בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה: להוריד את 'דרוש מנהיג'  
 
 
יואב הר עוז

"אנא הגיבו בהמוניכם, למען עתידנו ועתיד ילדינו". יואב הר עוז מבקש מכם להצטרף אליו לקמפיין להורדת התוכנית 'דרוש מנהיג', שכל כולה פרסומת סמויה לראש הממשלה הבא, בני גאון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בני גאון מקדם את בני גאון  (צילום: לע"ם)
 בני גאון מקדם את בני גאון (צילום: לע"ם)    
אם חשבתם שהתכנית 'דרוש מנהיג' היא גרסת המשך של 'השגריר', טעות בידיכם. התוכנית היא קמפיין שיווקי ל'המנהיג' בני גאון, הצגת יחיד. המתחרים השונים, האירועים שברקע והליך הבחירה, כל אלה, הינם רק תפאורה למסקנה המתבקשת, שיש מנהיג בישראל ושמו הוא בני גאון.

בתוכנית, בני גאון הוא השופט היחיד והבלעדי, כל האורחים המכובדים (האלוף ד"ר יום טוב סמיה, פרופ' רייכמן ואחרים), שהתוכנית מתקשטת בהם, נועדו אך להעצים ולהאדיר את השופט העליון בני, להלן – "המנהיג". לא סתם שופט עליון, חלילה, אלא שופט עליון בהרכב יחיד, קובע ומכריע. בסמכותו להפוך את כל ההצבעות וכל ההמלצות על פניהן, ואין אפשרות ערעור. אפילו לנשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, אין סמכויות כאלה, וגם לא לראש הממשלה.

ל'השגריר' היה צוות של שלושה שופטים, כאשר יעקב פרי היה לכל היותר, ראשון בין שווים, והמניפולציות שעשה היו בכדי להראות את עליונותו. ב'דרוש מנהיג', אין צורך בכך, הסמכות הבלעדית ניתנה מראש לבני גאון. כל כניסה שלו מלווה באורות זרקורים ומוסיקת רקע, המזכירים גינונים פשיסטיים. נראה שבתוכנית זו, "המנהיג" הגדול, מחפש מנהיג קטן לביצוע משימות, אשר יוכתבו ע"י "המנהיג" האמיתי. הקטן יטפל בזבל המקומי והגדול, בזבל הלאומי.

ומי אם לא בני גאון הוא התשובה האולטימטיווית לסיסמא, "דרוש מנהיג לישראל". גאון הוצג בתוכנית כמי שניהל חברות גדולות, זו עובדה. יחד עם זאת, ולמען הגילוי הנאות, היה צריך גם להציג שניסיון השתלטות הכוחני שלו על נכסי הקו-אופ נבלם בבית המשפט בביזיון. כמו כן, עדיין תלוי ועומד בבית המשפט ניסיונו לקבל אופציות ומניות שלא כדין.

גם הניהול של החברות הגדולות (קו-אופ וכור), שנוי במחלוקת. בעוד שאת הקו-אופ הוא הצעיד קדימה, הרי שבכור הוא עשה תפקיד של כונס נכסים. סגר חברות, פיטר אלפי עובדים, מכר חברות, קיצץ ומיזג, אך לא יצר ערך חדש. לבני גאון יש כושר החלטה, על כך אין עוררין, ותכונה זו היא לזכותו, לא יהיה מצב בתוכנית בו יחליטו שלא להחליט, אך רבים מדי טוענים שבתקופתו כמנכ"ל כור הוא קיבל החלטות עסקיות שגויות, בהיקף גדול מדי.

על מנת שלא לחכות למשפט ההיסטוריה, דאג בני גאון לכתוב אותה, והנפיק את הספר "רק המעז מנצח", שכמובן מהלל ומשבח את פועלו. בארה"ב היה מנכ"ל אחד אשר פעל בשיטות אלו והוצמד לו הכינוי "הגרזן", בני גאון לעומת זאת משווק לנו את עצמו כ"המנהיג", הסוחף אחריו את העם וכ"מנהל על".

הפרטנזיות הפוליטיות של גאון לא נולדו אתמול. בעבר הוא הוזכר כמועמד למשרת שר אוצר, הוא מוביל פורומים של תעשיינים ובעלי הון שדואגים למדינה ומאוכזבים מההנהגה, ולאחרונה הצטרף ללשכת מפלגת העבודה.
 
 
מן הראוי לזכור, ששמעון פרס, למרות שהוא נהיה צעיר מיום ליום, יסיים פעם את דרכו; אהוד ברק הינו ברווז מרוט נוצות ושומה שאכזב, ושאר המועמדים במפלגת העבודה הנם חיוורים מאד. בבוא היום, כאשר מפלגת העבודה תחפש מנהיג, יהיה זה אך טבעי, שהאסוציאציות והקונוטציות יובילו לבני גאון, והרבה בגלל התוכנית 'דרוש מנהיג'. זו כוחה של תקשורת ההמונים בכלל, והטלוויזיה בפרט.

כדאי גם לזכור שבנו של גאון, משה גאון, מומחה לתקשורת המונים, היה ה"ספינולוג" הראשי של אהוד ברק בעת היותו רוה"מ, אך מרוב ספינים, הפך בסוף, גם את אהוד ברק, לספין תקשורתי חולף.

הבעיה שמטרידה אותי היא שגאון, כבעל מניות בכלי תקשורת חשוב (שותף בטלעד), מארגן לעצמו קמפיין פוליטי מוסווה, ללא תשלום. ככלל, אני נגד רגולציה בתכנים, אבל כאן זה המקום הנכון להעיר את הרגולטור משנתו העמוקה, כדי שימנע את ניצול כלי התקשורת, לטובת בעלי השליטה.

כידוע, פרסומת סמויה אסורה, וקמפיין שיווקי סמוי כלול באיסור זה, לא כל שכן לבעלי הכוח. צריך לחוקק חוק שיאסור על אילי השלטון להשתתף בתוכניות טלוויזיה, וליצור תכנים בהשתתפותם ולמענם. אין צורך להרחיק עד דרום אמריקה, אפריקה או אסיה, די לראות את איטליה עם ברלוסקוני, בה בעל הון ושליטה בכלי תקשורת התמנה לראשות הממשלה.

צריך לבלום את הקמפיין הנואל הזה של בני גאון, שאם לא כן, הוא עלול לסלול את הדרך לעוד שופטי ריאליטי" בממשלתו: בני גאון- ראש הממשלה, רינה מצליח – שרת החוץ, ריקי גל – שרת החינוך והתרבות, מיקי בוגנים – השר לאיכות הסביבה, צדי צרפתי – שר הרווחה, אסף אשתר – שר המשטרה ובטי רוקוואי – שרת השיכון. לא במקרה הצטרף גם צביקה פיק לצוות השופטים של כוכב נולד, אולי גם הוא רוצה להיות בממשלה ( שר המדע?) . שהרי בישראל 2005, שופט בריאליטי הוא מנהיג. בקרוב עוד יפתח חוג באוניברסיטה להסמכת שופטים שכאלה, ולכשישאלו ילדים בבית הספר מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול ? יאמרו בגאווה: שופט בריאלטי.

אינני מתנגד לתוכניות ריאליטי, ככל שהציבור חפץ בהן, אך אני מתנגד לקמפיין פוליטי סמוי, שנעשה ע"י בעלי השליטה בערוץ הטלוויזיה. מילא שה"חנונים" בטלעד לא הבחינו בכך, (או אולי כפו עליהם?), אך מדוע אישר הרגולטות את התוכנית 'דרוש מנהיג', ולא הבחין במה שתיארתי לעיל. אני מבקש מהקוראים להגיב לכתבה זו וכן להעביר לחבריהם, על מנת שנעביר זאת כעצומה לרגולטור, שיוריד את התוכנית "דרוש מנהיג" לאלתר. אנא הגיבו בהמוניכם, למען עתידנו ועתיד ילדינו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by