בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נסיקה  
 
 
שמעון כהן

מירי מסיקה מספרת לשמעון כהן על הלחץ, העבודה הקשה והחלום לדואט עם יהודה פוליקר בקיסריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פריצה חלומית כמו זו של מירי מסיקה, כל אחד - אפילו החברים של צביקה הדר וריקי גל - היה מאחל לעצמו. מירי, עד לפני ארבעה חודשים כשרון בפוטנציה, היא היום כוכבת עולה בתיאטרון, זמרת שחובקה בחום על ידי תחנות הרדיו עם הלהיטים 'נובמבר' ו'טיפ-טיפה', ואורחת קבועה במדורי התרבות. למעשה, מירי מסיקה נחשבת לכישרון גדול כל כך – שחברת 'עננה' החתימה אותה על חוזה ל- 18 שנה. הימור גדול מאוד.

הגעת למיינסטרים במהירות מטאורית, הביקורות מהללות, חתמת על חוזה ל-18 שנים ב'עננה'. הקצב המסחרר לא מפחיד אותך?
"אתה מתאר את זה כמהירות מטאורית, אבל הכל בא אחרי עבודה מאוד קשה. רק על התקליט עבדתי שלוש שנים. אמנם התודעה שלי בציבור והתעניינות קרו באמת מהר, אבל את העבודה בדרך לשם התחלתי מזמן, ככה שזה לא ממש מוזר ובטח לא מפחיד".

כן, אבל לחתום על חוזה ל-18 שנים, זה סוג שעבוד. את לא מפחדת שתיעלמי?
"אולי זה נראה שעבוד, או התאבדות, אבל זה ממש לא ככה. כשיש לצידי את יניב דוידסון, המנהל האישי שלי, אין לי מה לדאוג. הוא נותן לי חופש אמנותי בלתי מוגבל, וככה אני אוהבת את הדברים שאני עושה. אני נורא בוטחת בו. בקשר להמשך קיומי, תראה, לדעתי זה תלוי רק בך ובחומרים שאתה עושה. אם אתה איכותי, יש לך נשמה ומחשבה, אז אין שום סיבה שתיעלם. קח את שלמה ארצי לדוגמא: הוא נכשל בדיסק הראשון שלו, אבל המשיך עם זה עד הסוף, ותראה איפה הוא היום. מי שבוחר להיעלם, הוא אחד שטעם את הדבר הזה והחליט שזה לא בשבילו, וכמו שאמרתי – זה תלוי רק בך. חוץ מזה, אני עובדת עם אנשים מדהימים שלא יעשו לי רע ויגרמו לי רק טוב"

את לא חושבת שאת מדברת מתוך אופוריה? תראי מה עמיר בניון חושב עליהם. בגלל חברות התקליטים כנראה הוא פורש מהתעשייה.
"כן, אני יודעת, וגם לי יש הרבה ספקות ופחדים, אבל אתה חייב להאמין. אני נמצאת רק בהתחלה, ככה שאני לא יכולה לדבר על זה. זה דבר מאוד רגיש אצל אמנים, ולפעמים הם באמת משלמים מחיר כבד מאוד, אבל כמו שאמרתי, אני עובדת עם אנשים מדהימים, ככה שאין לי חששות".

זוהי מירי מסיקה, שנראה כי תקטוף את פרס תגלית השנה בכל הטקסים האפשריים. יש בה הרבה אמונה, בטחון, אהבה והכי חשוב – קול מדהים ומפנק. לפני כחודש שוגר לחנויות אלבומה הראשון, שהטיס סינגלים לצמרות המצעדים בקלילות הבזק, וקיבל מהמדיה הרבה פידבקים, השמעות וציפיות.

מאז, העניין הציבורי בה לא פוסק. במהלך הראיון, הסלולרי שלה לא מפסיק לצלצל. הבמאית של הקליפ החדש שלה מנסה לקבוע איתה פגישה, ראיון לרדיו חיפה, ביקור בתוכנית 'שישי בגאון', צילומים לקליפ והרבה מלל ביומן.

כל הלחץ הזה לא מתיש אותך?
"אני יודעת שאני נשמעת בנאלית, אבל אני עושה הכל מאהבה. היום אנשים קונים שירים בכסף, ואני, על שום שיר לא שילמתי, כי גם בנושא הזה הכל בא מאהבה. אגב, לדעתי תשלום על שירים זה דבר פסול לגמרי. כשאני, הצוות שלי וכל האחרים עסוקים על מלאכת העשייה בדיסק, אפשר רק לעוף למעלה".

אבל הלחץ הנובע מההצלחה האדירה שלה לא עומד בדד. מצטרפת אליו התרגשות מסוג אחר לחלוטין - ההתרגשות לקראת החתונה עם המפיק המוזיקלי שלה ובעלה לעתיד, אורי זך, שתתקיים בעוד חודש וחצי.

מתרגשת?
"את האמת? אין לי בכלל זמן להתרגש. אני כל היום רצה בין הופעות, לראיונות ועיסוקים אחרים, ככה שלפעמים אני בכלל שוכחת שאו-טו-טו אני כלה. אם הייתי יכולה, הייתי דוחה את המועד לספטמבר, אבל כבר אין מה לעשות".

את לא מפחדת שהחתונה תפגע בקריירה שלך?
"שום דבר לא ישתנה בי, בכל מקרה אני ואורי חיים ביחד. ילדים? עוד לא. אבל אני באמת מאמינה שילד לא פוגע בקריירה. שאלתי הרבה אנשים וכולם בדעה שלי. ילד זה כמו דשן לגוף. קח לדוגמא את מדונה, ריטה, אחינועם ניני – הילד עשה להם טוב, ואפילו שדרג להן את הקול".

איך זה באמת לעבוד עם החבר שלך, שמתפקד גם על תקן המפיק המוזיקלי שלך?
"התכוונת עם בעלי לעתיד (צוחקת). אני יודעת שזה אמור להיות קשה, אבל אצלנו זה באמת עובד יופי. יש לו את הגישה אלי. הוא בחור מדהים ומתחשב, ככה שזה פשוט מושלם".
 
 
מסיקה, כאמור, לא מסתפקת בשירה בלבד. על בימות התיאטרון ניתן לצפות בה בימים אלו במחזמר 'שלמה המלך ושלמי הסנדלר', אליו הגיעה כשחקנית אלמונית עם סיום לימודיה בבית הספר רימון, ובו היא משחקת בתפקיד ראשי, לצידם של אבי קושניר וגלית גיאת.

במחזמר את משחק מעין נסיכת מצרים, אליטיסטית שכזו. זוהי המירי שבמציאות?
"לא, לגמרי לא. היא דיווה כזאת מתנשאת, לא שייכת למקום שהיא נמצאת בו. בהצגה היא מראה את היהודים דרך עיניים נוכריות. יש הרבה ביקורת ומחמאות על התרבות שלנו. היא לדוגמא לא מבינה מה זה משפט שלמה ומה העניין, החוכמה והיופי שבו. כל התרבות שלהם זה בכלל משהו מוזר. קח לדוגמא את יצפאן, אם הוא מחקה שם את מובארק אז הורגים אותו, כאן זה ממש לא ככה, והיא לא מבינה דברים כאלה. בשבילה מדינה נאורה עם דין וצדק ומשפט, זה משהו מוזר. אני ממש לא כזו. אני מתחברת מאוד ליהדות ולציונות. אני בנאדם מאוד ציוני ומאמין".

לא מתחילים קודם מתפקיד משני ורק אח"כ עוברים לראשי?
"זה דבר מאוד נדיר להתקבל ישר לתפקיד ראשי. התקבלתי בגלל שאני ממש מנוסה בשירה, וגם בגלל שלמדתי המון זמן משחק. קושניר וגלית נותנים לי עצות כל הזמן ומלמדים אותי. זה ממש בקטע של רצון לתת, ושוב פעם, הכל מאהבה".

מה יותר מושך אותך - המוסיקה או המשחק?
"שניהם מאוד מושכים, אחרת לא הייתי עושה אותם. ואם הייתי צריכה לבחור, אז הייתי בוחרת במוסיקה. למרות שכל פעם שאני עושה משהו אחד אני מתגעגעת לשני, אבל השילוב האולטימטיבי בשבילי זה מחזמר".

מה השיר שאת הכי אוהבת באלבום החדש?
"השירים שנכתבו עלי, כמו 'לשם', 'אף אחד' ו'באה אליכם', שזה השיר בו אני מרגישה הכי חשופה. אבל הכי הכי אוהבת את 'בקרקס הזה', שזה מוציא ממני את כל הצבעים ואת הנשמה".

הקדשת את 'באה אליכם' המרגש להורים שלך. תני פרשנות.
"קודם כל אני בת זקונים, ואתה יודע איך זה בת אחרונה - נותנים לה הכל. ההורים שלי באמת השקיעו בי הכל. אני יודעת שכולם אומרים את זה על עצמם, אבל לי יש הורים יוצאי דופן. למושג 'אהבה ללא תנאי', הם נתנו זווית ופירוש חדש. זה לא מתוך עיוורון, אלא באמת מתוך רגש. תבין, בחיים לא הייתי איזו הבטחה, ילדת פלא או משהו כזה. כשהייתי קטנה היה לי קול צרוד ומעצבן כזה, ולמרות זאת, כשהם ראו אותי מאושרת, הלכו עם זה עד הסוף. וזה לא רק הם, אלא הדודים, הדודות וכל המשפחה, פשוט כולם".

יש מישהו שאת מושפעת ממנו?
"היום אני כבר לוקחת מכולם, גם מהדור הצעיר כמו דקלה ודנה ברגר וגם מהדיוות ריקי גל וריטה. גם מלאה שבת, יהודית רביץ ואתי אנקרי, כל אחת בדרכה. אה, וגם משלמה ארצי. אמנם הוא מיינסטרים, אבל הכתיבה שלו היא משהו בלתי נתפס"

שמות כמו צרויה להב, שמוליק נויפלד, שמעון בוסקילה ואחרים כתבו לך. איך מישהי אלמונית מצליחה להגיע למצב כזה?
"את רוב השירים כתבה קרן פלס. צוריה להב היא מישהי שאני נורא אוהבת. זה מאוד קשה להשיג אותה. צריך לשלוח דיסק, ואם זה מוצא חן בעיניה, היא קובעת פגישה. רק אם עברת גם את השלב הזה, אתה מקבל שיר. אבל תבין, אלה לא שירי מגירה או משהו כזה, אתה פשוט מספר לבנאדם את הדברים האינטימיים שלך, והוא צריך לעשות משהו מיוחד שמתאים רק לך".

עם מי היית רוצה לעשות דואט?
"יש הרבה. בחו"ל ברברה סטרייסנד. בארץ עם שלמה ארצי, ריטה, ריקי גל, אתי אנקרי, שושנה דמרי ויהודה פוליקר – אליו יש לי חיבור מיוחד. לשיר איתו ככה עם גיטרה באמצע קיסריה, בשיא האינטימיות? הכי וואו".

הכתבה פורסמה לראשונה בשישבת - מגזין הפנאי והאקטואליה לסוף השבוע של חברת נטוויז'ן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by