בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למורן אייזנשטיין אין איידס 
 
 
עינת אגסי

הוועד למלחמה באיידס השיק היום בדיקה שמאפשרת לקבל את התוצאות במקום. מורן אייזנשטיין התנדבה לשמש כשפן ניסויים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועד למלחמה באיידס קיים היום במועדון הפאודר אירוע השקה של בדיקת איידס מהירה, המספקת תוצאות בתוך כמה דקות, ומתבצעת בצורה אנונימית. באירוע נכחו, לבד מהיו"ר ד"ר הירש, גם נשא איידס, חבר הכנסת אילן ליבוביץ ומורן אייזנשטיין, שעברו בדיקה לעיני המצלמות.

איזנשטיין אמרה: "אני חושבת שזו מטרה מאוד חשובה. זה כבוד גדול בשבילי לשבת פה היום ולתרום. הייתי שמחה לעשות יותר, כמו למשל ללכת לבתי ספר".

עד היום היו נהוגות בישראל רק בדיקות מסוג אליזה (ELISA), המחייבת הזדהות מלאה בפני הבודק בבתי החולים ודורשת ממנו ביקור נוסף, על מנת לקבל את תוצאות הבדיקה לאחר המתנה מורטת עצבים בת יומיים עד שבוע.

בשונה מהבדיקות הנהוגות כיום שדורשות חדירה לתוך הווריד ושאיבת מבחנת דם במזרק, בדיקות האיידס המהירות מתבצעות באמצעות דקירת אצבע חפוזה ודגימה של שתי טיפות דם בלבד, ותוצאותיה מתקבלות בתוך דקות ספורות.

הוועד למלחמה באיידס מקווה לחסוך בזאת לנבדקים את הסבל הכרוך בהמתנה ולבטל את ההכרח בחשיפת זהותם, ובכך אולי לגרום ליותר אנשים, גם לאלה שאינם כלולים בקבוצות הסיכון, להיבדק.

למרות שהבדיקה המהירה, היא אמינה כמו הבדיקה הנהוגה היום, ולמרות שיש בצדה פחות סיבוכים אפשריים (כגון דימום, זיהום ופגיעה בכלי הדם) היא אינה מאושרת על ידי משרד הבריאות הישראלי וגם לא על ידי ה- FDA, משרד הבריאות האמריקאי.

על השאלה למה לא מאושרת הבדיקה על ידי משרדי הבריאות הישראלי והאמריקאי ענה ד"ר גדעון הירש, יו"ר הוועד למלחמה באיידס, שזה רק "עניין פרוצדורלי, טכני".

הירש מסר כי הבדיקות קיימות כבר 10 שנים, ומשתמשים בהן בעיקר במקומות מוכי איידס, כמו אפריקה.

הנשא, מורן ואילן הגישו את אצבעותיהם לבדיקה. הדם הוקז, והנוכחים המתינו דקותיים מותחות במיוחד עד לקבלת התוצאות. ובכן, אנו שמחים לבשר כי מורן ואילן אינם נשאי איידס, או לכל הפחות אינם נשאים נכון ללפני שלושה חודשים. טפו, טפו, טפו. לעומת זה, הבדיקה אישרה כי נשא האיידס אכן נושא את הנגיף.

אפשר להתחיל להיבדק החל מהיום, בשעה 17:00 במרכז לבדיקות איידס אנונימיות של הוועד למלחמה באיידס ברח' הנציב 18, תל אביב (טל': 03-5613000-3 שלוחה 119). עלות בדיקה – 100 ש"ח. הבדיקות מלוות בשיחה עם יועץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by