בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי לצנחנים 
 
 
שמעון כהן

האחים צנחני, פליטי 'כוכב נולד', לא מתכוונים להתנצל לא על הקאברים ולא על ההופעות בחתונות. ראיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סינגל פושר אחד, השתתפות ב'כוכב נולד', כשרון, אמונה והמון תקוות – זה מה שיש לאחים צנחני להציע. למרות הרשימה הלא-הכי-מנופחת הזאת, אין להם בעיה לטוס השבוע לסיבוב הופעות באוסטרליה ולייצג את ישראל בפני הקהילות היהודיות, לפתח צפיות ולהתיימר להיות צביקה פיק.

הלהקה מורכבת משלושה אחים; עירן (30), המפיק-מנהל; אופיר (28) (שבעונה השנייה של התוכנית 'כוכב נולד' טייל בתאילנד ולכן לא להשתתף בתחרות); ותומי (25), הצעיר שבחבורה. חוץ מלהיות כוכבים נולדים, האחים צנחני הם גם להקת חתונות, להקת ברים, להקת ועדי עובדים, ובעצם כל מה שתרצו. "אין מה להתבייש בזה, ההיפך, אנחנו חושבים שאנחנו רב-גוניים", מסביר אופיר. סגנונות השירה שלהם רבים, ואין להם בעיה לשלב רגאיי, ישראלי, יודל, קאנטרי, אפריקאית וכל מה שצריך כדי לעשות עבודה טובה ולשמח חתן וכלה. "אנחנו מסתובבים עם ציוד אלחוטי בין הקהל ונותנים להם הרגשה לא שגרתית", מדווח תומי מהשטח. הצנחנים מופיעים, שימו לב, כבר שבע (!) שנים יחד, בשם "הכנענים".

איך זה שעדיין לא פרצתם לתודעה?
עירן: "לפני התחרות הכל היה על מי מנוחות. הופענו בפסטיבלים, באירועים פרטיים, ובעצם בכל רחבי הארץ, אבל לא ברמה הפרסומית, אם אתה מתכוון לזה. לא יכולנו לקבל פוש יותר חזק מ'כוכב נולד'. בתכל'ס, לשם זה באנו לשם. תראה, אנחנו לא כמה חבר'ה ששרים במקלחת, אנחנו מקצועיים עם ניסיון וכישרון. מה שהיה חסר, זה רק פרסום".

אופיר: "לדעתי, הפאשלה שלנו היתה בפרסום וביחצ"נות. בתכל'ס, בתגובות ואיך שאנחנו מכירים את עצמנו - אנחנו באמת טובים. כנראה לא ידענו לגשת לזה. כוכב נולד נתן לנו בעיטה והקפיץ אותנו מעל. זה היה ממש קל אח"כ. עכשיו אנחנו בכיוון למעלה".

אתם מקבלים זוגות לחופה, עולים על שולחנות ומקפיצים את הקהל. זה לא קצת פוגע בשם האומנותי שלכם? שלמה ארצי, סביר להניח, היה מוותר על התענוג.
עירן: " האמת, אני ממש לא מבין מה הבעיה כאן. ישנו מצב שנוצר, כאילו הדבר נחות ולא מקובל, בגלל זה הכל נראה תמוה. תדע שהמון זמרים מופיעים ככה ועושים ככה כסף. המון כסף. חתן וכלה בגיל שלנו רוצים שתעשה להם טוב, מה הבעיה? כל אחד שרוצה - אני מוכן להיות לקוח שלו. זה להופיע מול קהל בפאבים, פסטיבלים וגם באירועים פרטיים. זו אחלה פרנסה. לדעתי, זו שטות להתעסק ולנבור בזה. כשנהיה גדולים נפסיק, אבל בינתיים זה נראה לי מאוד רלוונטי. לי זה לא מפריע".

תומי: "אנחנו זמרי חתונות באופי אחר. מישהו אמר לי פעם שכוכב זה אחד שאי אפשר לגעת בו. אנחנו חמים ומאוד קרובים לקהל שלנו. כנראה שצריך דיסטנס מסוים. קח את צביקה פיק למשל, אי אפשר סתם לדבר איתו. אליי אתה יכול להתקשר, לבוא, ו-וואלה, אולי גם נפגש מתישהו".

אתה מסכים איתי שאתה עדיין לא צביקה פיק.
"כן, אבל גם כשאהיה במעמד שלו, לא אתרחק מהקהל".
 

עירן מסדר את העניינים

 
עירן, כאמור, הוא זה שמנהל את העניינים שבחבורה. עד לפני חודש, כשלאופיר היה עדיין סיכוי להעפיל לשלבים המתקדמים של 'כוכב', נתן לו עירן כמה טיפים. "אמרתי לו שישיר כמו בהופעות. אני ניגשתי לאודישנים ושרתי אפריקאית, כמו שאני עושה בהופעות. לדעתי, מה שאתה שר במקלחת תשיר שם, אל תסתבך. הדגשתי שצריך לשיר שירים שאתה טוב בהם, ולא לפי הדרישות המאולצות, כמו שירים מוכרים וכו'".

עירן, כשדיברתי עם היחצ"נית שלכם, היא אמרה לי "תפנה לעירן, הוא מסדר את העניינים". פרש והסבר.
"בד"כ אני עושה הכל. אני מזיז את הדברים. מידי פעם יש סיוע כזה או אחר מהאחים, כשצריך. רוב השנים זה מתנהל ככה. זה התחיל כשהופעתי לבד מול כל מיני חברות וכאלה, עד שהגעתי לאיזה פאב. ביקשו ממני לבוא ולהופיע, אז לקחתי את הגיטרה מהמכונית וישבתי לנגן בפאב. הבעלים של המקום התלהב וביקש הופעה מסודרת, אז הבאתי את האחים, ומשם נבנה משהו. מאז ומתמיד זה היה במתכונת של שלושת האחים".

אופיר, ככל שצלחת יותר שלבים באודישנים של כוכב נולד, נראה שהתרגשת יותר. כמה ולמה?
"לא התבאסתי. היה לי כיף. אולי אני לא מתאים לרמה הזאת של כוכב נולד. לקחתי 80 אחוז מההערות של השופטים. כנראה שאני צריך לעשות משהו אחר במוסיקה".

הסכמת לוותר על "כוכב נולד 2" בשביל תאילנד?
"לא הייתי מוותר על תאילנד בחיים, כי ידעתי שתהיה עוד הזדמנות מוסיקלית. הנה, היתה והלכתי. הבאתי צד של האחים צנחני שלא הכירו. ראו שאפשר לשיר גם לבד. אמנם יש הרמוניה בינינו, אבל כל אחד יכול לשיר לבד".

לפני חודש יצא הסינגל ראשון ,"התאהבתי", סינגל באמת יפה, אבל הוא לא ממש הצליח ולא זכה להשמעות. עד כמה זה מבאס?
עירן: "בוא נאמר ככה - הסיבה העיקרית לזה היא שאת הכל עשינו לבד. בשביל זה צריך את אנשי המקצוע שיקדמו. עכשיו, אחרי שהבנו את הטעות, שלחנו את זה ליחצ"נות. צריך לדעת לדחוף דברים. אנחנו טובים בלשיר, לא בלדחוף. רק עכשיו התחלנו לעבוד עם מנהלת אישית. אגב, הסינגל ייצא שוב פעם בקרוב, הפעם בדרך המקצועית יותר".

אופיר: "כל ההתחלות קשות, זה מה שבטוח".

תומי: " המפיקה שנכנסה לתמונה תכנס לעניינים יותר ברצינות. היא יודעת לאן לשלוח, לאן לדחוף וכו'. היא תקבל יותר פוש. אנחנו זמרים שאוהבים ויודעים לשיר, ופחות להתעסק עם כתבים".

בהופעות שלכם אתם הולכים על קאברים. זה לא מוריד קצת מהערך שלכם? בכל זאת, שבע שנים ואין מה להציע?
אופיר: "אם אתה עושה אותם טוב - אז זה לא הכי רלוונטי. אני יודע שזו לא חוכמה לעשות את זה כל החיים, והנה או-טו-טו יצא הדיסק החדש שלנו. אגב, אני עובד על חומר אישי, ובעתיד אצא בדיסק סולו".

עירן: "אנחנו לא עושים קאברים רגילים כמו כולם, כאלה שתוכל למצוא בכל פאב-מועדון קריוקי מצוי. במופע שלנו אנחנו שרים בסגנון אפריקאי, דרום אמריקאי, רגאיי, שנות השישים, קאנטרי ועוד ים דברים מדליקים שלא תמצא בשום מקום אחר. בחרנו שירים ממש לא שגרתיים. מה שאני שר זה מה ששמעתי בתור ילד יסודי-חטיבתי-תיכון. ראית עוד מישהו ששר יודל בסגנון שוויצרי? היום בכל אירוע, בכל מקום, כולל ברחוב, אנשים באים אליי ואומרים 'ערן, תעשה איזה יודל'".

אתם יוצאים בקרוב לסיבוב הופעות באיטליה, כשכאן בארץ רק אחוז קטן מכיר אתכם. איך זה קורה?
עירן: "קודם כל, פה אנחנו גם מופיעים. זה לא שאנחנו באים בתור להקה ללא ניסיון. דבר שני, כשאנחנו נוסעים לאוסטרליה, זה במטרה לייצג את מדינת ישראל ביום העצמאות, בקהילה היהודית במלבורן. כל שנה מדינת ישראל שולחת אמן אחר בישראל, והשנה בחרו בנו. מה נעשה שם? כמה ביצועים שעשינו בכוכב נולד כמו השיר 'בבוקר בבוקר' ("פתאום קם אדם" – ש.כ) של שלמה ארצי, 'למה ליבך כמו קרח' בגרסת רגאיי ועוד כמה מנגינות של להקת סקסטה".

מעריצות כבר יש?
עירן: "כן, בדיוק עכשיו, כשאנחנו מדברים, כמה מעריצות מנסות להתחבר אליי למסנג'ר. די נחמד כל הרעיון".

אופיר: "ברוך השם, בטח שיש. לא רק בנות, אלא גם בנים".

תומי: "יש, אבל לא בכמות שאפשר למלא אולם".

שלישייה שמוציאה דיסק בהפקה עצמית ומופיעה רק בחתונות מצליחה להתפרנס?
עירן: "אפשר להתפרנס, אפילו טוב מאוד. שתדע, דווקא האירועים שנתפסים כעלובים הם הכי אחלה, יש שם הרבה כסף. תראה את הזמרים של המוסיקה המזרחית, הם מופיעים בפאבים קטנים ששם נמצא הכסף הכי טוב".

אופיר: "כן. נקודה".

תומי: "אם לא היה, נראה לך שהיינו ממשיכים?"

איפה אתם בעוד חמש שנים?
עירן: "וואלה לא יודע. אני מקווה שכמובן נמשיך לעבוד במוסיקה, נחדש, נוציא הרבה חומר מקומי, נחיה באושר ובאושר. נקרע את חו"ל את הארץ, איפה שרק נוכל".

אופיר: "בסיבוב הופעות בעולם, אחרי תקליט משלנו כמובן".

הכתבה פורסמה לראשונה בשישבת - מגזין הפנאי והאקטואליה לסוף השבוע של חברת נטוויז'ן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by