בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המתנחלים: להדיח את חיים יבין 
 
 מתוך הסדרה `ארץ המתנחלים`   
 
טלי לכיש

מועצת יש"ע דורשת להדיח את מר טלוויזיה מהגשת מבט, בגלל "עמדות שמאלניות קיצוניות". עשרות מתנחלים מפגינים בשעות אלו מול רשות השידור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת יש"ע דורשת להדיח את מגיש מהדורת 'מבט' בערוץ הראשון בטלוויזיה, חיים יבין, "בשל הצגת דעות שמאל קיצוניות באופן חד צדדי בסדרה הדוקומנטרית 'ארץ המתנחלים' שערך וביים, ותשודר החל מהערב בערוץ 2". את הדרישה הציג יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, במכתב ששלח היום (שלישי) למנכ"ל רשות השידור.

דוברת מועצת יש"ע, אמילי עמרוסי, סיפרה כי דרישת המועצה הגיעה בעקבות צפייה בפרומואים "שהתבררו כחד צדדיים ומגמתיים ביותר", לדבריה.

האם לא מיהרתם לחרוץ דיעה על הסדרה? אחרי הכל מדובר בפרומואים, וכידוע, פרומואים הם תוצאה של עבודת עריכה מניפולטיבית.
"נכון, פרומואים הם רק פרומואים, ולכן הגשנו לטלעד (הזכיינית שתשדר את הסדרה. ט.ל.) בקשה לצפייה מוקדמת, על מנת לבדוק האם אין בסדרה משום לשון הרע, הוצאת דיבה או הסתה, ולהיערך לטיפול משפטי בעניין. אך בטלעד סירבו לבקשה. אין צורך לציין שעצם הסירוב הוא נקיטת עמדה".

"כמו כן", הוסיפה עמרוסי, "ההתרשמות הכוללת היא שנעשה שימוש ציני בכלי תקשורת, אשר מכליל את ציבור מתישבי יש"ע תחת כותרת שלילית אחת ומעורר אנטגוניזם קשה בקרב הציבור הרחב. אלמנטים הנוספים עליהם הסתמכנו הם: ראיונות שנתן יבין לכלי התקשורת השונים - מהם עולה נימה חריפה של חד צדדיות המבטאת עמדות שמאלניות קיצוניות. יבין בעצמו הצהיר כי זו דעתו האישית והוא לא מתיימר להיות אובייקטיבי, וכן דרישתנו נשענת על ביקורות טלוויזיה שהתפרסמו בעיתונות, בהן נכתב כי "הסדרה יוצרת תמונה חד ממדית המציגה את המתיישבים כולם כ'כת אלימה, קנאית, מטורפת ומתועבת' (מתוך טורו של תום שגב בעיתון 'הארץ')".
 
 
עם זאת, זכאי עיתונאי לדעותיו הפרטיות, כל עוד הוא מבצע את עבודתו ללא משוא פנים. אתם טוענים שיבין מביע עמדות שמאלניות גם כשהוא מגיש את 'מבט'?
"גם אם דעותיו של יבין ואופן הצגתן יכולות להיחשב כלגיטימיות, ישיבתו על כיסא המגיש האובייקטיבי מהווה פגיעה בכללי האתיקה העיתונאית והיושרה המקצועית. לכן, מכיוון שטלעד הוא גוף פרטי, אמנם יש מקום להביע ביקורת על שידור הסדרה, אך אנו לא דורשים את הפסקת שידורה. מבחינת רשות השידור, בכל אופן, זה כבר דבר שונה לחלוטין: רשות השידור היא מוסד ציבורי, שאובייקטיביות צריכה להיות המסד עליו הוא נשען, ואדם שנמצא בה ושהוא עצמו אמון על ממלכתיות, אשר יוצא ומביע את עמדותיו באופן כה חד צדדי ומעורר מדנים, לא ראוי להיות מגיש 'מבט לחדשות'. יתירה מכך, ברשות השידור טענו תמיד כי הם א-פוליטיים ומשרתי הציבור, אז הגיע הזמן שהם יעמדו מאחורי ההצהרות שלהם".

האם בכוונתכם לנקוט בצעדים נוספים בהמשך?
"נצפה הערב בסדרה, ואם נראה שיש בה אכן משום לשון הרע, הוצאת דיבה או הסתה, אזי נפנה לערכאה משפטית ובמקביל גם ליועץ המשפטי לממשלה".

עוד סיפרה עמרוסי, כי החל מהשעה 14:00 בצהריים עד שידור מהדורת 'מבט' הערב, מתקיימת משמרת מחאה מול רשות השידור בה מפגינים עשרות בדרישה לפטר את יבין.
 
 
דובר טלעד, מוני ברוש, אמר בתגובה לדבריה של עמרוסי כי "עמרוסי דרשה 'תעביר לי את הקלטות לצפייה מוקדמת על מנת שנוכל להעביר אותה לבדיקה משפטית לראות אם לא עברתם על החוק'. לא אהבתי לא את הטון של הפנייה ולא את עצם הפנייה. הם קבעו דיעה עוד לפני שראו פריים אחד מהסדרה. אנחנו גם לא מחויבים להעביר את הקלטות לצפייה לאף אחד, גם לא למועצת יש"ע, עם כל הכבוד".

דוברת רשות השידור, לינדה בר, מסרה: "המכתב התקבל בלשכת מנכ"ל רשות השידור, אך המנכ"ל יאיר אלוני טרם התפנה לעניין. לכשיתפנה, המנכ"ל יבדוק את הדברים וישיב ישירות לפונה ולא מעל גבי דפי העיתון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by