל שיעקב פרי קלקל את החגיגה היפה. עונה הבאה ולמען ההגינות, הסבירות, העדה האתיופית בפרט וכל שאר העדות בכלל, אני דורש שימנו צוות שופטים בדימוס מבג"ץ.

מהרטה, את אומנם לא אבא אבן, וגם קצת סוציומטית, אך בשבילי את השגרירה – The Ambassador.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by