בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זוכי פרסי שרת התרבות לספרות  
 
 
תרבות נענע

הוכרזו הזוכים בפרסי שרת התרבות לספרות. דבורה עומר ונורית זרחי זכו בפרסים על מכלול יצירותיהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוכרזו זוכי פרסי שרת התרבות לספרות. ב-29 בספטמבר יערך טקס חלוקת פרסי שרת התרבות בתחומי היצירה הספרותית במרכז ענב לתרבות, במעמד שרת החינוך והתרבות לימור לבנת. הפרסים, בסכום כולל של 334 אלף שקל, יחולקו בשש קטגוריות בתחומי היצירה הספרותית.

שני פרסים בגובה 10,000 שקל הוענקו למשוררים בתחילת דרכם. האחד לאורי הולנדר והשני למאיה קופרמן.
חמישה פרסים בגובה 12,000 שקל האחד, בקטגוריית הוצאת ביכורים. הוצאת 'עם עובד', קטפה שני פרסים: האחד עבור ספרו של שי דותן 'קצה המותר', והשני עבור ספרה של שרה שילה 'שום גמדים לא יבואו'; הוצאת זמורה ביתן זכתה בפרס בשל בפרו של דן כספי 'עצירת פתע'; הוצאת הקיבוץ המאוחד/ספריית הפועלים זכתה בפרס על 'אי האהבה' מאת קרן קוך; והוצאת ידיעות אחרונות עבור 'מראות מצחיקות', ספרה של עליזה אלרואי. הוצאת גוונים קיבלה ציון לשבח על הוצאת הספר 'כמו שמיים' מאת מיכל בלומנפלד.

בתחום ספרות הילדים והנוער הוענק שני פרסים בגובה של 15 אלף שקל. נורית זרחי זכתה בקטגוריית הגיל הרך על מכלול יצירתה ודבורה עומר קטפה אף היא את הפרס על מכלול יצירתה בקטגוריית ילדים ונוער.

בקטגוריית הוצאת ספרי מופת, הוענקו פרסים בגובה של 17.5אלף שקל לפרס.הוצאת דביר הוענק הפרס על הספר 'מה שרואים מכאן' מאת פרופ' יגאל שוורץ; הוצאת הקיבוץ המאוחד /ספריית פועלים זכתה בפרס על 'יומני לאה גולדברג'; הספר 'לנצח אנגנך' מאת ד"ר מלכה שקד זיכה את הוצאת ידיעות אחרונות בפרס והוצאת עם עובד בשל ספרו של אברהם סוצקובר 'כינוס דומיות'.

בפרס המתרגמים, בגובה 65 אלף שקל, המוענק למתרגמים על מכלול תרגומיהם לאורך השנים, זכו דן דאור וטל ניצן קרן.

בסכום של 20 אלף זכתה אלה אלמגור בקטגוריית התרגום המיוחד על תרגומו של הספר 'ענק היונה' מערבית קלאסית של ימי הביניים לעברית. בסכום 4,000 שקל זכה אריה חורשי על תרגום הספר 'חמור זהב' מלטינית בקטגוריית עבודת התרגום שחושפת תרבות שהקורא העברי לא היה נחשף אליה אילולי היא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by