בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

המדור 'שווה צפייה' מתמצת עבורכם מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי יום חמישי על מסכי הקולנוע. והשבוע מרגישים את הפסח באוויר עם שני סרטי הילדים שעולים לרווחת כולם. בנוסף, קומדיה עם סנדרה בולוק, קומדיית נעורים על אוטו גנוב ותחילת פסטיבל מחווה לבמאי הצרפתי פרנסואה טריפו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

איזו מין שוטרת

מחרחרת ובועטת. סנדרה בולוק מנסה את כוחה גם בתחרות יופי
 מחרחרת ובועטת. סנדרה בולוק מנסה את כוחה גם בתחרות יופי   
Miss Congeniality

סנדרה בולוק היא גרייסי הארט, סוכנת FBI נערית ולא מטופחת שמעדיפה קיק-בוקסינג, דיבור בפה מלא אוכל, וחרחורי צחוק על פני לבישת שמלה. לרוע מזלה, קיבלו מארגני תחרות "מיס אמריקה" איומים מקבוצת טרוריסטים שמתכוונת לחבל בטקס. על גרייסי מוטל להיכנס לתחרות על תקן סוכנת סמויה, ולגלם את תפקיד אחת המתמודדות, מיס ניו-ג`רזי. לעזרתה בא אחד מותיקי התחרות (מייקל קיין), שמנסה ללמד אותה מעט נשיות ועידון. קומדיה.

במאי: דונלד פטרי (110 דקות, ארצות הברית 2000)
 
אפולו גייד: בהחלט סרט חביב. זה בערך כל מה שאפשר לומר על הקומדיה הזאת במשקל נוצה שאינה מתיימרת, וההומור שלה אינו מקורי במיוחד. סנדרה בולוק מקסימה כהרגלה. הרבה סצינות צפויות אך משעשעות ביותר.

סן פרנסיסקו כרוניקל: השילוב בין קיין לבולוק מאוד חינני. לא יאמן איך הבחורה הזאת מוכנה להשפיל את עצמה בהומור סלפסטיק הכולל נפילות על הישבן וירידות עצמיות. זה תפקיד שאפילו גולדי הון הייתה מסרבת לגלם אם היו מציעים לה אותו לפני עשרים שנה עת הייתה הבלונדינית המטופשת התורנית של הוליווד.

פילם.קום: בולוק מצוינת בגילום דמות הסוכנת השלומיאלית שאינה מודעת ליופייה. הבעיה בסרט הזה היא שגם כשהוא מספק שלל סיטואציות מהנות, הוא לא הולך עם ההומור עד הסוף ומותיר את הצופים לא מסופקים.
 

102 כלבים וגנבים

גלן קלוז משוגעת על כלבים. אבל לא כמו על מעילי פרווה
 גלן קלוז משוגעת על כלבים. אבל לא כמו על מעילי פרווה   
102 Dalmatians

לאחר טיפול פסיכולוגי ממושך, קרואלה דוויל (גלן קלוז) חזרה למוטב. כעת היא הפכה לאוהבת חיות ובמיוחד כלבים. היא אפילו מתגייסת לעזרת בית מחסה לחיות עזובות. אבל הצורך שלה במעיל פרוות דלמטים חזק מהכל - בין לילה נמחק הטיפול שעברה, והיא חוזרת לרדוף אחר הכלבים החמודים כשמטרתה להשיג 102 מהם. במזימתה עוזר לה מעצב האופנה הצרפתי, ז`אן פייר לה פלט (ז`ראר דפרדייה). אבל קווין (אוואן גראפאד) מנהל בית המחסה לחיות, וקצינת המבחן של קרואלה, קלואי (אליס אוונס), יעשו הכל כדי להציל את הכלבים ולמנוע מדוויל המרשעת להשיג את מבוקשה.

במאי: קווין לימה (100 דקות, ארצות הברית 2000)
 
 
אפולו גייד: מכיל את כל החסרונות האפשריים שיש בסרט המשך לגרסה מחודשת של סרט מצויר: חסר רעיונות חדשים וחוזר על הברקות קודמות. אין הרבה הבדל בין זה לקודמו. חבורת הדלמטיים החמודים עדיין מככבת, קרואלה דוויל עדיין מרשעת נוראית ועדיין נענשת בצורה מחמירה ומשעשעת על תעלוליה. מאכזב.

סן פרנסיסקו כרוניקל: סרט אידיאלי לחופשת החג, שגורם למבוגרים להצטער שהם כבר לא ילדים כי אז בטוח יכלו ליהנות ממנו יותר. מוצלח יותר מהסרט הקודם כי הפעם קרואלה דוויל מתפרעת לחלוטין. חלקו הראשון של הסרט בו קרואלה מנסה לתקן את דרכיה, הוא הכי טוב. המחצית השנייה סבירה ולא יותר.

פילם.קום: זוג השחקנים המגלם את אוהבי הכלבים משעמם ונטול כריזמה. גם הופעתו של דפרדייה כמעצב הצרפתי חם המזג לא מצליחה להציל את אוסף הקלישאות הקיטשי הזה. סרט נשכח בעליל.
 

הרפתקאות רוקי ובולווינקל

מי שצד צבאים פעם אחת, כבר לא יכול להגמל מזה. דה נירו והחבורה
 מי שצד צבאים פעם אחת, כבר לא יכול להגמל מזה. דה נירו והחבורה   
The Adventures Of Rocky and Bullwinkle

רוקי ובולווינקל, סנאי וצבי אמריקני מאוירים, נקראים לצאת מעולם האנימציה אל העולם האמיתי על מנת לעצור מנהיג כנופיה חסר מורא (רוברט דה נירו), שזומם להפנט את אזרחי ארה"ב באמצעות תוכניות טלוויזיה גרועות במיוחד. לעזרתם מתגייסת סוכנת ה FBI קרן סימפטי (פייפר פרבו). האם יצליחו למנוע מהמנהיג הרע וחבורתו להשתלט על העולם? מבוסס על סדרת אנימציה אמריקנית.

במאי: דף מק`אנוף (88 דקות, ארצות הברית 2000)
 
אפולו גייד: תסריט נדוש, שמכיל בתוכו מאבקים בין רעיונות מודרניים שונים. צוות מכובד ביותר של שחקנים אורחים הכולל בין השאר את ג`ון גודמן, וופי גולדברג ובילי קריסטל. לא ברור מדוע החליט רוברט דה נירו בשנים האחרונות לעבור מעשייה רצינית לקומדיות.

סן פרנסיסקו כרוניקל: פרסה מצחיקה וקצבית המשלבת אנימציה עם אקשן חי. מעדכן את גרסת האנימציה השנונה בתוספת קצת אבק כוכבים הוליוודים. הסרט מציג פרודיות משעשעות על מגוון נושאים, סרטים ותוכניות אקטואליים. שווה לראות את דמותו של דה נירו משתוללת לחלוטין.

פילם.קום: תדירות הבדיחות והגגים הקצרים נמוכה מדי. הומור מתוחכם מדי בשביל ילדים. נדמה שההומור הפנימי על הוליווד מיועד יותר לצוות ההפקה והכותבים מאשר לשעשועו של הקהל. פיפר פארבו לא משאירה שום רושם מיוחד.
 

ז'יל וג'ים

אופי חופשי ומזג סוער. משולש רומנטי עם ז`יל וג`ים
 אופי חופשי ומזג סוער. משולש רומנטי עם ז`יל וג`ים   
Jules Et Jim

הסרט הפותח את פסטיבל פרנסואה טריפו המתקיים החל מהשבוע ברשת בתי קולנוע לב. במסגרת הפסטיבל, יעלה סרט של הבמאי מדי שבוע, ובסופו יוקרנו כל הסרטים. סך הכל יוקרנו בפסטיבל 14 סרטים.

"ז`יל וג`ים" הוא סיפור ידידותם המופלאה וסיפור אהבתם של שני גברים ואישה אחת. סיפור שתחילתו בפריז של 1912. ז`יל וג`ים הם שני אמנים צעירים ורגישים. ז`יל (אוסקר ורנר) אוסטרי במקור, מגיע לפריז ופוגש את ג`ים ( אנרי סר) הפריזאי המתוחכם, ובין השניים נרקמת חברות עמוקה.

לחייהם פורצת קתרין (ז`אן מורו), אישה צעירה מיוחדת במינה בעלת מצבי רוח משתנים, יופי נדיר וקסם אישי. קתרין נישאת לז`יל אך מזגה הסוער ואופייה החופשי גורמים לה לפתח רומן גם עם ג`ים, בהסכמתו של ז`יל. בין השלושה מתפתחת מערכת יחסים מיוחדת ומורכבת.

במאי: פרנסואה טריפו (105 דקות, שחור לבן, צרפת 1961)
 
Movie Reviews UK: סרט מהמם למדי. טריפו רקח יצירה קולנועית מפתה באופן נפלא ומהנה לצפייה. הסרט מורכב מכמה רבדים ואפשר לראות בו גם סיפור אהבה פשוט וגם משל על מצבה של אירופה השסועה שבין שתי מלחמות העולם. עריכה ובימוי יצירתיים ביותר. סרט שרק משתבח עם השנים.

TV Guide: מוקדש כמזבח לכל האוהבים שחוו אובססיה והושמדו על ידה. חגיגה של אהבה ושל קולנוע. איזון מושלם בין ההשקעה בבימוי ובצילום ובין ההשקעה בפיתוח הדמויות והדיאלוג. המצלמה של טריפו אוהבת ומוקירה את מורו כקתרין הנערצת, באחת ההופעות המרשימות בתולדות הקולנוע.

BBC: טריפו מדגים כמה מהיכולות הקולנועיות שהפכו אותו לאחד הבמאים הבולטים והחשובים ביותר. כמצופה אצלו, הדמויות מוקירות ונהנות מומנות התיאטרון, הספרות והמוסיקה. הפסקול נשאר חקוק בזיכרון גם זמן רב אחרי הצפייה.
 

אחי, איפה האוטו שלי?

כיף במסווה של אידיוטיזם. קומדיה
 כיף במסווה של אידיוטיזם. קומדיה   
Dude, Where Is My Car

ג`סי (אשטון קוטצ`ר) וצ`סטר (שון וויליאמס סקוט) מתעוררים בבוקר אחרי לילה שהם לא זוכרים ממנו דבר ומגלים שמכוניתו של ג`סי נעלמה. מאותו רגע מתחיל מסע החיפושים ההזוי שלהם אחרי המכונית, במהלכו הם מגלים מה בדיוק ארע בלילה שעבר, למה החברות שלהן כועסות עליהן ומה פשר המכשיר שנמצא אצלם וניתן להם על ידי חיזרים שאמרו להם שבכוחו להשמיד את העולם. קומדיה.

במאי: דני ליינר (84 דקות, ארצות הברית 2000)
 
אפולו גייד: ילדותי ומטופש בכוונה, אבל גם משעמם לא בכוונה. מיועד לצעירים בלבד. מסוג הסרטים שמתייחס לנוער כולו כאילו היה מפגר. כותרת ראויה יותר לסרט הייתה יכולה להיות "אחי, מה קרה לשמונים וארבע הדקות האחרונות בחיים שלי?"

סן פרנסיסקו כרוניקל: אבל אחי, איפה ההומור שלך? פועל על הגבול הדק מאוד שבין טמטום חסר תקנה ובידור לגיטימי. אל תגידו להורים שלכם, אבל כולם בסרט הזה, כולל שחקנים במאי ותסריטאי, נראים מסטולים על כל הראש.

פילם.קום: צוות האנשים המעורבים בסרט הזה באים כולם מעולם הטלוויזיה, ולכן ההפקה לא מתרוממת לרמת קולנוע מצחיק באמת ומצליחה בקושי להראות משעשעת לעיתים. הסרט הזה יכול בשקט להיכנס לקטגורית הקומדיות המטופשות.
 

בשבועות הקודמים

ארכיון שווה צפייה כולל מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו למסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

חתונה על תנאי, הגשר, טראפיק

בית מרחץ, כמעט מפורסמים

דרקולה 2000, לונה פאפא, עט הסקנדל, הקיסר נפל על הראש, אסקימו לימון

ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by