בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי שבוע על המסכים. והשבוע: דרמה צבאית עם רוברט דה-נירו וקובה גודינג ג'וניור, ודרמה משפחתית ויטנאמית. ולזריזים: שתי הקרנות טרום בכורה שוות צפייה, האחת "אגרוף של אישה" - על נערה שבוחרת להיות מתאגרפת והשנייה ו"תעביר את זה הלאה" - על ילד קטן שחושב על רעיון שמשנה את העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

גברים עם כבוד

אל תקראו לי שחור, בבקשה. גברים בשחור עם כבוד
 אל תקראו לי שחור, בבקשה. גברים בשחור עם כבוד   
Men of Honor

מבוסס על סיפור אמיתי. קרל בראשיר (קובה גודינג ג`וניור) מתגייס לחיל הים במטרה להיות הצוללן השחור הראשון. אחרי שכנועים רבים הוא מצליח להתקבל לבית הספר לצלילה. מפקדו הקשוח, בילי סאנדיי (רוברט דה נירו), לוקח אותו "תחת חסותו" ונותן לו יחס מיוחד בדמות התעללויות אכזריות ודרישות גבוהות ביותר, במטרה לגרום לו לפרוש. קרל לא מתקפל, ומשיג את מטרתו, אבל מאבד את רגלו בתאונה קשה כמה שנים מאוחר יותר. למרבה ההפתעה, הוא פונה דווקא אל מפקדו/אויבו הישן על מנת שיעזור לו להתגבר על הבירוקרטיה הצבאית, ולחזור לשורות הצי האמריקני.

במאי: ג`ורג` טילמן ג`וניור (128 דקות, ארצות הברית 2000)

 
Eonline: גם כאן לא נעדר מקומם של קטעי השמאלץ ונאומי הראווה המוסריים, שנראים תמיד טוב יותר בקולנוע מאשר בחיים האמיתיים. התפקיד של שרליז ת`רון (כאשתו של דה-נירו) קטן, ומסתכם בהיותה יפה ופוטוגנית. למרות כל המגבלות, הסרט שווה אזכור מכובד. הציון: שמונה.

Film.Com: דמותו הבדיונית של המפקד המתעלל, מאפילה על דמות הגיבור האמיתית. בראשר נאבק מספיק בחייו, ומגוחך שבסרט המבוסס על סיפורו, הוא יאלץ להיאבק על זמן מסך ותשומת לב הצופים מול דמותו המרתקת של דה-נירו - דמות בדיונית המורכבת משילוב תכונות של אנשים שבראשר פגש במהלך חייו.

Film Journal International: התחושה של סרט תעמולה, מהסוג שהיה פופולרי בהוליווד לפני כמה עשורים. נטול כל אירוניה פוסט-מודרניסטית. העלילה שמלווה את הגיבור מילדותו מורכבת מכל כך הרבה שיאים דרמטיים שנדמה כאילו אנו צופים בכמה סרטים.
 

סודות של אמצע הקיץ

הוווו, למה החיים כל כך מסובכים? ליאן והסודות של הקיץ
 הוווו, למה החיים כל כך מסובכים? ליאן והסודות של הקיץ   
A La Verticale de L`ete (a.k.a. Vertical Ray of the Sun)

ליאן (טראן נו ין קה) היא צעירה העובדת כמלצרית במסעדה השייכת לאחותה הבכורה סואנג, וחולקת דירה עם אחיה הבכור האי (קואנג הי נגו), שחקן במקצועו. ביום השנה למות אמם נפגשים ליאן, האי וקהאן אחותם האמצעית, במסעדה של סואנג אחותם, כדי לכבד את זכר אמם.

המפגש מלא שמחה, אבל עמוק בלב, שומרת כל אחת מהדמויות סוד. החודש שלאחר יום הזיכרון, הוא חודש של פיתויים, אכזבות, הצהרות, אי הבנות, חשדות ופרידות, וסודות בני המשפחה הולכים ומתגלים.

במאי: טראן אן האנג ( 110 דקות, ויטנאם- צרפת 2000)
 
 
Exclaim: שטוף בצבעים עשירים, מרקם שופע ורוחש בצלילי חרקים, גשם וציפורים. האנג, הבמאי, מומחה בגרירת הצופים אל עולמן של הדמויות תוך הזדהות מוחלטת. חגיגת החושים על המסך פשוט מרהיבה.

Boxoffice Magazine: סיפור קסום במיוחד שעוטף את הצופים לחלוטין באמצעות המסתורין העדין שלו. העלילה נפרשת בפני הצופה כמו גם בפני הדמויות, כאילו זה עתה התעוררו ממנוחת צהריים ועדיין לא ממש מבינות מה קורה סביבן.
 

תעביר את זה הלאה - טרום בכורה

איי סי גוד פיפול. ספייסי והילד חוזרים לבית הספר
 איי סי גוד פיפול. ספייסי והילד חוזרים לבית הספר    
Pay it Forward

המורה של טרבור (קווין ספייסי) נותן לכיתה משימה: מצאו משהו שיכול להפוך את העולם למקום טוב יותר. טרבור (היילי ג`ואל אוסמונט), שמנסה לשדך בין אמו האלכוהוליסטית לשעבר (הלן האנט), ואותו מורה, מוצא פתרון מיוחד במינו. כל אחד חייב לעשות מעשים טובים ולעזור לשלושה אנשים. אותם שלושה אנשים יעבירו את זה הלאה, ויעזרו כל אחד, לשלושה אנשים נוספים, וכך תתפשט העזרה ההדדית בעולם. הרעיון תופס תאוצה ועובד מצויין, עד שעיתונאי אחד מתחיל לחקור.

במאית: מימי לידר (123 דקות, ארצות הברית 2000)

 
Eonline: הכימיה והיחסים בין שלושת הדמויות מוצלחים ביותר. נקודת מפנה לרעת הסרט, מתרחשת עם הופעתו של הכתב הסקרן (ג`יי מוהר). אפשר היה לקצץ בקטעי השמאלץ ולהוריד עשרים דקות. הציון: שמונה וחצי.

Film.Com: סוחט דמעות באופן מלאכותי ומוגזם. למרות הפגמים בתסריט, אמינותם של שלושת השחקנים יוצאת דופן . סביר להניח שיקטוף שלל מועמדויות לאוסקר. הסוף מטריד במיוחד.

Film Journal International: קווין ספייסי כמורה המצולק והבודד, ג`ון בון ג`ובי כאביו חסר האחריות והפוחז של טרבור, הלן האנט כאלכוהוליסטית מועדת ובעיקר הופעתו המבריקה של ג`ואל אוסמונט, שווים צפייה. סיפור אנושי צבעוני.
 

אגרוף של אישה - טרום בכורה

חוק מספר אחת: אף מילה על פייט קלאב. דיאנה ואגרוף הנפץ
 חוק מספר אחת: אף מילה על פייט קלאב. דיאנה ואגרוף הנפץ   
GirlFight

לדיאנה (מישל רודריגז) יש מבט חודר ואגרוף קטלני. היא לא מהססת להשתמש בו, בבית הספר, בשכונה, בבית. כשבמקרה היא מגיעה למכון אגרוף, היא מבינה שמצאה בית ומטרה בחיים. כנגד כל הסיכויים, ותוך חוסר פרגון מוחלט מהסביבה, יוצאת דיאנה למאבק שיעצב את דמותה וחייה, והופכת למתאגרפת מקצועית ומוערכת ולאישה צעירה . כאשר היא מתאהבת במתאגרף שיתמודד מולה בקרב האליפות, עומדים דרכה, מאבקה, ואהבתה למבחן.

במאית: קארין קוזאמה (110 דקות, ארצות הברית 2000)
 
Eonline: נוק-אאוט מוחלט. ההפקה והבמאית עושים עבודה מצוינת במעקב שלהם אחרי התקדמותה הגופנית והרגשית של דיאנה. לרודריגז יש מבט אינטנסיבי ונוכחות עצומה. הציון: שמונה וחצי.

Film.Com: לנשים כעם בחברה מאצ`ואיסטית, יש בעיה לבטא כעס. לבחורה הזאת , דיאנה, ממש לא. תענוג לראות את הדמות שלה מונעת ליצירה ולניצחון בעקבות הכעס שמחדיר בה אנרגיות מטורפות. סרט שחובה בעיקר על כל בחורה לראות. שחקנים מצוינים.

Film Journal International: אחד מסרטי האגרוף הטובים ביותר שנעשו. לא ראוותני ודרמטי כמו "רוקי" אלא מכיל ניצחונות קטנים על ה`עצמי`, על החיים. סצינות הקרב בין דיאנה לחבר שלה מדהימות בעוצמתן.
 

בשבועות הקודמים:

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

בסמה מוצ`ו, סתיו בניו-יורק, בית האשליות, מעודדות צמודות

בלתי שביר, אחות זרה, טאבו, גויה בבורדו

הגרינץ`, פוקימון 2, רחובות מושחתים, אני עצמי אני, היום השישי

ראיתם את הסרטים? בואו לכתוב עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by