בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אימת החסד 
 
 `הים שבפנים`   
 
הדס איילון

הדס איילון עם סט ביקורות מרחבי הרשת על כל הסרטים המפחידים והמרגשים שעולים השבוע: 'הים שבפנים', 'מטאליק בלוז', '36 תחנת משטרה', 'החשיכה' ו'רומן הארורים'

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הים שבפנים

 
The Sea Inside

'האחרים', סרטו הקודם והמופלא של הבמאי הספרדי אלחנדרו אמנאבר, תאר את החיים מנקודת המבט של המתים. בסרטו החדש והריאליסטי חוזר אמאנבר לעסוק בקשר שבין החיים למוות, אלא שהפעם הוא מתאר את המוות מנקודת מבטם של החיים.

הסרט מגולל את סיפורו האמיתי של המשורר ראמון סמפדרו (חאווייר ברדם – 'לפני שהלילה יורד') שנלחם במשך שלושים שנה על זכותו למות בכבוד. בגיל 25 קפץ סמפדרו מצוק, נפצע אנושות, ונידון להמשיך את חייו כשהוא משותק בכל גופו ומרותק למיטתו. ראמון עבר לגור עם משפחת אחיו והיה נחוש בדעתו לסיים את חייו, אך שיתוקו המוחלט מנע ממנו לבצע את ההתאבדות במו ידיו. הוא החל בתהליך משפטי וביקש מהמדינה את הזכות לחרוץ בעצמו את גורל חייו. ראמון חיכה לפסק הדין במשך שלושים שנה. בתקופה זו החל לכתוב שירים שקובצו לספר בשם 'מכתבים מהגהינום', שפורסם לאחר מותו.

הסרט מתרכז בשתי מערכות יחסים רומנטיות שניהל ראמון במשך השנים. הראשונה היא עם חוליה (בלן רואדה), עורכת דין אינטלקטואלית החולה במחלת ניוון שרירים, המאמינה במטרתו של ראמון ועוזרת לו במאבק המשפטי. השנייה היא רוסה (לולה דואניאס), אשה כפרית פשוטה המנסה לעורר בראמון את טעם החיים ומתאהבת בו נואשות. ראמון מנסה לשכנע את שתי הנשים לעזור לו למות והוא יודע שזו שאוהבת אותו באמת תסכים, בסופו של דבר, לבצע את המעשה האלטרואיסטי.

אמנבאר, שמסתמן כאחד הבמאים הגדולים של התקופה, מוכיח לעולם שהוא יודע לעשות גם סרטים ריאליסטים. הוא הצליח להימנע מיתר סנטמנטליות ויצר סרט אמין, מרגש ורומנטי יותר מכל סרט אהבה שהוקרן השנה בקולנוע. חאוויר בארדם מצידו נותן את הופעת חייו וגורם לכל מי שרואה את הסרט להתאהב בדמותו הכריזמטית של ראמון. אך מעבר לתסריט העשיר והמשחק המשובח של כל השחקנים, ההצלחה הגדולה ביותר של הסרט היא הדרך הכנה בה הוא מצליח להעביר את הדילמות הקשות הנוגעות להמתת חסד. ההזדהות עם דמותו של ראמון כה גדולה, עד שממש קשה להחליט (בדומה לבני משפחתה של הדמות) אם אנו מעדיפים שהוא יחיה או שאנו מצפים שמישהו יסכים סוף סוף לעזור לו לקיים את משאלתו.

הסרט זכה בפרס האוסקר ובפרס גלובוס הזהב לסרט הזר הטוב ביותר.

מדד העגבניות הרקובות: המבקרים אהבו את הסרט והוא קיבל 80 אחוזי טריות. רובם טוענים שהסרט יכול היה להפוך בקלות לאופרת סבון סוחטת דמעות, אך הבימוי המאופק של אמנבאר, והמשחק המדהים של כל השחקנים, הופכים את הסרט ליצירה עמוקה, כואבת, ובלתי נשכחת.

הכסף מדבר: הסרט אמנם זכה בפרס האוסקר, אך הפצתו בארה"ב נשארה מצומצמת והוא הכניס שם רק 1.7 מליון דולר.
 
 
לפי השיקגו טריביון: הישגו של ברדם יוצא דופן. הוא נמנע מסימפטיה קלילה ומצליח ליצור אדם אמיתי, כאב אמיתי.


לפי הרולינג סטון: מעשה שירה שנוצר בידי הבמאי, התסריטאי, העורך, והמלחין המחונן אלחנדרו אמנאבר.
 

החשיכה

 
Drakness

סרט אימה ספרדי של הבמאי חאומה בלאגוורו.

רג'ינה האמריקאית (אנה פקווין – 'הפסנתר') עוברת להתגורר עם משפחתה בבית מבודד בספרד. כאשר מתחילים דברים מסתוריים להתרחש בבית, רג'ינה מבינה שמדובר כנראה בבית רדוף ושחיי משפחתה נמצאים בסכנה. היא רוצה שהמשפחה תעזור לה לפתור את התעלומה, אך אמה (לנה אולין – 'הקלות הבלתי נסבלת של הקיום') נשארת אדישה למצב, אחיה שותק, ואביה העצבני נמצא כל היום בעבודה. עכשיו נאלצת רג'ינה להתמודד בכוחות עצמה עם כל רוחות הרפאים ולנסות להבין מדוע הן מנסות להתנכל לתושבי הבית.

מדד העגבניות הרקובות: המבקרים קבעו שמדובר באחד הסרטים הגרועים של השנה והעניקו לסרט 0 אחוזי טריות. רובם טוענים שאי אפשר למצוא אפילו דבר ראוי אחד בסרט הטיפשי והמשעמם הזה.

הכסף מדבר: מפיקי הסרט פחדו מכישלון מסחרי ובמשך שנתיים החביאו את הסרט במחסני האולפן. לבסוף הם החליטו לתת לו צ'אנס על המסך הגדול והצליחו באופן מפתיע לכסות את עלותו (עשרה מליון דולר) כבר בשבוע הראשון להקרנתו . אחרי השבוע הראשון ההכנסות ירדו במהירות והסרט הכניס, בסופו של דבר, רק 22 מיליון דולר בארה"ב.
 
 
לפי ההוליווד ריפורטר: הבמאי אמנם בחר שחקנים טובים והצליח ליצור אווירה מפחידה, אבל אלו לא מצליחים לכפר על תסריט אידיוטי וחסר כל הגיון.

לפי הגארדיאן: זיבלון אמיתי שמעולם לא צריך היה להגיע לקולנוע.
 

רומן הארורים

 
Foust: Love of the damned

סרט אימה של הבמאי בריאן יוזנה המחזיר את אגדת פאוסט לקולנוע.

לאחר שחברתו נרצחת, מחליט האמן ג'וזף קספר להתאבד. לפני שהוא מצליח במשימתו, פונה אליו אדם מסתורי בשם M ומשכנע אותו לנקום ברוצחי חברתו במקום לקחת את חייו שלו. קספר מחליט למכור את נשמתו ל-M והופך כתוצאה מכך לשד אדום ומפלצתי עם קרניים ותשוקה עזה להרוג. עם הזמן מגלה ג'וזף ש-M מתכנן, למעשה, להפוך את כדור הארץ לגהינום עלי אדמות ועכשיו חייב ג'וזף להתעלות על תשוקתו לרצח ולהילחם ברשע המסתורי לפני שהאפוקליפסה תתחיל.

הסרט מבוסס על הקומיקס של טים ויגל ודויד קווין.

מדד העגבניות הרקובות: הסרט קיבל 20 אחוזי טריות. מעט המבקרים שצפו בו קבעו שיש בו הרבה אלמנטים טראשים שעשוים להפוך אותו לסרט פולחן, אך עם זאת הוא נטול היגיון פנימי ואין בו גיבורים מעניינים באמת.
 
לפי ערוץ 4 הבריטי: סרט קאמפי מהנה אם כי לא מקורי במיוחד.
 

מטאליק בלוז

 
סרטו החדש של הבמאי דני ורטה ('אספלט צהוב') הוא סיפור מסע של שמואל, סוחר מכוניות (אבי קושניר), וסיסו, עוזרו הנאמן (משה איבגי), ברחבי גרמניה.

המסע של השניים מתחיל כאשר הם קונים בזיל הזול לימוזינה אמריקאית מפוארת מסוחר ערבי בירושלים. אחרי הרכישה הם מגלים שמדובר בפריט אספנים מבוקש ומבינים שזאת ההזדמנות שלהם לעשות את ה"מכה" שעליה הם חולמים כבר שנים.

השניים נוסעים לגרמניה בנסיון למכור את הרכב, אך המכירה משתבשת, החלום מתנפץ, וסיסו ושמואל מוצאים את עצמם נודדים בארץ זרה וקפואה בניסיון להציל את כספם, את חברותם, ואת כבודם האבוד .

סרט על חברות ופיוס, כשברקע מהדהדים הימים החשוכים שבתולדות שני העמים.משה איבגי זכה בפרס האקדמיה הישראלית לשחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו בסרט זה.
 

36 תחנת משטרה

 
Quai des Orevres 36

סרט המפגיש בפעם החמישית בין שני הכוכבים הגדולים של צרפת: ג'רארד דפרדייה ודניאל אוטיי.
ליאו (אוטיי) ודניס (דפרדייה) הם שני קציני משטרה בפאריס. הראשון הוא מפקד יחידת הלוחמה בפשע מאורגן, והשני מפקד היחידה לפשעים חמורים. השניים היו בעבר החברים הכי טובים, אך היום הם רבים על הכל: על חייהם הפרטיים, על שיטות העבודה שלהם, ועל לבה של אותה אישה.

מזה כמה חודשים מצליחה בפאריס כנופיית שודדים אלימה במיוחד לארוב לרכבים משוריינים עמוסי כסף ולברוח עם תכולתם. ניצב המחוז במשטרה, רוברט מנצ'יני, מודיע לליאו ודניס כי מי מהם שיצליח לעצור את מעשי השוד האלימים וללכוד את הכנופיה יזכה לרשת את תפקידו כניצב מחוז פריז.

השניים יוצאים למאבק בשודדים, אך בעיקר נאבקים אחד בשני ומנסים לעשות את כל מה שהם יכולים כדי לזכות בתפקיד הנחשק.

הסרט היה מועמד לשמונה פרסי סיזאר ובינהם פרס הסרט הטוב ביותר לשנת 2004.
 

אתריים רשמיים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by