בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי פנוי בפינס? 
 
 מתמודדי העונה הראשונה (צילום: יח``צ)   
 
טלי לכיש

העונה השניה של 'השגריר' יוצאת לדרך. היום יחל גיוס המתמודדים לתוכנית. "עליהם להיות מוכנים לחשיפה טלוויזיונית גבוהה", היא הדרישה שמעידה על הגישה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
'רצים לדירה', 'סוף הדרך' ואפילו 'פרוייקט Y' זכו לשוב למסכינו לעונה שניה, אז ש'השגריר' - ה'כוכב נולד' לאינטלקטואלים חובבי שטיקים עם ארומה דיפלומטית (בקשת יודעים לספר שהתוכנית הביאה לעולם הריאליטי, לראשונה בישראל, צופים משכילים יותר: קהל המשכילים מהווה 55% מכלל הצופים בתוכנית - פער של 22% מול יתר התוכניות בז'אנר) לא תפציע שוב מעל המסך הקטן? שאלה רטורית.

אם כן, החל מהיום (חמישי) יחל גיוס המתמודדים לעונה השנייה של 'השגריר'. הפקת התוכנית מחפשת נשים וגברים אחרי שירות צבאי/שירות לאומי, בעלי כושר ביטוי גבוה, יכולת עמידה מול קהל ובקיאות בשפה האנגלית (כל שפה נוספת תהווה יתרון). על המתמודדים להיות מוכנים לחשיפה טלוויזיונית גבוהה, להוכיח יצירתיות ויכולת חשיבה קריאטיבית, ולהביע את נכונותם להתגורר בחו"ל למשך שנה. על המעוניינים להשתתף בתוכנית להגיש את מועמדותם באמצעות האתר של קשת.
 

למרות השמועות, צוות השופטים נשאר זהה

 
"מאז פרק הגמר הדרמטי של התוכנית לפני כחצי שנה, הגיעו להפקה פניות רבות של מתמודדים שהתעניינו באפשרות להתמודד לעונה השנייה של התוכנית", מספרים בקשת. העונה החדשה עתידה לעלות לאוויר בינואר 2006, וצפויה להתקיים במתכונת דומה לזו של העונה הראשונה, כולל אותו צוות שופטים המונה את יעקב פרי, רינה מצליח ונחמן שי, למרות השמועות בדבר המשך דרכם בתוכנית, כך נמסר. לשאלה מדוע רק בוגרי שירות צבאי/שירות לאומי יכולים להגיש את מועמדותם לתוכנית, ענו בקשת "אלו הקריטריונים הרלוונטים לתפקיד מן הסוג הזה, ולכן זה הסף שנקבע".

עוד נלהבים לספר נציגי הזכיינית כי "בעונתה הראשונה הצליחה 'השגריר' למצב עצמה כאופציית הסברה אטרקטיבית, מסקרנת ומלהיבה", אך צריך להוסיף למשפט זה את ההסתייגות "בעיני התקשורת הזרה". התוכנית אכן עוררה עניין רב וזכתה לסיקור נרחב בעיתונות העולמית, וכך הופיעו כתבות על השגריר ב-NEW YORK TIMES ,London Times ו-The Guardian וברשתות הטלוויזיה הגדולות בעולם CNN ,SKY NEWS, ו-BBC, שהקדישו דקות ארוכות לתוכנית במהדורות החדשות שלהן. כאן, לעומת זאת, יותר התעניינו בתככים בין הבנות, במניפולציות של הבנים, בסוגיות העדתיות ובמי כבר היה אצל גיא פינס מהצד שסוקר, ומי נמצא בדרך להיות שם עוד אייטם יומי.

בסופו של דבר, זה לא ממש משנה, כל עוד בקשת סופרים את האחוזים: 'השגריר' היא תוכנית הריאליטי הנצפית ביותר בישראל: הרייטינג הממוצע של תוכנית "הבחירה" עמד על 25.1%; הרייטינג הממוצע של התוכנית המקדימה עומד על 23.3%. בסך הכול נחשפו ל"השגריר" במהלך העונה כ-3 מיליון צופים וכך הפכה ל-1 מ-5 התוכניות הנצפות ביותר ב-2004 - שנייה רק ל"ארץ נהדרת".
 

שגרירנו בטלוויזיה

ולסיום, פנייה נרגשת לקוראינו: אם מישהו הבחין באיזשהו שינוי בתדמיתה של ישראל בעולם מאז שאיתן שוורץ, "המקצוען", נבחר לכהן כ'שגריר', אנא סור למשרדינו (מטאפורית כמובן). מי יודע, אולי השגריר הבא יהיה קצת פחות מרוכז בעצמו, ויותר במשימה לשמה נבחר - בכל זאת, גורל תדמיתה של מדינה שלמה מוטל על כתפיו הקטנות!

וברצינות, לא משנה כמה איצטלות של "תחושת שליחות", "ציונות חדשה" ומילים יפות שכאלה יעטו על עצמם הניגשים להתמודד בתוכנית, בשורה התחתונה מדובר בעוד תוכנית ריאליטי שנותנת הזדמנות כמעט בלתי חוזרת לאנשים מן השורה להיות "מישהו בטלוויזיה", ולכן תמים (או שהוא ה-BBC) מי שמאמין שאפשר לצפות שישועתה של ההסברה הישראלית הקלוקלת תגיע מאדם שאחרי הכל נמצא שם רק עבור הרגע שבו יציעו לו חוזה בסוכנות דוגמנות (סליחה, 'נציגות טאלנטים'), או את הפרס הגדול בכבודו ובעצמו: תוכנית פריים טיים משלו. רצוי כזו שאינה ריאליטי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by