בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איזה לחץ 
 
 מתוך האתר הרשמי של `רק בישראל`   
 
רונן שמיר

היום ב- 20:00 יקבע גורלו של הערוץ המסחרי החשוב בישראל וגם גורלם של כמה מחברי הטובים. כנראה שלחלק אתקשר היום כדי לשמוח בשמחתם. לאחרים אתן כמה ימים לעכל את גודל האסון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איפשהו בתחילת 91', כשדן שילון שאל אותי אם אני רוצה להצטרף לאיזושהי תוכנית אירוח חדשה בערוץ 2 הנסיוני, זרחתי כולי. הייתי אז כולו מפיק בעיתון של המדינה וההצעה של מי שהיה אז אחד ממלכי הטלוויזיה ציירה לי חיוך על הפנים במשך חודשיים. אז עוד לא ידעתי מה עובר במוחו הקודח של האח הבכור לבית שילון.

חברת רשת היתה עד אז מורכבת משלושה אנשים: דן (שילון) דני (וסלי – היום המפיק המצליח של יאיר לפיד ויצפאן) ודינה – אז מזכירתם והיום עובדת מן המניין בזכיינית המצליחה רשת. שלושה אנשים שהחזיקו חברה קטנה להפקות שברבות הימים הפכה לאחד מראשי החץ של התעשייה המצליחה הזו. שנתיים לאחר מכן החלה ההתארגנות המאסיבית למכרז המדובר לערוץ המסחרי החדש בישראל.

עד אותו יום היה לנו רק ערוץ 1 עם כוכבים גדולים (יבין, איינשטיין, חלבי יערי), הכבלים היו בחיתוליהם והחלו מגדלים כוכבים כמו מיכל ינאי ועודד מנשה בערוץ הילדים, שפרץ אותה עת לתודעה. תעשיית הטלוויזיה הסתכמה אז בשניים וחצי אולפנים, כשאחד מהם היה אולפן ג.ג. הישן והדולף בתל אביב.

לפחות שלוש פעמים נסעו ראשי המתמודדים לירושלים עם עשרות הארגזים שהכילו את ספרי המכרז בני אלפי העמודים. לפחות שלוש פעמים הם חזרו חזרה, לאחר שהוגשו בג"צים שטרפדו את ההגשה. הלחץ היה אז בעיצומו, ההתרגשות בשיאה.

אחרי מספר חודשים נתקבלו התשובות ורשת זכתה במכרז. החגיגה היתה גדולה. כולם הרגישו את תחושת החלוציות שהנה גם בישראל יש טלוויזיה. ניסו לקיים את הבטחות המכרזים, אך בדיעבד הסתבר שרק חלק קטן מהם יכול לממש אותן בפועל, בעולם החדש, עם הרייטינג והמפרסמים שעמדו מאחוריהם עם התקציבים.

מאז עברו 12 שנים בהן עברה מדורת השבט מהערוץ הראשון ל-22 בשלט. שילון כבר נשכח מלב ומנסה את מזלו בערוץ 10, דני וסלי בשיא הצלחתו בערוץ 2 ובכבלים, ודינה - היא תחכה היום כמו כולם לשמוע אם היא ממשיכה לעבוד בערוץ הכי נחשק בטלוויזיה.

אחרי 12 שנים ומאות מיליוני דולרים שעברו מיד ליד, הלחץ הפעם הוא גדול בהרבה. ההתרגשות עצומה. עובדים בזכייניות מסויימות מהלכים כרוחות רפאים, מדוכאים עד עפר, משוכנעים בכשלונם, כבר מגששים לגבי עבודות חדשות.

אצל אחרים, אלו שכאילו בטוחים יותר בעצמם, עוד לא מחפשים עבודה, אבל חיים כבר שבועות עם כאבי בטן וראש שלא עוזבים לרגע.

היום ב- 20:00 ייקבע גורלו של הערוץ המסחרי החשוב ביותר בישראל. במקביל ייקבע גורלם של מאות עובדים ותעשיית הטלוויזיה, הקולנוע ההפקה והתקשורת כולה. היום גם ייקבע גורלם לשנים הבאות של כמה מחברי הטובים ביותר, שלפני 12 שנים היו בקבוצה אחת. היום הם בקבוצות מתחרות. כנראה שלחלק אתקשר היום כדי לשמוח בשמחתם. לאחרים אתן כמה ימים לעכל את גודל האסון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by