בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

המדור 'שווה צפייה' מתמצת עבורכם מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי יום חמישי על מסכי הקולנוע. והשבוע: סיפורו של המרקיז דה-סאד, מותחן אימה חדש בהפקתו של יוצר סדרת "צעקה", סרט חדש לדיסני, סרט מסע הזוי, ואסקימו לימון - הדור הבא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לונה פאפא

בחורה צעירה מחפשת אחר אב לתינוקה. לונה פאפא
 בחורה צעירה מחפשת אחר אב לתינוקה. לונה פאפא   
Luna Papa

ממלקאט, צעירה יוצאת דופן בת 17 (צ`ולפן חאמטובה) אוהבת תיאטרון. לילה קסום אחד היא נכנסת להריון משחקן נודד שמתארח בכפרה, מבלי שהצליחה לראות את פניו. כשבטנה הולכת וגדלה, יוצאת ממלקאט, בחברת אחיה האוטיסט ואביה חם המזג, למסע בעקבות אב לבנה. בדרכם עוברים השלושה הרפתקאות מופלאות. ריאליזם פנטסטי.

במאי: בחטיאר חודוינזארוב (106 דקות, אוזבקיסטן 2000)
 
Eye Weekly: הסרט רצוף סלפסטיק מצחיק ביותר שהופך אותו ללא ריאליסטי בעליל. הופעתה של הגיבורה מקסימה ומרומזת דיה כדי לגרום לצופה להבין שרוחה המרוממת נובעת מאומץ לב ולא מטיפשות. למרות שבשלב מסויים הסלפסטיק מעייף וחלק מהקסם הריאליסטי לא משכנע, באופן כללי הסרט מבדר ביותר.

Jam Movies: קיצוני ביותר ברמת המגוחכות, הדמויות והפנטזיה. מציג נושאים אפלים ואפילו מסוכנים בצורה קומית. הסרט הזה עובד כמו זיקוקים, הוא נורה לאוויר ברעש גדול, נראה מרהיב ונדמה כאילו הוא נורא כיפי - אבל הניצוצות דועכים, והסרט תופס כיוון עגום וטרגי.

The E files: מאמץ גדול מדי ומפוספס של הבמאי והשחקנים ליצור קסם סוריאליסטי. השחקנים אשמים בעודף קסם אישי, ואישיות שפשוט הופכים אותם לחמודים עד גועל.
 

עט הסקנדל

המרקיז דה סאד מנסה לשכנע את מדלין להתמסר לו. עט הסקנדל
 המרקיז דה סאד מנסה לשכנע את מדלין להתמסר לו. עט הסקנדל   
Quills

המרקיז דה-סאד, אשר על שמו קרוי המונח סאדיזם, והידוע בעיקר בזכות כתביו המכילים פורנוגרפיה קשה ומפורשת, נחשב מסוכן למשטר ובילה את העשור האחרון לחייו בבית חולים לחולי נפש, המנוהל על ידי כומר צעיר (חואקין פיניקס). בזכות אישיותו הערמומית והכריזמטית מצליח המרקיז להפיל ברשתו את כל הסובבים אותו ובמיוחד מנסה לכבוש את גופה ואת נפשה של נערת הכביסה מדלין (קייט וינסלט). זעמו מתעורר בעקבות מסע הנקמה האישי וחסר הרחמים שמנהל נגדו התובע קולארד (מייקל קין). מי ישבר ראשון?

במאי: פיליפ קאופמן (123 דקות, ארה"ב 2000)
 
 
Eye Weekly: מחציתו הראשונה של הסרט מבריקה מכל הבחינות: בעיקר בתחומי המשחק התסריט והצילום, כשג`פרי ראש מתעלה על עצמו בתפקיד המרקיז דה סאד. אבל אז באה המחצית השנייה והממושכת, ובסופה הסיום המאכזב, וכל מה שנבנה יורד לטמיון.

Jam Movies: חואקין פיניקס מצוין בדמות הכומר האחראי על בית המשוגעים בו אסור דה סאד, איש צעיר ומבולבל בקשר לדחפיו המיניים שמושפע מאסירו הכריזמטי. רומן גותי אפל ורב עוצמה.

The E files: האמירה הפוליטית של הסרט בדבר חופש הביטוי של הפרט וחופש היצירה והמחשבה, מאבדת מעוקצה כיוון שהסרט מציג את העמדה הנגדית בצורה נלעגת, בעזרת דמויותיהן של התובע הרשע והכומר המבולבל.
 

דרקולה 2000

אומת הערפדים חוזרת להשתלט על רחובות אמריקה. דרקולה 2000
 אומת הערפדים חוזרת להשתלט על רחובות אמריקה. דרקולה 2000   
Dracula 2000

צוות גנבי אמנות מסוגנן ומתוחכם פורץ למרתף ומגלה שם ארון מתים עשוי כסף. עם פתיחת הארון, קם לתחייה הערפד המפורסם וצמא הדם, הרוזן דרקולה (ג`רארד באטלר). לאחר תנומה של 200 שנה, כשהוא רעב ומתוסכל, הוא יוצא לרחובות ניו-אורלינס, עיר החטאים רוויית התשוקה והאלימות כדי לשוב ולהטיל את אימתו וגם לגלות את סוד עברו. צייד הערפדים הותיק, ואן הלסינג (כריסטופר פלמר), ממהר לצאת בעקבותיו.

במאי: פטריק לוסייר (98 דקות , ארה"ב 2000)
 
Eye Weekly: דרקולה 2000 מגיע עם הקלישאות בנויות בתוכו. כמה תפניות מעניינות מוקפות בהרבה מהרגיל והצפוי. הסרט מתעסק בעיקר בסוגים שונים של עדשות מגע, מיקום תפאורה, וסגנון חזותי המהווה שילוב בין MTV למטריקס.

Jam Movies: לא ממש מפחיד. יותר מותח ומבהיל .שייך למיטב מסורת טרילוגיית סרטי הצעקה בכך שמשלב שנינויות והצחקות לצד מעשי רצח עקובים מדם. צוות שחקנים מצודד וסקסי להפליא.

Eonline: סרט מרהיב. הופעה סקסית ומרשימה של ג`רארד באטלר כדרקולה המחודש. תת-עלילה דתית מעניינת שמוקפת בהרבה סצינות צפויות. שובר קופות שטחי.
 

הקיסר נפל על הראש

קיסר שחצן שהופך ללמה. הקיסר נפל על הראש
 קיסר שחצן שהופך ללמה. הקיסר נפל על הראש   
The Emperor`s New Groove

קוזקו הוא אמנם הקיסר, אבל הוא גם נער מתבגר שחצן ומאוהב בעצמו. אוי ואבוי למי שיפגע לו בגרוב ויוציא אותו מהריכוז. למעשה החלום הגדול שלו זה להקים פארק שעשועים ענק שיקדש את שמו, ולשם כך לא אכפת לו להרוס כפר שלם. יזמה היא היועצת הרשעית שלו, שמוכנה לעשות הכל כדי לתפוס את השלטון. היא מחליטה לסלק את הקיסר השחצן, והופכת אותו ללמה. כעת לא נותר לו אלא ללמוד איך להיות נחמד לאנשים על מנת לשרוד ולנסות להחזיר לעצמו את המלוכה. סרט חדש מבית היוצר של וולט דיסני.

במאי: מארק דינדל (78 דקות, ארה"ב 2000)
 
Jam Movies: שלא כהרגלם, דיסני לא הרבו באנימציה מפורטת כך שממלכתו של הקיסר מורכבת מנוף הררי פשוט וכמה אלפקות. הומור חזותי משובח ובדיחות קצביות. (ביקורת חדשה)

Film Journal International: אירוני בהרבה משאר סרטי דיסני. בדיחות על הזדקנות שהן לחלוטין לא פוליטיקלי קורקט. הרבה התייחסויות לסרטים כמו "הזבוב" ו"הקוסם מארץ עוץ" כמו גם הרבה שוטים בהם הגיבור מדבר ישירות למצלמה. האם דיסני גילתה את הפוסט-מודרניזם?

Eonline: הורים, אתם יכולים להירגע, הקטעים המוסיקליים המייגעים ספורים בסרט הזה (למרות שאי אפשר להימנע מלפחות קטע אחד שיזכה בוודאי במועמדות לאוסקר). הנאה מובטחת גם למבוגרים וגם לילדים. (הורדתי את הציון).
 

אסקימו לימון - החגיגה נמשכת

שנות השישים העליזות. אסקימו לימון
 שנות השישים העליזות. אסקימו לימון   
מומו החתיך (עידו לב), בנצי הרומנטיקן הביישן ( אלעד סטפנסקי) ויודל`ה השובב ( ניקי גולדשטיין) חוזרים. חבורת בני השש-עשרה החרמנים והבלתי נלאים, מתאהבים, מתאכזבים, מתנסים מינית ונדחים - הכל בתל אביב העליזה והצבעונית של שנות השישים. סרט המשך לסדרת הסרטים המיתולוגית בכיכובו של צחי נוי.

במאי: צבי שיסל (104 דקות, ישראל 2001)

על הסרט עדיין אין ביקורות.
אתם מוזמנים להביע את דעתכם עליו בתגובות, או בפורום הקולנוע של נענע.
 

בשבועות הקודמים:

ארכיון שווה צפייה כולל מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו למסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

למצוא את פורסטר, רוקדת בחשיכה, סימן חיים

חניבעל, האהבה נושכת, שוקולד, מרס תורכי

אומנות המלחמה, הרי את מכושפת לי, בילי אליוט


ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by