בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרנות עמוק 
 
 
לילך וולך

גיל ריבה הצליח להוציא מהרוצחת אביבה גרנות דברים שחוקרים קשוחים רק חולמים עליהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתפקיד המנחה, בתפקיד אלוהים, בתפקיד החברה הטובה וגם בתפקיד התליין – קבלו את גיל ריבה!

בואו נתחיל ונודה באמת – הריאיון של גיל ריבה עם אביבה גרנות (שרצחה יחד עם חווה יערי את מלה מלבסקי) היה לא פחות מגאוני - מהעריכה, עד לשימוש בפסקול 'שיקגו' באופן חסר בושה, מהחיבוק שריבה חילץ, לא בהרבה מאמצים, מגרנות ועד למשחק הכאילו אגבי שלו בשיער ובתכשיטים שעל צווארה של אחת מהרוצחות המפורסמות ביותר בארץ - גאוני.

ריבה הצליח לספק מגה שואו ברמה שאף אחד, ואני חוזרת, אף אחד היום בארץ לא יכול לספק. ריבה, שהמילה דיסטאנס או אתיקה מצלצלות לו מוכר מאיפשהו, אבל לא ברור כמה הוא משתמש בהן, נקט בכל טקטיקה אפשרית כדי לחלץ מגרנות את הדברים שהיא שתקה לגביהם משך כ-20 שנה. העניין היפה באמת הוא שריבה לא עשה שום דבר שהוא לא עושה בדרך כלל, הוא פשוט התנהג לו בחתלתוליות הכובשת הרגילה שלו. לידיעתם של המרואיינים - אין אף עצם תמימה בגופו הענוג של ריבה . מדובר בסוג של עמדת פנים מבריקה, המוציאה מאורחיו דברים שהם לא ידעו על עצמם בכלל.

כל מראיין אחר, מקובי מידן ועד ליאיר לפיד, היה שומר עם אביבה גרנות סוג של עניין מרוחק, שלא תידבק אליו הזוהמה. בריבה, לפחות לצורך הריאיון, אין את האיסטניסיות בעלת המוסר הכפול הזה, באמפתיה המוחלטת שלו ובחוסר הגבולות הקיצוני שלו, יש משהו שמשדר שהוא איזור ללא סכנה – מי יכול לאכזב אותו באופן מודע? זה כמו לקחת סוכריה מילד קטן.

אין לטעות לרגע במשימה הקשה שעמדה בפניו של ריבה הפעם - גרנות, שלא הודתה בדבר משך כל החקירה שלה, וגם בשנותיה בכלא לא אמרה דבר מפליל, היא סוג של אמנית רטוריקה בפני עצמה. יכולת ההתבטאות המאוד גבוהה שלה וחושי הציידת שלה עצמה, הפכו את הריאיון עם ריבה לטנגו דם ואש מרתק, היה ברור שעד לכניעה של אחד מהם לא יסתיים המיפגש המצמרר הזה, ובאמת בסופו של דבר התנהלו חילופי הדברים הבאים:

ריבה: "אם לא היית נתפסת, היית חיה בשלום עם עצמך?"

גרנות : "לא, לא הייתי חיה בשלום עם עצמי... [פאוזה בה ריבה כבדרך אגב משחק בשרשרת שעל צווארה של גרנות]... הייתי צריכה לחיות עם הידיעה שאני כן רוצחת."

מה אני אגיד לכם, ב'פרקליטים' לא היו כותבים את זה יותר טוב. אם הייתי יכולה הייתי מצטטת את כל תמליל הראיון הזה שנע מחשיפת השדים שיש לגרנות, (ארבעה, שלושה ירוקים ואחד כתום שקיבלה במתנה, וכן, יש להם שמות) דרך שיחזור תחרויות טריוויה שנערכו בכלא נגד שרה אנג'ל ועד להצהרה האבסולוטית של גרנות: "אני חושבת שאני מאוד אוהבת אנשים וכשאני אוהבת אני משדרת".

לקראת סוף הריאיון שאל ריבה את גרנות, האם אין משהו מוזר שמארוע כמו לקיחת חיים אדם יצאו כל כך הרבה סלבריטיז - פנינה דבורין, חווה יערי, היא עצמה? גרנות ענתה שהיא לא חושבת שמקטע כזה צריך להיות סלבריטי, ואפשר היה להאמין לה.

גרנות בפירוש אינה מקרה של פשע ידוע מראש עם ילדות פחונים ומחסור תמידי, היא היתה רוקחת אינטליגנטית שלא ברור איך הסתבכה בדבר כזה, מעין 'עקרות בית נואשות' עם טוויסט. ברור שהיא אישיות מרתקת ובעלת יכולת התבטאות פואטית וגם ברור ששידור הריאיון לא יפגע כלל וכלל ברייטינג של סדרות הטלנובלה שדווח לנו שהיא כתבה ונמצאות בתהליכי הפקה, אז אולי לא סלבריטי, אבל 'שיקגו' – בהחלט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by