בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מעשנים ביחד 
מסביב לעולם עם ג'וינט ביד 
 
 מתוך הסרט `להציל את גרייס`   
מעשנים ביחד |
 
ניר נון נוה

מצב הגראס ברחבי העולם: איפה מותר לעשן ואיפה "מותר לעשן", כמה זה עולה ומה קורה אם תופסים אתכם? המדריך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל היא כמובן רק אחת המדינות בהן הסטלנים נלחמים על זכויותיהם. באירופה צברה התנועה ללגליזציה תהודה ואהדה לא מעטה, והצליחה במקרים רבים להביא לשינוי אמיתי, בין אם על-ידי לגליזציה מלאה של המריחואנה, ובין אם בהסכמה שבשתיקה שלא עושים יותר מדי נגד אלו שמחזיקים קצת חומר ל"שימוש אישי", שעשוי להגיע לעתים ל-80 גרם. מחירי הסמים הקלים לרוב גבוהים בהרבה ביחס לאלה בארץ, אם כי מדובר, על פי עדויות, בחומר מרוכז ונקי בהרבה מהמקובל במחוזותינו. אז הנה כמה פרטים, על ערים ברחבי הגלובוס, שעשויים לעניין כל מי שמפנטז על ג'וינט גוי בין השפתיים.
 

ברלין

 
באופן רשמי מריחואנה היא בלתי חוקית בגרמניה, ולמרות שהחוק שונה בין המדינות והמחוזות השונים, מדובר בעבירה פלילית. אלא שהמשטרה אינה ששה לעשות משהו בנידון, בעיקר אם מדובר באחזקה של עד 30 גרם, כמות הנחשבת בגרמניה לשימוש עצמי, ואחזקתה תשאיר אתכם, על פי רוב, שמחים חופשיים ומעושנים. בשנות ה-90 חל המהפך הגדול ביותר בגרמניה, עת בית המשפט קבע כי הגבלת העישון פוגעת בחירויות הפרט. ההשלכות ברורות. בברלין בפרט השוטרים בקושי מעיפים מבט, על פי רוב, גם אם יעשנו מולם גראס ברחוב. המצב כה פרוץ, עד כי ברלינאים רבים משוכנעים שהדבר אפילו עבר לגליזציה רשמית. אם אתם לחוצים לקנות כמה גרמים, אחד המקומות הקלים הוא בבית האמנים 'תכלס' ברובע מיטה. משהו כמו 25 שקל לגרם.
 

לונדון

בבריטניה החוק הנוקשה עבר רפורמה קלה בשנים האחרונות, ומריחואנה ותוצרי הקנאביס שינו קיטלוג, מדרגה B – סמים בעלי סיכון בינוני, לדרגה C – כאלו בעלי סיכון נמוך, לצד תרופות שונות. למרות השינוי, עדיין אסור לצרוך, להחזיק או לאפשר שימוש בביתכם. מאידך, אם יתפסו אתכם בכל זאת, עם כמות קטנה (עד 10 גרם), על פי רוב יחרימו לכם את החומר וישחררו אתכם הביתה ללא כל אישום. מקסימום "תחשבו על מה שעשיתם" ואולי גם איזה קנס של כמה פאונדים. בלונדון המקום הכי טוב להשיג כמה גרמים הם דווקא הקמפוסים של האונבירסיטאות. אפשר גם לרדת לדרום העיר לרובע Brixton – בו ניתן בנקל למצוא דילרים ברחוב שישמחו לספק לכם גרם תמורת כ-70 שקל.
 
 

בריסל

בלגיה, מהשמרניות שבמדינות אירופה, החליטה על מטמורפוזה בערכיה והפכה כמעט בין לילה לאחת מהליברליות שבמדינות היבשת. וכך, בשנים האחרונות אושרו במדינה נישואים חד מיניים, וב-2001 החליטה ממשלת בלגיה על לגליזציה של המריחואנה. כעת החזקת מריחואנה בבלגיה לשימוש עצמי חוקית למהדרין, בתנאי שלא תעשו זאת ליד קטינים.
 

רומא

לרומא היסטוריה ארוכת שנים של שימוש במריחואנה, עוד מימי האימפריה. בעידן המודרני מריחואנה יצאה אל מחוץ לחוק, אולם בעשור האחרון ניתן לחוש בהקלות משמעותיות בתחום. כבר לפני עשור החליטה הממשלה שצריכה אישית תהיה עבירה אזרחית ולא פלילית, מה שגורר אזהרה או קנס במקרה החמור. עדיין, המשטרה לא תתלהב אם תעמדו מול התחנה עם ג'וינט ביד. וגם סתם ברחוב אתם עלולים לחוש את נחת זרועה של המשטרה. נא להישאר בין 4 קירות.

כדי לקנות כמה גרמים אפשר לעבור דרך הדילרים בתחנה המרכזית, טרמיני, אבל ביטחון זה לא הצד החזק של המקום. מאידך אפשר לקפוץ לאחד המועדונים הפופולאריים, שם כבר סביר להניח שתמצאו את מבוקשכם. עלות: כ-50 שקלים לגרם
 

מדריד

בספרד החוק נחשב ליברלי למדי בכל הקשור למריחואנה, עד כדי כי כמות של עד 80 (!) גרם נחשבת ככמות לשימוש אישי, שבאופן עקרוני אינה מעוררת בעיות, כל עוד נשמרת בתוך הבית פנימה. מאידך, בשנים האחרונות קיימת החמרה בכל הקשור לצריכה בחוצות העיר, והמשטרה עשויה בקלות לעצור אתכם ולהעניק לכם קנס חביב. לא פעם הם אפילו יבצעו מארבים ביציאה ממועדונים. במילים אחרות – כדאי להישאר בבית.
 

ריו דה ז'נרו

כל קשר לגראס בברזיל הוא עבירה על החוק: עישון, אחזקה, סחר. ובניגוד למדינות אירופאיות – המשטרה לא ממש מעלימה עין, אלא יותר בכיוון של האח הגדול מפקח עליך ומה-זה-מת-לתפוס-אותך. כדאי להיות זהירים. מאד זהירים בברזיל. מאידך, כדאי לדעת שחלק מהעניין הוא השוחד עליו בונים השוטרים. אכן כן, אם תתפסו אמנם אתם צפויים להיזרק לקלבוש, אולם על פי רוב כמה עשרות דולרים יכולים לפתור את הבעייה.

עד כמה שגראס אינו חוקי – הוא קל להשגה, אלא שעל פי רוב מדובר בגורמים שאינם ידידותיים לסביבה. תיירים ממליצים לנסות לקפוץ להארד רוק קפה ולמועדון ברונטי, שם על פי רוב אפשר למצוא את האנשים הנכונים שידאגו לתוצרת. והמחירים? תענוג לארנק. כעשרה עד עשרים שקלים בלבד לגרם.
 

סידני

אמנם באוסטרליה כל אחזקה, שאיפה או שימוש בקנאביס מהווה עבירה, אך המשטרה לא ממש שמה את הסטלנים בראש מעיניה. לא מומלץ כלל וכלל, אמנם, לשבת אל מול תחנת המשטרה עם באנג, שכן סיכוייכם לגמור בתא המעצר אינם נמוכים, אולם מאידם כדאי לדעת שאם נתפסתם עם כמות קטנה לשימוש אישי, וזו עבירתכם הראשונה, המשטרה תשחרר אתכם עם אזהרה בלבד.
בעלות של כ-50 שקלים לגרם, תוכלו לרכוש אצל דילרים שונים ברחבי העיר, ולא מעט מהם ברחוב קינג קרוס.
 

ניו יורק

המריחואנה איננה חוקית בארה"ב, שבדומה לישראל, אימצה את הגישה הקשיחה יותר במלחמה בסמים. כל אחזקה או שימוש במריחואנה מהווים עבירה פלילית. אחזקה של עד 25 גרם נחשבת אחזקה לצרכים אישיים, ואם זו עבירתהם הראשונה, סביר להניח שתשוחררו עם אזהרה וקנס של כמה מאות דולרים, מקסימום, אם כי ייתכן שתחוו כמה שעות בתא המעצר המקומי. מעל ל-25 גרם, כבר מדובר בעונש מאסר של שנה ויותר. בניגוד לאירופה, בניו יורק המשטרה תשוש עד מאד להכניס אתכם למעצר. אם השוטרים מרגישים שיש לכם ולו רבע ג'וינט – הם לא יחשבו פעמיים ואתם תזכו לנסיעה ברכב משטרתי מקומי.
על מנת למצוא את מנת חלקכם בביטחון יחסי, מקורות יודעי דבר ממליצים על כיכר וושינגטון, על ידי האוניברסיטה, כל עוד אתם רוכשים כמות נאה. היזהרו מאד מחומרים מרוססים! מלבד המשטרה, זוהי הסכנה השנייה בגודלה לסטלני העיר. העלות: כ-60 שקל לגרם
 

פריס

הצרפתים, כמו תמיד הולכים נגד הזרם הכלל אירופי, והם הבולטים ביבשת שאימצו גישה הדומה לזו של ארה"ב וישראל – מלחמת חורמה. המשטרה המקומית עשויה לעצור אתכם על כל קשר שהוא לסמים קלים, גם אם הוא מופרך למדי. במקרה כזה אתם עשויים לא רק למצוא את עצמכם בבית המעצר, אלא גם עם קנס של כמה מאות יורו, ואף אלפים. אם כבר הגעתם למשפט – הרי שכאן קרן האור היחידה שלכם – בתי המשפט לא פעם מקילים ונוטים לשחרר לא פעם עם אזהרה וקנס בלבד.

אם אתם בכל זאת רוצים לקחת את הסיכון ולהצרף לאלפי הצעירים שסמים על המשטרה, הרי שתוכלו בנקל להשיג כמה גרמים על מדרגות בית האופרה החדש, בכיכר הבסטיליה. מקום מפגש של הרבה צעירים – ותמיד תמצאו מי שיספק לכם את מבוקשכם, בעיקר בשעות הערב. והמחיר? זול למדי, כ-25 שקלים לגרם.

* כל המידע בכתבה מבוסס על אתרי סטלנים ברחבי הרשת, ועדויות של מטיילים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by