בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יש מצב חירום, יש מצב לפוסטינור 
 
 
יואב הר עוז

יואב הר עוז נפרד בשמחה רבה מחדר המלחמה של יאיר לפיד. שפרק הסיום שלה דמה להצגת מוסר לילדים והדגים את שאיפתו של לפיד להפוך לרה"מ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זהו. חדר מלחמה הסתיימה, ראש היחידה, רענן, נשא נאום "לקיחת אחריות". באותה מידה יכול היה זה להיות, נאום "אלכסון הוא אסון", "זבל מי שמלכלך", או "יש מצב חירום, יש מצב לפוסטינור". ליאור אשכנזי נשא את דבריו ברצינות ובפאתוס כמו רשג"ד מהצופים בפני חניכיו, אני נשבע שבכמה הבזקים ראיתי במקומו את לפיד עצמו. למרות זאת, כיבוי צופים לא נדרש כאן, כי לא הייתה כאן מדורת שבט. הרייטינג צנח, והביטוי ה"מבריק" רוה"מ, לא נכנס לז'ארגון .

אשכנזי שנאם לצוות היחידה שימש בעצם תחפושת הסוואה למצביא, הוגה הדעות והאורקל יאיר לפיד, שנושא דבריו לאומה. מילא, אם היה לו מה להגיד. ולמה ב 21:30 מוצ"ש פריים טיים
ערוץ 2 ? עודד מנשה היה יכול לעשות זאת נפלא ב 17:30 ביום חול בערוץ הילדים (וגם עופר שכטר).

זה נכון שחשוב שבתסריט יהיה מסר, אבל בתסריט טוב כמו בחיים הוא יוצא לבד מהסיטואציה, לא צריך להגיד אותו. אלא אם כן אנחנו בהצגת ילדים.

נאום המסר כנראה שהיה נחוץ, מכיוון שלאורך כל הסדרה הדיאלוגים והטקסט היו כל כך כלליים, שום דבר לא היה ברור. שמיכת טלאים של קלישאות ובורות, וקונספט מוזר. דרמה בה לוקחים, לדוגמא, יחידה קימת במציאות כמו השב"כ, ומשתילים לתוכה עלילה בדיונית, אני עוד מבין, אבל לקחת סיפורים מן המציאות, ולצקת אותם לתוך עלילה של יחידה בדיונית? אני מודה שעל סגנון כזה עוד לא שמעתי. תוסיפו בבקשה לרשימת התארים של לפיד גם ממציא ודרמטולוג.
 
 
מישהו מוכן להסביר לי במה עוסקת היחידה הזאת, גאט דמט ? היא גוף פוליטי, ביטחוני, מנהלי, יח"צני, גם וגם ? היא לא שב"כ ולא מוסד. היא מתעסקת גם בדוברות, וגם בייעוץ מדיני, וגם בייעוץ משפטי וגם בענייני דת וקבורה, וגם בשיפוט צבאי (עניין הסרבנות). כזה קוקטיל כבר לא ראיתי הרבה זמן. וכמה סעיפי חוק השתרבבו שם; דיני עונשין, בגידה, מרידה, מישהו עוד עלול להאמין שכך עובדים הדברים. אז זהו שלא. ואיך פתאום מופיעים הקצינים הסרבנים בלשכתו של רענן בלי ייצוג? המשרד שלו פתאום הפך לבית דין צבאי? רענן הוא המפקד שלהם? כל קצין סרבן זוכה לשיחה אישית עם גוף שלוחו של ראש הממשלה? וכמשא ומתן חושפים בפניהם סודות מדינה? ואיך זוג ההורים הרוסים השכולים הצליחו לחדור למשרדי הארגון? רגע, אם אני רוצה לדבר עם אריק, אני יכול להופיע במשרדו ולהגיד לו שאני לא מתפנה?

כמו שנאמר שם, זהו המקום הכי לחוץ במדינה. איפה היה לחץ במהלך הפרקים? בחיזורים האינפנטילים בין הדמויות? בדיבורים על הסקס רק בלי הסקס? בשיחות מסדרון, ובהליכות האינסופיות בין חדר לחדר? היחידה הזאת לא דומה לכלום, ואם כבר, אז היא מזכירה יותר מערכת עיתון ( משום מה).

את הסיבה האמיתית לרקיחת הקוקטיל חסר הטעם הזה, רק לפיד יודע. ולכן, נותר לי לשער לאור הסימנים שהשאיר בשטח, שלפיד רוצה להנהיג ולהוביל, והוא חושב שיש לו הרבה דברים חשובים לומר בהרבה תחומים. סליחה, בכל התחומים. עם תוכנית אירוח ותיקה ומיוח"צנת, סדרה בפריים טיים ערוץ 2 במוצ"ש, מדור אישי בעיתון של המדינה ועוד, הוא יכול לומר כל מה שמתחשק לו, ולהגיע בנקל לתודעה הציבורית. הבעיה היא, שדבריו רדודים ילדותיים וחד ממדיים, והשאלה היא – מה אנחנו אשמים?

עפ"י רוב הביקורות וצניחת הרייטינג , ולמרות צוות שחקנים מובחר, "מבצע יאיר" נכשל. מה לגבי כל המלחמה? ללפיד הפתרונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by