בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וידאו: נטלי פורטמן בראיון בעברית 
 
 
טלי שמיר

רגע לפני טקס האוסקר, במהלכו ייתכן ותזכה בפסלון המוזהב, שוחחה איתנו כוכבת-העל נטלי פורטמן בעברית צחה, בראיון וידאו בלעדי לנענע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לחץ לצפייה בראיון הווידאו המלא

לפני הראיון הזהירו אותנו שנטלי תעדיף וודאי להתראיין באנגלית, ושהיא חוששת מליפול בלשונה. אנחנו דווקא מאד רצינו לשמוע אותה בשפת האם המשותפת שלנו, אולי בשביל הקוריוז, אולי בשביל להרגיש קרובות ואולי סתם בגלל האנגלית החצצית שלנו. קיווינו לקבל לפחות איזה "שלום יזראל" מקושקש, אבל נטלי הפתיעה אותנו, ובלי הרבה בעיות נאותה לגלגל ראיון מלא של חצי שעה בעברית מינימליסטית אך רהוטה, במבטא קל.

פורטמן התגוררה בירושלים במשך חצי השנה האחרונה, היא למדה שם לימודי מזרח תיכון, אחר כך הצטלמה לסרט של עמוס גיתאי. ביום ראשון הקרוב תשתתף בטקס האוסקר, תגיש פרס ואולי אף תזכה בו, לראשונה בקריירה שלה. במשך השהות שלה כאן ניסתה הסטארית לקיים חיים של סטודנטית מן הספסל, הרחק מאור זרקורי הרכילות הזקורים. כל מה שקיבל ממנה הקהל הרעב היו כמה תחקירי רכילות ותמונות פפראצ'י בפנים מכוסות. רגע לפני הפלגתה לטקס פרסי הקולנוע הגדול ביקום נתנה הסכמתה לראיון וידאו בנענע, למה עכשיו ולמה דווקא לנו? אין לדעת, אבל נראה שזה רק מוסיף למסתורין שלה, למורכבות ולקסם.

את הכוכבת של 'מלחמת הכוכבים', 'לאון', 'קרוב יותר' (ועוד ועוד) פגשנו בסוויטה שלה במלון שרתון בתל אביב, לבושה בג'ינס, נעלי אול-סטאר וחולצה שחורה קצרה. היא נראה פשוטה וזוהרת בו זמנית. "אני מאד מתרגשת לקראת טקס האוסקר ומביאה את ההורים שלי לשם", סיפרה.

באמת כבר קשה לדעת על מה להעריץ אותה יותר: על המועמדות לאוסקר, הזכייה בגלובוס הזהב והאופן בו העמידה בצל שחקנים כמו ג'וליה רוברטס וג'וד לאו; או אולי על האול-סטאר, האומץ לנהל ראיון מלא בעברית וללמוד במשך חצי שנה לימודי מזרח-תיכון באניברסיטה העברית בירושלים, כשכל העולם המערבי פרוס כשטיח לרגליך. אולי על היכולת לשמור על שפיות בתוך כל הבלגן הזה.
 

ילדה טובה ירושלים

 
ספרי לנו, איך התקבלה ההחלטה לבוא לישראל לסמסטר?
"היה לי זמן פנוי, לא מצאתי עבודה שעניינה אותי, ותמיד רציתי לגור פה קצת, רציתי לראות איך זה, כי עזבתי בגיל צעיר ומאז רק ביקרתי, בערך שלוש פעמים בשנה."

"בהתחלה חשבתי ללמוד בתל אביב ואני שמחה שבחרתי בירושלים, אני אוהבת את הפרטיות שלי, וכמעט לא הפריעו לי שם. לעומת זאת בנסיעות שלי לתל אביב הייתי צריכה להתחבא, בכל פעם שיצאתי למסעדה היו לי בעיות עם צלמים. בירושלים היו פפראצ'י רק כשצילמנו את הסרט. אבל אני מאד אוהבת גם את תל אביב, רק שפה אני צריכה להיות יותר זהירה".

ואיך זה לעומת ארצות הבית?
"זה כמעט אותו דבר. אני גרה בפרוור בניו יורק ולצלמים לא שווה להישאר שם רק בשביל אדם אחד. הם נמצאים רק באזורים שיש בהם הרבה אנשים. בדיוק מאותה סיבה שרוב הצלמים פה נמצאים בתל אביב".

איפה גרת בירושלים?
"בשכונת ממילה, בדירה, לבד".

איפה?
"ממילה בירושלים, זה על יד העיר העתיקה".

אה, ומה עשית שם בלילות, למשל?
"ביליתי בדירות של חברים, יצאתי לבארים, למסעדות, לסרטים".

אפרופו בארים ומסעדות, אנחנו מגישות לנטלי עראק וקרמבואים כתעודות הכשר לישראליותה, ובעיקר לישראליותנו. נטלי מרחיקה את העראק מעינה של המצלמה.

פורטמן התפרסמה בגיל 11, בעקבות תפקידה בסרט 'לאון', מאז, כיאה למי שהתחילה כשחקנית- ילדה, דואגים נטלי והסובבים אותה לשדר תדמית של good jewish girl. רק כמה דוגמאות: היא סרבה לקריירת דוגמנות, ויתרה על תפקיד ב'הלוחש לסוסים' לטובת תפקיד באנה פרנק על בימת ברודווי, ואת סצינות העירום של 'קרוב יותר', (היא משחקת שם חשפנית) השאירה על רצפת חדר העריכה. לאחרונה, למרות זאת, הופצו שמועות מרעישות על כך שנטלי מעשנת סיגריות בהפסקות ומזמינה ג'ין אנד טוניק בבארים (הו!).

מאד חשוב לך לשמור על תדמית הילדה הטובה?
"לא, לא, זה סתם שלא הייתי רוצה...כשאני הייתי קטנה ראיתי מה שחקנים ושחקניות מבוגרים עושים וזה השפיע עלי. אני לא יודעת אם לי יש השפעה, אבל אם כן, אני לא רוצה שזה יהיה לכיוון של אלכוהול. אני מעדיפה להשפיע לכיוונים טובים. להיות אדם טוב".
 

הלו עמוס? זו אני, נטלי

שמענו שאת מאד אוהבת היפ-הופ
"כן, אני אוהבת את a tribe called quest , blackalicious, jurassic 5, הרוטס... בארץ שמעתי את הדג נחש ומאד אהבתי. אפילו קניתי את הדיסק שלהם, זה עם הבמבה".

את התואר הראשון שלך, בהארוורד, עשית בפסיכולוגיה. למה החלטת ללמוד פה דווקא לימודי מזרח-תיכון?
"בחוצלארץ שומעים וקוראים הרבה דברים שונים על הסכסוך. רציתי ללמוד באופן מרוכז יותר. זה לא שיש לי עכשיו ידע עמוק, זה רק סמסטר אחד. אז למדתי קצת ערבית, קצת על ההסטוריה של האיסלם. ועברית כמובן. היה מאד מעניין, אבל רוב מה שלמדתי היה מהחיים פה, מלפגוש אנשים ולדבר איתם. בירושלים רואים איך כולם חיים יחד ומסתדרים בין אדם לחברו, ולצורך צילומי הסרט של גיתאי נסענו לירדן ולשטחים והכרתי אנשים שונים מרקעים שונים. זה נשמע טיפשי, אבל אף פעם לפני כן לא יצא לי להכיר ערבים ישראלים. כך גם לרוב היהודים פה, אני מבינה. זה לא שהשחקנים הערבים שהכרתי מסמלים את כל הערבים, אבל זה בכל זאת מעניין להכיר".

איך הגעת לעבודה על הסרט עם גיתאי?
"רציתי מאד לעשות סרט בישראל ועמוס הוא הבימאי הישראלי הכי ידוע בחו"ל. מאד אהבתי את הסרטים שהוא עשה, 'כיפור' ו'קדוש'', אז השגתי את הטלפון שלו והתקשרתי אליו, אמרתי לו שאני רוצה לעבוד איתו. נפגשנו במסעדה בתל אביב והוא אמר 'יש לי תפקיד בשבילך'. חשוב לי לעשות דברים חדשים ולשנות את סגנון המשחק. זה תהליך צילומים שונה לגמרי מכל מה שהכרתי, הסיפור כל הזמן משתנה, מוסיפים דברים. התוצאה הסופית תהיה הפתעה גם בשבילי".

"אני חושבת שזו תקופה מאד חשובה לקולנוע הישראלי, רק השנה יצאו המון סרטים ישראליים טובים מאד. אהבתי במיוחד את 'אור' וגם את 'אושפיזין' 'הכלה הסורית' 'סוף העולם שמאלה'. אני מרגישה שזו רק תחילת תהליך הצמיחה של הקולנע הישראלי ואני מאד רוצה להיות חלק מזה".

ולשאלת מליון השקל, את מרגישה ישראלית?
"לא גדלתי פה ולא עשיתי צבא. אני לא לחלוטין מכירה את תרבות הפופ הישראלית. אני לא מרגישה ממש כמו כולם, אבל אני בהחלט מרגישה פה בבית. אני ממש בשני המקומות, בארצות הברית אני מרגישה ישראלית ופה אני מרגישה אמריקאית. וזה חשוב לי כאמנית, להרגיש קצת זרה, זה נותן לי הסתכלות חיצונית על דברים".

ולשאלת מליון הדולר, מה תלבשי לאוסקר?
"אני עדיין לא יודעת".

מה???
"לא היה לי זמן לחפש, אני עובדת ממש עד הרגע האחרון. אפילו ביום שישי. ביום שבת כשאגיע ללוס אנג'לס יביאו כל מני שמלות ואבחר מתוכן".

*לצפייה בראיון הווידאו המלא (צילום ועריכה: צביקה בינדר).
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by