בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

המדור 'שווה צפייה' מתמצת עבורכם מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי יום חמישי על מסכי הקולנוע. והשבוע: ביורקבמיוזיקל דרמטי, ראסל קרואו ומג ראיין נפגשים על המסך ושון קונרי בדרמה אנושית. הזריזים יכולים לתפוס טרום בכורה מדובבת של דיסני

 
 
 
 
 
 
 
 
 

רוקדת בחשכה

ביורק כפועלת קשת יום. רקדנית בחשיכה
 ביורק כפועלת קשת יום. רקדנית בחשיכה   
Dancer In The Dark

סלמה (ביורק), אם חד-הורית לילד בן עשר, מהגרת מצ`כיה לארה"ב ועובדת למחייתה במפעל. היא מסתירה מחבריה שהיא הולכת ומתעוורת, ומנסה בכל כוחה לאסוף מספיק כסף לניתוח שימנע מבנה מצב דומה. על מציאות חייה הקשה מקלה אהבתה למחזות זמר הוליוודיים ועולם הפנטזיה העשיר שלה. למרבה הצער היא נאלצת להתמודד עם שורה של טרגדיות שעשויות למנוע מבעדה להגשים את מטרתה. דרמה מוסיקלית עם קתרין דנב וג`ואל גריי.

במאי: לארס פון טרייר (135 דקות, ארה"ב 2000)
 
Film.Com: דוגמה מעולה לסרט שנראה פנטסטי על הנייר אך בגלגולו הקולנועי מותיר את הצופה קר, מבולבל, ואפילו כועס. מלודרמה מוגזמת לחלוטין. תסמכו על פון טרייר שהדבר הכי גרוע שיכול לקרות לגיבורים שלו, אכן קורה. הבמאי בז לדמות שלו ונהנה להתעלל בה. הצופים לא חשים כלפיה כלום.

Film Journal International: יצירה פורצת גבולות וחדשנית נוספת מבית פון טרייר. קטעי המוסיקה מצליחים להעביר את עולמם קשה היום של הפועלים, זאת על אף ססגוניותם. במחצית האחרונה של הסרט מתעטפת דמותה של ביורק בזוהר אלוהי. מתאים לקהל צעיר.

Eonline: רע למי שהרעיון של פועלים מחוספסים פוצחים בשירה מרתיע אותו, וטוב למי שנהנה לראות ברצף קליפים ארציים של ביורק. ביורק מפגינה יכולות משחק מרשימות שמשכיחות את העובדה שמדובר במחזמר, ומבליטות את איכותו של הסרט. הציון: תשע.
 

סימן חיים

מג ראיין וראסל קרואו נאבקים ומתאהבים. סימן חיים
 מג ראיין וראסל קרואו נאבקים ומתאהבים. סימן חיים   
Proof Of Life

טרי ת`ורן (ראסל קרואו) הוא מתווך, שתפקידו לפשר במקרי חטיפה. החטוף הוא פיטר באומן (דיוויד מורס), מהנדס אמריקאי העובד על פרוייקט ענק בדרום אמריקה. לוחמי הגרילה שחטפו אותו לא מתכוונים לוותר, למורת רוחה של אשתו האוהבת והחרדה (מג ראיין). בין המתווך הקשוח לאישה המתייסרת נרקמת מערכת יחסים מיוחדת במינה. האם יצליח המתווך לשחרר את החטוף?

במאי: טילור האקפורד (135 דקות, ארצות הברית 2000)
 
 
Film.Com: חבל שהתשוקה שהתפתחה בין מג ראיין לראסל קרואו מחוץ לאתר הצילומים לא חדרה קצת לתוך הסרט עצמו. לכאורה רעיון מושלם לדייט: הבנים ייהנו מהמותחן והבנות מהרומן, אבל בעצם מראה הסרט סימני חיים קלושים ביותר. לא המותחן ולא הרומן ממש מפותחים או מעניינים. צפוי.

Film Journal International: אקשן סטנדרטי עשוי היטב - בעידן שבו רוב האקשן ממוחשב, נעים לראות קצת קרבות אגרופים על אמת. הרומן המרומז בין הדמויות רק תורם לעלילה. ראיין משכנעת ואמינה כהרגלה.

Eonline: סימן חיים חיובי למדי. כמה תפניות מעניינות ביותר בעלילה, כמה סצנות מתח כהלכה, קצת רומנטיקה, מה צריך יותר? הציון: שמונה.
 

למצוא את פורסטר

ידידות אמיצה בין סופר למתבגר. למצוא את פורסטר
 ידידות אמיצה בין סופר למתבגר. למצוא את פורסטר   
Finding Forrester

ג`מאל וולאס (רוברט בראון), נער שחור, נשלח לבית ספר יוקרתי במנהטן, לאחר שגרף הצלחה יוצאת דופן במבחן הארצי. שם הוא מתחבר עם הסופר המתבודד וויליאם פורסטר (שון קונרי), המגלה את כשרונו של הנער הצעיר בכתיבה. ידידותם של השניים מסייעת לפורסטר להתגבר על בעיותיו, ולג`מאל להתגבר על המכשלות הגזעניות בדרכו להגשים את חלומו האמיתי, שהוא הכתיבה.

במאי: גאס ואן סנט (135 דקות, ארצות הברית 2001)
 
Film.Com: הסרט לא ישחזר את ההצלחה הקופתית של "וויל האנטינג", אך הוא צבוע בגוונים אישיים עזים, ואינו עוד סרט נוסחה. למרות זאת, התוצאה עלולה להיות שגם קהלי האינדי וגם קהלי המיינסטרים יתאכזבו.

Film Journal International: עוד להיט "הרגשה טובה" פוטנציאלי לגאס ואן סנט. שון קונרי קשישא עלול למצוא את עצמו עם אוסקר באביב הבא.

Eonline: ואן סנט עושה עבודה טובה בשמירה על פשטותו של הסרט ועל הגוון האישי שלו, למרות שכל הנתיבים מובילים לסוף צפוי (אך מספק). הציון: שמונה וחצי.
 

הקיסר נפל על הראש (טרום בכורה)

קיסר שחצן שהופך ללמה. הקיסר נפל על הראש
 קיסר שחצן שהופך ללמה. הקיסר נפל על הראש   
The Emperor`s New Groove

קוזקו (קולו של דיוויד ספייד) הוא אמנם הקיסר, אבל הוא גם נער מתבגר, שחצן ומאוהב בעצמו. אוי ואבוי למי שיפגע לו בגרוב ויוציא אותו מהריכוז. למעשה החלום הגדול שלו הוא להקים פארק שעשועים ענק שיקדש את שמו, ולשם כך לא אכפת לו להרוס כפר שלם. יזמה היא היועצת המרושעת שלו, שמוכנה לעשות הכל כדי לתפוס את השלטון. היא מחליטה לסלק את הקיסר השחצן, והופכת אותו ללמה. כעת לא נותר לו אלא ללמוד איך להיות נחמד לאנשים על מנת לשרוד ולנסות להחזיר לעצמו את המלוכה. סרט חדש מבית היוצר של וולט דיסני.

במאי: מארק דינדל (78 דקות, ארצות הברית 2000)
 
Film.Com: דיוויד ספייד מצליח להעביר את הציניות היללנית שלו לדמותו של קוזקו הקיסר היהיר. הזיווג שלו עם ג`ון גודמן כחברו הטוב, מצוין. הבדיחות, חלקן מתוחכמות ביותר, עפות בקצב, המוסיקה חוגגת, בקיצור כל מה שאפשר לצפות לו מסרט של וולט דיסני.

Film Journal International: אירוני בהרבה משאר סרטי דיסני. בדיחות על הזדקנות שהן לחלוטין לא פוליטיקלי קורקט. הרבה התייחסויות לסרטים כמו "הזבוב" ו"הקוסם מארץ עוץ" כמו גם הרבה שוטים בהם הגיבור מדבר ישירות למצלמה. האם דיסני גילתה את הפוסט-מודרניזם?

Eonline: הורים, אתם יכולים להירגע, הקטעים המוסיקליים המייגעים ספורים בסרט הזה (למרות שאי אפשר להימנע מלפחות קטע אחד שיזכה בוודאי במועמדות לאוסקר). הנאה מובטחת גם למבוגרים וגם לילדים. הציון: שמונה וחצי.
 

בשבועות הקודמים:

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו למסכים בארץ השנה. הנה כמה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

חניבעל, האהבה נושכת, שוקולד, מרס תורכי

אומנות המלחמה, הרי את מכושפת לי, בילי אליוט

מלנה, 13 יום, על אהבה וטעמים אחרים, שמונה וחצי נשים, ביוטיפול ג`ו

ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by