בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הסרטים החדשים  
 
 
הדס איילון

הדס איילון עם סט ביקורות על הסרטים שעולים השבוע: 'מדגסקר', 'משפחת הקיסרים', 'החליפה' ו'סודות וצללים'

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מדגסקר

 
Madagascar

סרט אנימציה חדש של אולפני דרימוורקס ('עבודת נמלים', 'שרק').

אלכס האריה (בן סטילר), מרטי הזברה (כריס רוק), מלמן הגירף (דיוייד שווימר), וגלוריה ההיפופוטם (ג'אדה פינקט סמית) הם חברים טובים שחיים יחדיו בגן החיות העירוני שבסנטרל פארק, ניו יורק.

מרטי הזברה מתחיל להשתעמם מחיי השגרה ומחליט לברוח בליל יום הולדתו העשירי למסע הרפתקאות בעולם שבחוץ. כאשר מגלים אלכס, מלמן, וגלוריה שחברם הטוב נעדר, הם יוצאים לחפש אחריו ברחבי ניו יורק. הם מאתרים אותו בתחנת הרכבת, אך לפני שהארבעה מצליחים לעלות על הרכבת בדרך הביתה הם נתפסים על ידי אנשים בעלי כוונות טובות המאמינים שחיות אינן צריכות לחיות בכלובים בגן חיות, ולכן הם מחליטים לשלוח אותם לג'ונגל באפריקה.

עכשיו בעלי החיים הניו-יורקים, שרגילים לחיי הרוגע המפנקים של גן החיות, מוצאים את עצמם
חסרי אונים בטבע הפראי של מדגסקר, שם הם פוגשים חיות שונות ומשונות שעליהן לא שמעו מעולם. הארבעה עוברים מסע מרתק שבמהלכו הם לומדים הרבה על משמעות החיים, עוברים שיעור בהישרדות, ובעיקר מגלים דברים על עצמם ועל חבריהם.

סרט חמוד ומלא כוונות טובות, שבדומה לכל סרטיהם של דרימוורקס מנסה לקלוע גם לטעמו של הקהל הצעיר וגם לטעמם של ההורים שמלווים אותו, אלא שבניגוד ל'שרק' המשובח, הוא לא ממש מצליח בכך. נכון שיש בסרט מספר סצינות מבריקות וקורעות מצחוק (וביניהן הומאג' מוצלח במיוחד ל'אמריקן ביוטי'), אך הן מעטות מדי, ובעוד ילדים קטנים עשויים ליהנות מהסרט, סביר שהוריהם ימצאו אותו איטי, ילדותי ומיושן .

מדד העגבניות הרקובות: המבקרים לא אהבו את הסרט ו'מדגסקר' קיבל רק 37 אחוזי טריות. רובם טוענים שיוצרי הסרט השקיעו את כל כשרונם באנימציה המדהימה, אך שכחו שכדי ליצור סרט טוב יש צורך גם בסיפור מעניין ובבדיחות מצחיקות.

הכסף מדבר: כיון שיצא לאקרנים שבוע אחרי 'נקמת הסית', הצליח 'מדגסקר' לתפוס את ראש רשימת שוברי הקופות האמריקאית רק בשבוע השלישי להקרנתו. אחרי ששה שבועות מצליח הסרט לשמור על מקום מכובד ברשימה עם רווחים של 160 מליון דולר, הישג לא רע, אך רחוק מאד מזה של 'שרק2', סרטם הקודם של דריימוורקס, שהפך תוך זמן קצר לסרט השלישי הריווחי ביותר בכל הזמנים.
 
 
לפי ה BBC: סרט מצוין שמצליח לשמור לכל אורכו על איזון נכון בין הומור חכם, סלספטיק, ומודעות עצמית.

לפי הרולינג סטון: סרט ילדותי ומעייף שלא מתקרב באיכויותיו ליצירות מופת מונפשות שנעשו בעשור האחרון.
 

משפחת הקיסרים

 
The Emperor's Journey

סרט טבע לכל המשפחה העוקב אחר עדר פינגווינים במשך שנה אחת ומתרכז בנדידתם לאורך אנטארקטיקה.

מדי שנה, כשהחורף עוטף את אנטארקטיקה לחצי שנה קפואה, מגיע מסע ההישרדות של הפינגווינים הגדולים לשיאו. בנחישות יוצאת דופן, יוצאת משפחת הפינגווין הקיסרי למסע שנתי על פני אנטארקטיקה במטרה להגיע לצידה השני של היבשת הקפואה, שם יכולים הפינגווינים לקונן ולהטיל את ביציהם.

הפינגווינים מתחילים את המסע כשהם צועדים בטור אל מול רוחות הנושבות במהירות של 250 קמ"ש, וכמעט מעוורות אותם. הם ממשיכים הלאה, חדורים בדחף להתרבות ולהבטיח את המשכיות מינם. כשהם מגיעים לאדמות הדגירה הם פוצחים בטקסי חיזור מורכבים שבסופם הם מתחלקים לזוגות. לאחר ההטלה, כשהם תשושים משבועות ללא מזון, הם יתחילו במסע חזרה על פני 200 ק"מ של שדות קרח אל מימי הים שופעי הדגה.

את הסרט ביים הצרפתי לוק ז'אקה, דוקומנטריסט וצלם זוכה פרסים ששהה יחד עם צוות ההפקה במשך שנה שלמה על אדמות אנטארקטיקה.

מדד העגבניות הרקובות: המבקרים התרשמו עמוקות מסרטו של ז'אקה והעניקו ל'משפחת הקיסרים' 87 אחוזי טריות. הם טוענים שמדובר בסרט טבע שובה לב שמתעד בהצלחה רבה את חייהם של גיבוריו מכל זווית אפשרית.
 
 
לפי הלוס אנג'לס טיימס: סרט מרתק הגדוש ברומנטיקה ובהרפתקאות עוצרות נשימה.

לפי הוויליג' וויס: עדיף ללכת לגן חיות עירוני, כך, לפחות, אפשר לעזוב את הפינגויניים אחרי עשר דקות וללכת לשתות בירה.

טריילר
האתר הרשמי
 

החליפה

 
The Jacket

דרמת מתח פסיכולוגית של הבמאי הותיק ג'ון מייבורי ('אהבה היא השטן') בהפקתם של סטיבן סודרברג וג'ורג' קלוני.

לאחר שנורה בראשו במלחמת המפרץ, חוזר החייל ג'ק סטארקס (אדריאן ברודי – 'הפסנתרן') לעיר הולדתו, וורמונט, כשהוא סובל ממחלת השכחה. בדרך לביתו הוא עולה על טרמפ שבמהלכו הנהג רוצח שוטר ומפליל את ג'ק ברצח. בית המשפט קובע כי ג'ק אכו ביצע את הרצח, אך מחליט לשלוח אותו לבית חולים לחולי נפש המנוהל על ידי ד"ר בקר (כריס כריסטופרסון), רופא סדיסט הידוע בדרכי הטיפול הלא קונוונציונליות שלו.

ד"ר בקר מלביש את ג'ק בג'אקט שהוא המציא, ומכניס אותו אל תוך מקרר גופות. ג'ק נכנס בתחילה לפאניקה ורואה פלאשבקים מימי המלחמה, אך במהלך השהייה במקרר הוא מתחיל לראות גם חזיונות מהעתיד, וכך הוא מגלה שהוא עתיד למות תוך ארבעה ימים.

מדד העגבניות הרקובות: המבקרים לא התרשמו מסרטו של מייבורי והסרט קיבל רק 32 אחוזי טריות. הם טוענים שמייבורי התכוון אולי לעשות יצירת מופת הדומה ל'12 הקופים' או ו'ממנטו' המעולים, אך, בסופו של דבר, הצליח ליצור סרט בינוני סטייל 'אפקט הפרפר'.

הכסף מדבר: הסרט נכשל כלכלית בארה"ב עם הכנסות מעטות של 6 מיליון דולר.
 
לפי השיקגו טרביון: דרמה מרתקת, מפתיעה ומעוררת מחשבה.

לפי רוג'ר איברט: השחקנים מעולים, אך הסאדיזם הלא אנושי של ד'ר בקר גורם ל'החליפה' להיראות יותר כמו סרט אימה סוג ב מאשר אותה כדרמה הפילוסופית שהוא מתיימר להיות.

טריילר
האתר הרשמי
 

סודות וצללים

 
In My Father's Den

בעקבות מות אביו, חוזר צלם העיתונות פול פראיור לעיר הולדתו המרוחקת בניו זילנד. אחיו הצעיר לוחץ עליו להישאר ולעזור במכירת החווה והפרדס של האב.

באי רצון הולך פול לבקר בחווה המוזנחת של משפחתו ומגלה שם את צריף כלי העבודה ששימש מקום מסתור לו ולאביו מעינייה הפוריטניות של האם. בצריף זה פול החל בהיחבא לפתח אהבה ליין, לספרות, ולפילוסופיה משוחררת. בצריף הוא ניתקל לפתע בסיליה, בחורה בת 16 שמסתתרת בחדרון הנטוש, שם היא כותבת את סיפוריה וחולמת על חיים באירופה, הרחק מעיר הולדתה שכוחת האל ממנה היא משתוקקת לברוח .

סיליה מעוררת את סקרנותו של פול ובין השניים מתפתחת במהרה ידידות מיוחדת במינה. פול פותח בפני סיליה עולם שלם של ידע, וסיליה, מצידה, מחזירה לפול את ההנאה מהחיים, האופטימיות, והתקווה לעתיד. הכל משתנה בבוקר חורפי אחד. סיליה נעלמת ופול מוצא את עצמו מוקף בחשדות ואיומים מצד אנשי המקום.

את הסרט ביים בראד מקגאן והוא זכה בפרס הביקורת הבינלאומית בפסטיבל הסרטים בטורונטו.

לפי האובסרבר: העלילה גדושה בסיבוכים מיותרים והסרט גולש לעתים לנישות של אופרות סבון, אך עם זאת אין ספק שכסרט ביכורים מדובר בהישג יפה ומרשים.

טריילר
האתר הרשמי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by