בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

המדור 'שווה צפייה' מתמצת עבורכם מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי יום חמישי על מסכי הקולנוע. והשבוע: סרטו המועמד לאוסקר של סטיבן סודרברג, קומדיה חדשה עם ניקולס קייג', סרט צרפתי בבימויו וכיכובו של ז'ראר דפרדייה וקומדיה הוליוודית בטרום בכורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חתונה על תנאי

ג`ק לומד להכיר מחדש את ארוסתו אשתו. קייג` וליאוני כיף חיים
 ג`ק לומד להכיר מחדש את ארוסתו אשתו. קייג` וליאוני כיף חיים   
The Family Man

כשג`ק קמפבל (ניקולאס קייג`), סטודנט מבריק למשפטים, עזב לפני 13 שנה את ארוסתו קייט לטובת סטאז` מבטיח בלונדון, חייו השתנו: השניים מעולם לא חזרו להתראות וג`ק הפך לאיש עסקים עשיר ורב-עוצמה, המתגורר בפנטהאוז במנהטן ונאלץ לבחור בין עשרות היפהפיות שמבקשות לשכב אתו.

בחג המולד, זוכה ג`ק להזדמנות פלאית ומחודשת- האפשרות לבדוק איך היו נראים חייו אלמלא נסע ללונדון, והיה מתחתן עם קייט כמו שהבטיח. הוא מתעורר בביתם בפרבר בניו ג`רזי, כשלצדו קייט (תיאה ליאוני), שני ילדיהם והכלב המשפחתי. כספו, עבודתו ועמדתו נעלמים והוא צריך להתרגל למשפחה החדשה שלו. קומדיה רומנטית.

במאי: ברט רטנר (123 דקות, ארה"ב 2000)
 
סן פרנסיסקו כרוניקל: טווח יכולת המשחק של קייג` מרשים ביותר. המשחק האינטליגנטי של ליאוני מולו , משלים היטב את התמונה. אגדה רומנטית על איש שלומד לאהוב את החיים שלו, דבר שכולם יכולים לעשות.

פילם.קום: פשטני, מלא קלישאות וצפוי - מה קורה לאיש העסקים הכוחני כשהוא נאלץ להתמודד עם חיתולים, כלבים וחיים בפרברים. המסר ההוליוודי מגושם אך הצילום והעריכה מגושמים עוד יותר. בקלות אפשר היה להוריד חצי שעה מהסרט.

הארו אונליין: למרות המשחק המשכנע וההופעות רבות-העוצמה, הסרט לא מצליח לעורר שום רגש אמיתי אלא רק הדים לסרטים אחרים בסגנון כמו "אני, עצמי, אני" ו"דלתות מסתובבות". מרוכז ותמציתי מדי. ישנם חורים בלתי מוסברים בעלילה (כמו למשל מדוע לא דיבר הזוג 13 שנה או איך זה שהסביבה מקבלת את התנהגותו המבולבלת של ג`ק בסלחנות).
 

הגשר

ז`ראר דפרדייה כבעל נבגד ואוהב. הגשר
 ז`ראר דפרדייה כבעל נבגד ואוהב. הגשר   
Un Pont Entre Deux Rives

מינה (קרול בוקה), אשתו היפהפיה של ג`ורג`, בורחת לקולנוע ולסיפורי האהבה הקסומים שבו בניסיון לברוח ממציאות חייה הקשה, מבעלה האטום והפסיבי ומבנה המתבגר. בקולנוע היא פוגשת את מתיאס (שארל ברלינג), מהנדס עירוני שבא לכפר על מנת לפקח על פרוייקט הקמת גשר מרכזי. מתיאס מציע למינה את ליבו והשניים מנהלים רומן. כעת עליה לבחור בין בעלה המסור והאוהב (ז`ראר דפרדייה) ובין מאהבה החכם והרגיש.

במאי: ז`ראר דפרדייה (92 דקות, צרפת 2000)

 
 
סן פרנסיסקו כרוניקל: הגישה הצרפתית לעניינים שבלב שונה לחלוטין מהגישה ההוליוודית. אהבה אסורה היא אומנם טראגית אך גם אצילית ותשוקתה של אישה לברוח מנישואים חונקים אינה מסוננת מבעד לעדשות המוסר של הוליווד. דפרדייה מגלם כאן תפקיד שונה מתמיד, של בעל נבגד וחסר כוח. בימוי עדין ומלא רגישות.

פילם.קום: דרמה מעודנת ורגישה שעוסקת בשאלה, מה על אדם לעשות כשהסיכוי היחיד שלו לאושר עלול לפגוע מאוד באדם אחר. קרול בוקה יפהפיה ובעלת נוכחות כריזמטית, בצורה עוצרת נשימה. סרט בוגר ומאופק אך עם זאת מלא רגש ואינטנסיבי.

הארו אונליין: דפרדייה לא עושה הרבה, אך כל המשחק המצוין שלו בא לידי ביטוי בעיניו ובמבט הנואש הנשקף בהן. דרמה של דמויות, משולש אהבה. העלילה מתקדמת באמצעות שיחה והתבוננות פנימית מעמיקה.
 

טראפיק

אשתו ההרה של ברון סמים נאלצת לקחת לידיה את העסק. טראפיק
 אשתו ההרה של ברון סמים נאלצת לקחת לידיה את העסק. טראפיק   
Traffic

סרט שעוקב אחר תעשיית הברחת ושיווק הסמים בארצות הברית, באמצעות שלושה סיפורים עצמאיים המשולבים זה בזה. ביניהם סיפורה של הלנה (קתרין זטה ג`ונס), אשתו ההרה של ברון סמים, המגלה לראשונה בחייה ממה בדיוק מתפרנס בעלה, נשיא בית המשפט העליון (מייקל דאגלאס) שנשבע בכל היקר לו לנטרל קרטל סמים ענק החולש על ארה"ב ומקסיקו, ומגלה שביתו מכורה לסם.

במאי: סטיבן סודרברג (147 דקות , ארה"ב 2001)
 
סן פרנסיסקו כרוניקל: כהרגלו מספק סודרברג בימוי רב עוצמה, יצירתי ומלא השראה. העולם שהוא יוצר צבוע כולו בגווני צהוב, אינטנסיבי הפכפך ובוגדני ושום דבר בו הוא לא כפי שנראה. צוות גדול ומצוין של שחקנים.

פילם.קום: טראפיק מציג את כישלונה המדכא של ארה"ב מלחמה בסמים ומעביר אמירה שמאלנית מובהקת לפיה גם בעולם הסמים מעמד וגזע הם שקובעים מי השולט. ההומור היבש והציני שמלווה את העלילה הוא אחד הדברים שעושים את הסרט.

הארו אונליין: הבמאי צובע כל סיפור בצבע אחר וממחיש עד כמה תעשיית הסמים היא תעשייה נרחבת, כוללת ונמצאת בכל מקום. משחק מצוין של בניסיו דל טורו כשוטר גבול מקסיקני. מלא התרחשויות ומרתק.
 

אחי, איפה האוטו שלי? (טרום בכורה)

אחי, איפה ההומור שלך? ג`סי וצ`סטר מחפשים את האוטו
 אחי, איפה ההומור שלך? ג`סי וצ`סטר מחפשים את האוטו   
Dude, Where Is My Car?

ג`סי (אשטון קוטצ`ר) וצ`סטר (שון וויליאמס סקוט) מתעוררים בבוקר אחרי לילה שממנו הם אינם זוכרים דבר ומגלים שמכוניתו של ג`סי נעלמה. מאותו רגע מתחיל מסע החיפושים ההזוי שלהם אחרי המכונית, במהלכו הם מגלים מה בדיוק ארע בלילה, מדוע חברותיהן כועסות ומה פשר המכשיר שנמצא אצלם וניתן להם על ידי חיזרים שאמרו להם שבכוחו להשמיד את העולם. קומדיה.

במאי: דני ליינר (84 דקות, ארה"ב 2000)
 
סן פרנסיסקו כרוניקל: אבל אחי, איפה ההומור שלך? פועל על הגבול הדק מאוד שבין טמטום חסר תקנה ובידור לגיטימי. אל תגידו להורים שלכם אבל כולם בסרט הזה, כולל שחקנים במאי ותסריטאי, נראים מסטולים על כל הראש.

פילם.קום: צוות האנשים המעורבים בסרט הזה באים כולם מעולם הטלוויזיה, ולכן ההפקה לא מתרוממת לרמת קולנוע מצחיק באמת ומצליחה בקושי להראות משעשעת לעיתים. הסרט הזה יכול בשקט להיכנס לקטגורית הקומדיות המטופשות.

הארו אונליין: לסרט הזה מגיע כל הקרדיט על היותו בלתי צפוי לחלוטין. את כל הרגעים הטובים בסרט, אפשר לראות בסרטון ה`בקרוב` שלו. מטופש מדי מכדי להיות מהנה, ולא מטופש מספיק כדי להיות מצחיק.
 

בשבועות הקודמים:

ארכיון שווה צפייה כולל מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו למסכים השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

בית מרחץ, כמעט מפורסמים

דרקולה 2000, לונה פאפא, עט הסקנדל, הקיסר נפל על הראש, אסקימו לימון החגיגה נמשכת

למצוא את פורסטר, רוקדת בחשיכה, סימן חיים

ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by