בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמות ונאכל חרא, כי מחר נשתה משהו 
 
 
ניר נון נוה

ניר נון נוה חושב שהגבלי האלכוהול והבליינות החדשים הם הזויים ומטומטמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל, כמו בישראל, אוהבים לטפל בסימפטום ולא בבעיה. יש לך סרטן? קח אקמול, אולי זה יעזור בינתיים לכאבים, ובתקווה שכשיגיע רגע האמת אנחנו כבר נהיה בתפקיד ממשלתי אחר. ראינו את זה בכלכלה, עם רעיונות הבזק לצמצום האבטלה, שמובילים לאלפי עובדים זמניים בלי עתיד, אבל עם חיוך רחב של נתניהו; בחינוך, עם הרעיון המושלם להפוך את בתי הספר ליחידת רווח והפסד, לפטר ולקצץ, ואם תוצאות הבחינות אינן משביעות רצון – לשנות את הבחינות; בבריאות – במקום להכיר בעובדה שחוק בריאות ממלכתי פשט את הרגל, ממשיכים להחיות אותו בכוח עם עוד כמה תרופות בסל והפיכת שוק ביטוחי הבריאות הפרטיים לפורח ומשגשג. וזו רק ההתחלה. ככה זה בישראל. אם ההר לא בא אל מוחמד – נחליף את ההר.

וככה גם בכל הקשור לאלימות במועדונים. הבינו כי יש כאן נושא שמזעזע את ההורים (=בוחרים בפועל) ואת הנוער (=בוחרים בעתיד), ויש לעשות משהו בנידון. אבל מה?

או, זו כבר בעיה קשה. קיים פתרון אחד ידוע – קוראים לו חינוך, אבל כבר הבהרנו שבארץ החינוך פשט את הרגל, וחוצמזה חינוך מטפל בבעיה עצמה. מה פתאום. אנחנו מטפלים הרי רק בסימפטומים. אז מה בכל זאת ניתן לעשות? קצת מכל דבר, והרבה כלום, וקמצוץ הפיכת המצב לגרוע עוד יותר.

בואו נבדוק כמה מההמלצות המרכזיות של הדו"ח:
 
 
הגבלת מכירת אלכוהול בתחומי המועדונים עד לשעה 3
באמת רעיון גאוני, שיוביל לאחת מהאופציות הבאות: א. המבלים המסכנים יאלצו לצאת את המועדון ולצעוד 50 מטרים עד לפיצוציה הקרובה ולתדלק במחיר נמוך יותר. ב. הבליינים פשוט ישתו הרבה יותר בזמן קצר יותר (על משקל "אחי, תביא, תביא לי שני וודקה רד בול, לא אחד, למה נשארה רק עוד שעה לעוצר") ג. בשלוש נגמר האלכוהול? סבבה. נעבור לאקסטות, למה מה?
 
הפעלת משטרת התנועה באזורי הבילוי כדי לבדוק את רמת האלכוהול בדמם של הנהגים.
כן, בוודאי. רעיון מעולה. מעבר לצביעות על כך שלבליינים אסור לשתות, אבל אחרי ליל סדר זה בסדר אם תנהגו עם איזה ארבע-חמש-שש כוסיות, אנחנו נעלים עין; הרי שמדובר בעוד אחת מהפארסות הגדולות של מחוזותינו. רעיון ה"נהג תורן", יסלחו לי כל ההוגים במשרד התחבורה, הוא אחד המפגרים ביותר שנהגו כאן, ומפתיע שאתם עדיין נתלים בו כלל. אין מדינה בעולם עוברה הרעיון הזה יכול להיות כ"כ לא מוצלח, כמו ישראל. החל מהסמנטיקה – תורן. בעברית המודרנית הפרשנות חדה וברורה. תורן הוא פראייר תורן: חניך תורך, תורן כיתה. כל מה שאנחנו לא רוצים להיות. וההגיון להכריז על נהג תורן במדינה שכולה מבוססת על "לדפוק את המערכת", ו"אותי לא ידפקו", הזוי מעצם העלאתו.

לא שאנחנו בעד נהיגה תחת השפעת אלכוהול. חלילה וחס. אבל מה דעתכם, על הרעיון המהפכני של תחבורה ציבורית? רכבת תחתית או קלה שתעבור בין מרכזי הבילוי פשוט נדרשת, ועד בואה במילניום הבא אפשר לפחות להפעיל מערך מכובד ויעיל של אוטובוסים, שימנעו מהבליינים את הצורך לנהוג ולחפש חניה במשך שעות, או לחלופין לשלם הון עתק על מוניות. אז נכון, בסופי שבוע זה קצת לא מסתדר עם פסיקת הרבנים האורתודוכסים. אבל פעם אמרו שפיקוח נפש דוחה שבת, לא? ומה זה מניעה מיהודי כשר לנהוג אפוף אלכוהול, אם לא פיקוח נפש?
 
 
הפרדה בין מבלים קטינים, לבין בוגרים. ייקבעו ימים נפרדים לנוער, וימים אחרים- לבוגרים
זה בהחלט רעיון ראוי. קבוצה של בני 16-19 כבר לא תוכל לצאת יחד. מבחינת מדינת ישראל או שאתה הולך לצבא ויכול לבלות במועדון בגיר, או שאתה ילדון זב חוטם. כשתוכל למות למען ארצנו, תוכל גם לבלות כמו שצריך.
 
סיירת הורים
אין צורך להבהיר, נכון?
 
למסור בידי מאבטח מורשה סמכות עיכוב, סמכות מעצר, סמכות שימוש בכוח, סמכות חיפוש בכליו ועל גופו של אדם.

במילים אחרות, המאבטח הוא כרגע שוטר לכל דבר. סליחה, הוא גם שופט שמאשר חיפוש, גם שוטר שמבצע את החיפוש ומחרים, משתמש בכוח (לא שווה בלי כוח, למה מה), וחסרה רק האופציה שהוא גם יהיה "מורשה במסגרת ביצוע מעצר לקשור חשוד, לבצע בו פעילות חודרנית, להגיע עליו לפורקן ולגזול ממנו את כספו, במטרה להרתיע את החשוד".

חדשות לבקרים אנחנו נתקלים בשוטרים שמשתמשים לרעה בסמכותם, אז עכשיו נותנים את זה גם למאבטחים שלא עברו ולו קמצוץ מההכשרה. מן הסתם סומכים גם על טוב לבם, על התרבותיות שלהם ועל חוש הצדק וההגינות שלהם. ברוכים הבאים לסקנדינביה. בסופו של דבר לכולנו ברור שהמקצוע הנחשק הבא יהיה מאבטח במועדון. אתה מלך. עושה מה שבראש לך, מעכב מי שמעצבן אותך, מביא כאפה למי שהסתכל על החברה שלך, והכל באישור. מ-ל-ך.

הפליאו לעשות כותבי הדו"ח והוסיפו: להפוך לרשמית את סמכות הסלקטורים למנוע כניסת גורמים הנדמים להיות בעייתיים ומסכנים את שלום הציבור המגיע למועדונים , מחד, וגם כאלה, שלטובתם הם, ראוי כי לא יורשו להיכנס למועדונים.

רעיון מבריק עוד יותר. באותו עקרון השלב הבא יהיה שתקבלו טלפון ממשטרת ישראל על פיו "שמענו שמתכננים לפרוץ לכם הביתה הערב, אולי תצאו לאיזה סרט או משהו?"

וכך ממשיך הדו"ח ומדבר על קמפיינים נגד אלימות, על סגירת מועדונים, על אישורים, על מכבי אש. מכל כיוון אפשרי תוקפים את התופעה, מלבד כיוון אחד – לחנך את העם היושב בציון להתנהג בצורה אנושית. להעניק לתושבים את התחושה שלמדינה איכפת מהם, לשפר את רמת חייהם ולהראות להם שיש עתיד, שיש למה לצפות, ואולי כדאי לחשוב על המחר ולא רק על הרגע. אבל לא. לא במחוזותינו. תרבות היא מילה גסה. אלימות, מאידך גיסא, הולכת יופי. והרי כולנו יודעים שהנוסחא הזו עובדת. הרי כבר שנים מיישמים אותה במלחמה בתאונות הדרכים. עובד מצויין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by