בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הילדה הכי יפה בבארבי 
 
 יהודית רביץ מרביצה הופעה   
 
אמיר עמרמי

יהודית רביץ מדהימה כרגיל, אוהד חיטמן ממיס את לב הבנות והקופות בבארבי כפר סבא שוברות את הגב. ביקורת הופעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יהודית רביץ בהופעה – עיבודים חדשים למיטב השירים

יום שישי בערב, הכניסה למועדון הבארבי כפר סבא גדושה בקהל צמא תרבות. בין הסובבים התנהלו שיחות חולין בסגנון: "הלוואי שהיא תשיר את סליחות", או "נראה לך שיהיה משהו מהכבש השישה-עשר?"

לפני ההתעסקות המוסיקלית, אבקש להפנות פנייה נרגשת לבעלי מועדון הבארבי בכפר-סבא, מר שאול מזרחי. ידידי, אנא ממך, חזות קופות המועדון אינן מחמיאות לתוכן התרבותי אותו הן מבקשות למכור. הסורגים מציקים, החלונות נמוכים מדי ואנשים נאלצים להתכופף עד כדי כאב גב. יצויין שבמועדון הבארבי בת"א אין אלו פני הדברים.

מכל מקום, המועדון מלא עד אפס מקום. יהודית רביץ עולה לבמה ופותחת את המופע עם 'בך לא נוגע' שכתב לה דן תורן. בהמשך היא מבצעת את מיטב שיריה, כהובטח בכותרת. נרשמו ביצועים מרגשים במיוחד ל'פני מלאך' ול'דרך המשי'. למרות האווירה המקסימה וההנאה שהובטחה מראש, לא הייתי מתיימר לומר שמדובר בעיבודים חדשים יוצאי דופן. רוב השירים שבוצעו היו די צמודים למקור, כשמדי פעם הלהקה ליטפה אותנו ביציאות מוסיקליות מבורכות.

האמת היא שאין כל כך את מי להאשים. רביץ לא עולה על הבמה כדי להוכיח את עצמה, והקהל החם נתן את קולו בזמרה כמעט בכל השירים. פיטר רוט, אשר מנגן גיטרה בס בהופעה, מקבל את המושכות לרגע ומבצע את להיטו 'היא אוהבת', כשרביץ מלווה אותו בגיטרה ובקולות. נדמה כי באבן שושן זאת ההגדרה המדוייקת לפרגון.

פנינה מאוד מיוחדת בערב נזקפת לזכות הגיטריסט עמית יצחק, שמתגלה כאמן נגינה שלי כבר מזמן לא יצא לראות ולשמוע. הנגינה שלו מאוד אינטימית, מדוייקת ואישית, והוא מוביל את הלהקה כמו שגיטריסט מוביל אמור.

בזמן ההדרן רביץ עולה ומבצעת מספר שירים בליווי גיטרה אקוסטית בלבד. לשמחת חלק מהקהל, היא אכן ביצעה את 'סליחות', אך לאכזבת הרוב, כולל כותב שורות אלה, לא הייתה שום נגיעה לימי הכבש השישה-עשר. רביץ לא ירדה מהבמה, רק לאחר שהקהל הסכים לשחרר אותה, שעתיים וחצי אחרי עלייתה לבמה.

לסיכום, הופעה בהחלט מומלצת, פחות לכיוון עיבודים חדשים וסוחפים, ויותר לכיוון ערב של הווי ונוסטלגיה, מהול בשירה בציבור. המדור יציין שמאוד ישמח לראות את יהודית רביץ במופע אינטימי ואוקסטי בחורף הבא, ומי יודע, אולי גם נזכה לשמוע את 'הילדה הכי יפה בגן'.
____________________________________
יהודית רביץ בהופעה: יהודית רביץ – שירה וגיטרה ; עמית יצחק – גיטרות ; פיטר רוט – בס ; אלון פרימן – קלידים ; רן שמעוני – תופים
 

אוהד חיטמן בהופעה

אוהד חיטמן. צילום: גיא פרידמן
 אוהד חיטמן. צילום: גיא פרידמן    
מהצפון הירוק הדרמנו חזרה לאזור המרכז, ישר לתיאטרון תמונע. גם בתמונע היה גדוש באנשים, בני 20 פלוס, עם קריצה חזקה למין היפה. לא היה לנו איפה לשבת, ופשוט השתלטנו כברברים על אחד השולחנות השמורים, כשאחד מאיתנו לקח על עצמו ללעוס במהירות את השלט "שמור" שניצב כעוגן במרכז השולחן. כמובן שהתרגיל המלוכלך שלנו לא התקבל יפה, הוקמנו בבושת פנים והתיישבנו בטוב על מדרגות התיאטרון. את האמת- המקומות הכי טובים שיש.

את הופעות אלבום הבכורה שלו מגיש חיטמן בצורה אינטימית ואקוסטית, מלווה בשלושה מוסיקאים מוכשרים שיוצרים איתו ביחד את האווירה. צפייה בחיטמן שר ומנגן על הפסנתר הזכירה במיוחד את ימיו הטובים של בילי ג'ואל, שחיטמן ציין בראיונות שונים שעוד יבוא היום ויבצע עימו דואט.

הקהל מאוד אוהב אותו, וחיטמן שומר איתו על קשר עין רציף ומקצועי. אחת החברות שהייתה עימנו בהופעה התחייבה שאין אחת בתיאטרון תמונע שהייתה מסרבת לעשות לו טובה.

לי, עם כל ההערכה המוסיקלית שלי לחיטמן המוכשר, היה את הפנאי ההורמונלי לעלות על בעיה אחת שהטרידה אותי: כמעט חצי מהמופע הוקדש לחומרים שאינם מופיעים באלבום הבכורה, רובם שירים חדשים מאלבומו הבא. אינני עומד כרגע על טיבם של השירים. עם זאת, בהופעה אקוסטית ללא בס ותופים, שגם ככה מוקדשת לאלבום הבכורה, אפשר ללכת לאיבוד כשרוצים להתרשם מחומרים חדשים. לקהל הבנות זה כאמור לא הפריע, אך אני שמנסה לזמזם שיר אחד חדש ששמעתי - אינני מצליח.

חיטמן מעיד על עצמו שהוא לא ממהר לגדול טרם זמנו, והופעות יותר מלאות יבואו כשימצא לנכון. המדור מאמין שההשוואה בתחילת הביקורת בין חיטמן לג'ואל, לא משאירה לו מקום בקשר לכשרונו המוסיקלי.

ולפנינת הערב: סלעית להב. שנותנת מכשרונה כמעט על כל כלי נגינה אפשרי שהיה על הבמה. חיטמן מסיים את המופע עם 'תגידי לו'. אם למישהו קצת נמאס לשמוע את השיר שנטחן עד דק בגלגל"צ, הוא מוזמן לבוא להופעה ולשמוע איך הקהל שר את כל השיר בכוחות עצמו, ובקושי נותן לחיטמן מקום להשתתף. מכל מקום, מומלץ להזמין מקומות מראש.
______________________________________________
אוהד חיטמן בהופעה: אוהד חיטמן – שירה ופסנתר ; אייל הלר – גיטרות וקולות ; אמיר פינטו – כלי הקשה ; סלעית להב – חליל צד, חלילית, אקורדיון, סקסופון, קולות ובטוח ששכחנו משהו.
 

שים אדרי – הופעת בכורה

שים עדרי. צילום: עמית ישראלי
 שים עדרי. צילום: עמית ישראלי   
שים אדרי הוא מוסיקאי צעיר, שיצא לא מזמן עם אלבום הבכורה שלו 'לצעוק ולחלום'. את אלבומו הוציא ללא כל עזרה מהתעשייה, תוך אמונה מלאה בעצמו ובדרכו המוסיקלית. את הופעת הבכורה שלו ביצע במועדון הבארבי בת"א, כשהוא מלווה בכמה אמנים מהתעשייה שבאו לתת קצת ריספקט, כמו הנרי שהפיק לו שניים משיריו, הזמרת בתי שהתארחה בשיר אחד על הבמה, ורונן הלל, איש סאונד בחסד, שמיקסס את האלבום.

שים אדרי ("קיצור של שמעון, לא שמחה ולא שמשון") עולה לבמה כשלגופו מקטורן שחור, גיטרה חשמלית, וארבעה נגנים. כבר מהשיר הראשון אפשר להעיד - הבחור אוהב להופיע, מרגיש נוח על הבמה, ומאמין בדרך שלו. עם זאת, אי אפשר לחיות רק על אמונה.

חרף אמונתו ואהבתו לבמה, אדרי לא מספק רוב הזמן את הסחורה. הבעיה, לדעת המדור, טמונה בבחירת החומרים. הכתיבה שלו מאוד בוסרית, רוב הלחנים סובבים סביב אותם סולמות, באותו משקל, ואינם מחדשים דבר. נדמה כי ההפקה המוסיקלית נמצאת כמה דורות קדימה מהחומר אותו היא באה לשרת. אם כבר לוקחים מוסיקאי ומפיק מוכשר כמו הנרי, אפשר, לדוגמא, לתת מקום לכשרונו בלחנים.

אני מניח שאף אחד בבארבי לא היה שותף להרגשות שלי, יען כי רוב הקהל היה קהל מוזמן ואוהד, מלא בחברים - אספקט שכבר התעסקתי בבעייתיות שלו בעבר.

הבעיה שלי עם אדרי היא כזאת - בגלל הביטחון המלא איתו הוא עולה לבמה, אני חושש שהוא מסוג המוסיקאים שלא מוכנים שיגעו להם ביצירה. מה שיקרה זה שהוא לא יצליח לגעת בקהל רחב.

המדור ממליץ בחום לאדרי, שלא יחשוב על עצמו כעל הגאון הלא מובן, ולא יתאהב קשות במלים שלו. תראו, זה דורש אומץ לעלות על במה, אפילו מול קהל אוהד. אם שים אדרי ישים לב לשיפור בטקסטים ובלחנים, זה רק יחמיא לאמונה שלו, ולביטחון איתו הוא עולה לבמה.

האתר הרשמי של שים
____________________________________________
שים אדרי בהופעה : שים אדרי – שירה וגיטרות ; מוטי לייבל – גיטרה ; אסף צלנר – קלידים ; דני אדרי – בס ; איתן זילברגברג - תופים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by