בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

המדור 'שווה צפייה' מתמצת עבורכם מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי יום חמישי על מסכי הקולנוע. והשבוע: ווסלי סנייפס מכסח, אליזב'ת הארלי היא השטן, בילי אליוט מגשים חלום, וטרום בכורה ל"מרס תורכי" - סרט ישראלי חדש.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אומנות המלחמה

ווסלי סנייפס הקשוח מרים ידיים? לעולם לא! אומנות המלחמה
 ווסלי סנייפס הקשוח מרים ידיים? לעולם לא! אומנות המלחמה   
The Art Of War

שאו (ווסלי סנייפס), סוכן חשאי של ממשלת ארצות הברית, נאלץ להוכיח את חפותו לאחר שהוא מואשם ברצח שגריר האו"ם וונג, במהלך ועידת פסגה בין ארה"ב וסין. לעזרתו של שאו מתייצבת המתורגמנית ג`ולי (מארי מאטיקו) שהייתה עדה לרצח. תוך כדי ניסיונם לגלות מי עומד מאחורי המזימה, מגלים השניים עדויות לקונספירציות חדשות ונאלצים לברוח מאויבים מסוכנים ביותר.

במאי: כריסטיאן דוגאי (110 דקות, ארצות הברית 2000)
 
Film.Com: המגרעה העיקרית של הסרט היא היותו שאפתני ויצירתי מדי. לקראת סופו לוקה הסרט במעין השתוללות מודעת לעצמה, שמפוצצת את העלילה בשורה של מהלכים לא הגיוניים ומוזרים. מותחן מפורט, מלא פרטים, אך מהנה למדי.

Film Journal International: הבמאי נותן תשומת לב עודפת לקטעי הקרב והאלימות ולכן לא מפתח את עומקן של הדמויות, שנעות ככוכבי משחק מחשב - פשוט מרביצות לכל מה שזז. משחק מצוין , בעיקר של סנייפס ומאטיקו.

Eonline: חבל שהבמאי היה מודאג מאומנות המלחמה ולא מאמנות עשיית הקולנוע. הגיבורים מתקשרים ביניהם בקלישאות שחוקות (סנייפס: "אני מרגיש שאני עם הגב לקיר") היתרון היחידי הוא קטעי הפעולה המעולים, אבל אין מספיק מהם. הציון: 6
 

הרי את מכושפת לי

עם כזה שטן יפה ומרושע לא כדאי להסתבך. הרי את מכושפת לי
 עם כזה שטן יפה ומרושע לא כדאי להסתבך. הרי את מכושפת לי   
Bedazzled

אליוט הוא מפסידן נחנח, שעובד כאיש תמיכה טכנית. לרוע מזלו אהובת נפשו, אליסון (פרנסס א`קונור), מתעלמת מקיומו. בצעד נואש הוא כורת ברית עם השטן, שמתגלה אליו בדמות בחורה יפהפיה וערמומית (אליזבת הארלי). תמורת שבע משאלות, הוא מוכן למכור לה את נפשו. אבל על השטן לא כדאי לסמוך - כל משאלה שאליוט מביע (כמו למשל, להיות עשיר ובעל השפעה, להיות רגיש), הופכת לסיוט משעשע, בעזרתה האדיבה של השטן. קומדיה.

במאי: הרולד ראמיס (94 דקות, ארצות הברית 2000)
 
 
Film.Com: נדמה שאף אחד מהמעורבים בסרט הזה לא לקח אותו ברצינות. בימוי חפיפניקי, הומור בית ספר ותסריט קלוש, הכל מלווה בתפאורה מרהיבה ובתקציב הוליוודי ענק. ציון לשבח מגיע לליז הארלי המגלה יכולת קומית מופלאה כשטן, נדמה שהיא מתענגת על כל רגע.

Film Journal International: למרות סרטון ה`בקרוב` המטופש, הסרט הזה הוא כיף אחד גדול. שורה של מצבים משעשעים ושנונים. קשה להתעלם מהמסר החוזר שכל הנשים המצליחות הן כלבות מרושעות.

Eonline: למרות החליפות האדומות המהממות שעוטה על עצמה הארלי בכל סצינה, הסרט הוא אכזבה. מרבית קטעי הגשמת המשאלות מעוררים צחוקים זולים בלבד. לא ממש גיהינום אבל גם לא רחוק משם. הציון: שבע וחצי.
 

בילי אליוט

הכח להגשים חלום, ולהכיר מלא בנות. בילי אליוט
 הכח להגשים חלום, ולהכיר מלא בנות. בילי אליוט   
Billy Elliot

כשבילי אליוט בן ה-11 (ג`יימי בל), בנו של כורה פחם מצפון אנגליה, נקלע במקרה לשיעור בלט , במקום לשיעור האגרוף השבועי שלו, חייו משתנים. בעזרתה של מורתו, הגברת ווילקינסון (ג`ולי וולטרס), הוא מגלה כשרון אמיתי לריקוד. כמובן שזה משגע לחלוטין את אביו המאצ`ו ואת אחיו הבריון. הם כועסים ומתוסכלים גם ככה, ונמצאים בעיצומה של שביתת כורים. האם תנצח נחישותו של בילי את האלימות והלגלוג של משפחתו?

במאי: סטפן דאלדרי (111 דקות, אנגליה 2000)
 
Film.Com: ג`ימיי בל משכנע וכובש בתפקיד בילי הקטן. קטעי הריקוד שלו נהדרים. הסרט מצליח להימנע מקלישאות התבגרות ויחסי הורים- ילדים רגילות ופשוט מציג דרמה עדינה ומרתקת, על נחישותו של אדם והגילוי העצמי שלו. צוות שחקני משנה מצוינים.

Film Journal International: קונספציה התחלתית חביבה למדי, שמאבדת מכוחה עם מעשי הקונדס הראוותניים והמוגזמים, לקראת שיאו של הסרט. מעניין לעקוב אחר ההתקדמות של בילי בריקוד, אבל העניין יורד בגלל איזה קטע ריקוד מודרני ספונטני, סטייל MTV, שקוטע את כל הלך הרוח העדין של הסרט, נו באמת. הטריק הקולנועי שמעביר אותנו כמה שנים קדימה, גורע אף הוא מהסיפור ומהמתח.

Eonline: הבמאי, שמקורו בתיאטרון אמנם יצר סרט לא מקורי במיוחד (שילוב של "פלאשדנס" ו"ללכת עד הסוף") אבל מילא אותו בכל כך הרבה נשמה וקסם, שקשה לא להתלהב. פסקול מעולה, צילום מצוין ותסריט רגיש. הציון תשע.
 

מרס תורכי (טרום בכורה)

הנקמה המושלמת של איה. מרס תורכי
 הנקמה המושלמת של איה. מרס תורכי   
פטריק (גל זייד) הוא אחד מראשי העולם התחתון, שרוצח בשיטתיות את כל עדי המדינה נגדו. כדי למנוע ממנו לרצוח את העד האחרון נשלחת איה (יעל הדר), שוטרת אמיצה, לגור בדירה מתחתיו ולעקוב אחריו כסוכנת סמויה. איה מנהלת רומן עם מפקדה הנשוי (אלון אבוטבול), שכל מה שחשוב לו זה לתפוס את פטריק. בדירה היא נתקלת בשותף שלה, הסתלבטן חובב הגראס יפתח (תומר שרון) ובאחותו הדוקטורנטית לפסיכולוגיה (דלית קהן), שעורכת את מחקרה על האורגזמה הנשית.

מהר מאוד מבינה איה שאהובה המפקד שם אותה בתחתית סדר עדיפויותיו - הוא לא מוכן להשקיע בהנאה המינית שלה, שלא לדבר על לעזוב את אשתו. מושפלת, היא מתכננת את הנקמה המושלמת, הן בראובן הפושע קר-המזג והן במפקדה האטום והאנוכי. קומדיית מתח רומנטית.

במאי: עודד דוידוף (90 דקות, ישראל 2000)

על סרט זה אין עדיין ביקורות - אתם מוזמנים להביע את דעתכם עליו בפורום הקולנוע של נענע.
 

בשבועות הקודמים:

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה כמה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

מלנה, 13 יום, על אהבה וטעמים אחרים, שמונה וחצי נשים, ביוטיפול ג`ו

לזכור את הטיטנים, הארי חבר אמיתי, המועמדת , תעביר את זה הלאה, הגרעין הקשה

מהלך מנצח, הזעם והזוהמה, הדרך הביתה, מעבר לגבול הסכנה

ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by