בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
והם שעמדו 
 
 
תרבות נענע

מערכת תרבות נענע מצדיעה לריקי גל, אבי ביטר, טוביה צפיר ועדנה לב, שהוכיחו שהם לא עבדים שלנו יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב הזמן אנחנו עבדים. עבדים למשרה שלנו, למרדף אחרי הכסף שזולג, להרגלים שקנינו לנו, למחויבויות, לתפיסות העולם שאמצנו, לצווי השעה. רוב הימים אנו לכודים בתוך קורים שקופים, טרף לזמן החמקמק. לעיתים נדירות מרשה מי מאיתנו לעצמו לקחת את החופש לידיים, להשתכר מהחירות, לשאת לכמה רגעים את ההנגאובר בגבורה.

כשאתה סלב, העניין מורכב יותר. העבדות מועצמת פי כמה. נעזוב את זה שמפורסמים, בגלל אופי עיסוקם הדינאמי, מוצאים עצמם כל פעם בשירותה של הפקה אחרת, על כל האילוצים המשתמעים מכך – הראיונות, המסיבות והאירועים התמוהים. נניח לכל טרדות המעריצים הארורים שמבקשים להם נתח ממך, ונשים בצד לרגע את האובדן המוחלט של פרטיותך. בראש ובראשונה ולמעלה מכל אלה – הסלב הוא עבד לפרסונה שלו, ששותפים ליצירתה הסלב עצמו, המלהקים, מכונת היח"צ המשומנת, התקשורת והקהל.

כשאתה דמות ידועה, אתה לא יכול פשוט לפרוק עול. חריגה מקווי המתאר של דיוקנך הסלבי עלולה לעלות לך בקריירה (או כך לפחות אתה מאמין). וכך קורה שפיגורות ציבוריות כולאות בקרבן את טבען האמיתי.

בתקופה האחרונה היינו עדים לכמה חריגות פרסונליות מרעישות, של ידוענים שחצו את הגבול,הרשו לעצמם לחרוג אל מעבר לגבולות מעמדם הממלכתי. מובן שלעיתים קרובות החצייה הזו הייתה מעורבת בהסתבכות כלשהי עם החוק. הנטייה היא להניח שמפורסמים חשים עצמם מעל החוק - ולכן מרשים לעצמם, אבל ייתכן כי ההפך הוא הנכון - המפורסמים, מפאת כל הגורמים הלוחצים שצוינו לעיל, נמצאים מתחתיו. לכן חצייתו או התחככות בו עשויים לשמש עבורם קפיצת מדרגה משחררת. במובן מסוים, הם מגלמים את הרוח האמיתית של חג הפסח – היציאה מעבדות לחירות.

טוביה צפיר
כל המדינה נרעשה מהטרללת שאחזה בטוביה, האדם שמאז ומעולם היה מזוהה עם מזגו הטוב והמחויך, שבשיאה חנק את מנהלת הפקת 'טלנובלה בע"מ'. כל אותן שנות הדחקה ודגירה, שבמהלכן חנק טוביה את טבעו האמיתי שאינו רק עולץ וטוב לב כסבא טוביה, הולידו את התפלצת המבעיתה שנופפה בסכין וכרכה את ידיה סביב צווארה של בחורה תמימה.

אמת, יש לגנות חנק. זה אקט שאינו נעים כלל לנחנק, אך יש להכיר גם בערכו של השחרור שהתלווה לו. מעכשיו יכול צפיר לצווח ולקלל ללא הכרה, ולאף אחד זה לא יזיז. זה לא ימכור עיתונים, זה כבר לא שווה הקלקה. כולם כבר יודעים - טוביה הוא לא מה שחשבנו.
 

עדנה לב

 
עדנה נשלפה מתהומות האמניז'יה הציבורית בזכות סדרת השתוללויות. ראשית תקפה זמרת העבר את השוטרים שחקרו אותה בנוגע לתלונה שהגיש נגדה בן זוגה לשעבר על הטרדה, בפעם השנייה איבדה את זה באיזה סניף בנק, ובשלישית תקפה אישה שכפי הנראה קשורה לבן זוגה לשעבר.

עדנלה התקבעה בתודעה הקולקטיבית כזיכרון סטאטי המעלה אבק בן שלושים שנה. מעין לב זהב מחוייך התלוי על קיר של אמרגן עבר. רצף ההתפרעויות שלה הסיר לפתע את העובש שקנה לו חזקה על הפרסונה שלה, יצר פרסונה חדשה, ושחרר אותה ממעמדה כנון-אייטם.
 

אבי ביטר

 
דמותו של אבי ביטר נקשרת בעיקר עם הדמות שהוא מציג בשיריו ובסרטיו. דומה כי רק כאב לב, אכזבות ודמעות מכיל עולמו של ביטר. בין אם זייף וגנב ובין אם לא, כך או כך, דמותו יצאה נשכרת מהפרשה. אבי ביטר חדל להיות שק דמעות כרסתן, קורבן סדרתי של אהבות נכזבות ותו לו, והפך, בנוסף על אלה, לקורבן של עלילות והפללות – אם חף הוא – או לנוכל וגנב – אם אשם.
 
 

ריקי גל

 
מאחורי ריקי קריירה מצליחה כזמרת וכמורה לפיתוח קול. אך דמותה היום, כך יצא, מזוהה בעיקר עם האיכויות הכלבתיות שהיא מפגינה ב'כוכב נולד'. הכינויים כלבתא וביץ' הוצמדו לה לא אחת מאז עלתה התוכנית.

אולי זה לא מקרי שגל החליטה לשים קץ לערפול התקשורתי ולחשוף שהיא הזמרת שהמשטרה מצאה בביתה קוק. בין שאר השפעותיו, גורם קוקאין לאגרסיביות וזחיחות. חשיפת תחביבה מספקת תירוץ מתקבל על הדעת להתנהגותה והזדמנות לא רעה להשתחרר מתדמית הביאץ' שדבקה בה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by