בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוב את עצמך 
 
 
מיכל רגולנט

ערב חג האהבה, עומדות בפני הרווקים נטולי בן הזוג שתי אפשרויות. האחת: להתבאס. השנייה: לבלות זמן איכות עם האדם שהם הכי אוהבים - הם עצמם. מיכל רגולנט מביאה רעיונות אופרטיביים לאלו שבוחרים באפשרות השנייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באדיבותו כי רבה, מנחית עלינו לוח השנה העברי חג אהבה נוסף. המשנה מבהירה כי חשיבותו של חג האהבה טמונה בהבטחה כי ביום זה יימצא כל אדם את הזיווג הראוי לו ויזכה לחיי זוגיות מאושרים. בפועל, זה אומר ששוב אנו נאלצים לקנות מתנות מטופשות וחסרות טעם ולהשמיע מילות אהבה באוזני בני זוגנו, או להתחנחן בפני מחזר חדש. זה כאב ראש שלא ברור למה הוא מגיע לנו, אבל זה עדיף בהרבה מהאלטרנטיבה – למצוא את עצמך בלי בן זוג בחג האהבה.

כי הבודדים מביננו, אלא שאינם נאלצים להיאבק בעולה החונק של הזוגיות ביום יום, מוצאים עצמנו חסרי אונים אל מול הררי השוקולדים והלבבות הורדרדים, שכאילו מצביעים עליהם ואומרים "לבד!". לכן, רווקים יקרים, במקום להתעסק בתפל ולנסות להתחקות אחר שורשי המזימה הקפיסליסטית-פטריאכלית הקרויה ט"ו באב, רגע לפני שאתם רצים להשקיע את יגונכם בהררי גלידה או להתענג במבט של החמצה מול איזה סרט צבעוני (ואני לא מתכוונת לכתום), קיבצנו עבורכם מספר הצעות, שייעזרו לכם בחג האהבה הזה לפנק את האדם החשוב ביותר בחייכם - את עצמכם.


סרט: להרוג את ביל 1+2

אומרים שעדיף לדבוק בחנונים ממושקפים, מסודרים ויציבים. אני, מסיבותיי שלי, העדפתי תמיד את המחוננים המטורפים עם הקוקו הארוך, החולצה השחורה עם ההדפס המרוטש והמבט התזזיתי בעיניים, מתחת לזוג משקפיים כבדות (בשביל האינטלקט). מכאן מגיעה ההמלצה החמה לבלות את חג האהבה הקרוב עם הגיק הכי מגניב של הוליווד, קוונטין טרנטינו, האגדה והקלוז אפ המדמם. "להרוג את ביל 1+2", שני סרטים מצוינים ומשובחים שהם בעצם אחד, מגוללים את סיפורה של כלה, שיוצאת לנקום בחבורת רוצחים שניסו לחסל אותה ואת תינוקה ביום כלולותיה. בסוף מסע הנקמה המשופע בהרג ודם (זהירות, ספוילר!), היא מגיעה לעומד בראש כנופיית הרוצחים, שהוא לא אחר מאשר מאהבה לשעבר.

אחרי ארבע שעות רצופות של קונג פו ושאר מחוות למיטב סרטי הז'אנר, אתם עלולים לגלות שאתם בעצם מאושרים מכך שאהבת חייכם טרם נקרתה בדרככם, סחפה אתכם והרסה את חייכם. בעיקר, אם יש סכנה שהיא תתגלה כרוצחת מטורפת עם פטיש למזרח. חוץ מזה, תמיד טוב להטעין את המצברים הפמיניסטים במעט ברוטאליות נשית קטלנית. ואיזה חג מתאים יותר לנהרות דם אדומים וקרקפות וורדרדות שמתעופפות על פני השלג, מחג האהבה.

עד לרגע האמת, בשביל האימון, וגם בשביל להעביר את הזמן, משחק פלאש ברוח הסרט.


ספר: ' חומריו האפלים ' מאת פיליפ פולמן

אין כמו ספר טוב לניעור תחושת הבדידות המטרידה. השקיעה בין דפיו הבדויים של הספר לא רק תשכיח מכם את העובדה שאין אנשים סביב, אלא תעזור לכם להעריך את העדרם של קולות דיבור ושאר הסחות דעת מיותרות. כמו כן, חגים ושאר מועדי השמחה הם הזמנים הטובים ביותר לפצוח בפרויקטים שאפתניים.

הטרילוגיה של פיליפ פולמן, 'חומריו האפלים', הסעירה את העולם זה מכבר. היא כבשה את לונדון ללא מצמוץ, כשיצאו שלושת הספרים יחדיו, הציתה את דמיונם של אולפני הסרטים ותיאטרון לונדון (ואתם מוזמנים לבחון אותי בגוגל) ואפילו הצליחה לעורר את זעמם של כמה ארגונים דתיים (קצת יורד על גן עדן ואלוהים, לא ביג דיל). בלי שום קשר, מדובר בטרילוגיה משובחת, שבונה עולם בדוי חדש ושונה, עם חוקיות פנימית משלו. שלל עולמות ויצורים שכל ניסיון לתמצת אותם ייעשה להם עוול. בגדול מספרת הטרילוגיה את סיפורה של ליירה, בת 11, שיוצאת ממקום מגוריה באוקספורד (של עולם אחר לגמרי) למסע שבסופו היא תציל את העולם. כדרכם של ספרי פנטזיה, גם כאן יש נבואה שקשורה בליירה, רעים שיעשו הכל כדי לעצור אותה וכל הדסטני-שיק הזה.

ואיך כל זה קשור לאהבה? פולמן, שמיצב את מעמדו כחלק מהקאנון הבריטי, לא שכח לתבל את ספריו גם ברומן פאפי לאב, שמשכר בתמימותו וקסמו. עד מהרה חובר לליירה נער בן 12 (מעולמנו) בשם ויל, שגם קשור מן הסתם בנבואה, הוא עוזר לליירה להגשים את ייעודה ויחדיו עם מצילים את היקום ומייסדים סדר קוסמי חדש, לא לפני שהם מתקנים עוול היסטורי (משהו שקשור בארץ המתים והעולם שאחרי, אבל עזבו אתכם – קראו לבד). אם אתם ממש נגד רומנטיקה, אני יכולה להרגיע אתכם ולגלות שבעולמו של פולמן, בדומה למציאות, שום דבר לא פשוט כשזה מגיע לאהבה.


טלוויזיה: חברים

אין פה שום כוונה לנסות להמליץ לכם להתקרב למכשיר המעביר לביתכם את תכני הרשות השנייה, הכבלים או הלווין (מחקו את המיותר). הסיכוי שתמצאו בערב החג בטלוויזיה משהו שאין בו לבבות, וורוד, זוגיות או מבטים מצועפים מכל סוג, זהה לסיכוי שלכם לתפוס את פרוסת הלחם עם החמאה, שנייה לפני שזו מתרסקת על הרצפה. אם אלוהים היה רוצה שנספוג את שידורי הטלוויזיה כמו שהם ללא סינון, הוא לא היה ממציא את מארזי הדי.וי.די של סדרות הטלוויזיה האהובות עלינו. ובהם - כל עונות הסדרה "חברים" ארוזות, מתויקות ומוגשות לצופה המכור באדיבות וורנר הום וידאו.

שישה אמריקאים נוירוטיים הם בדיוק המרשם שנתן הרופא לאנשים שרוצים לאהוב את עצמם קצת. מספר פרקים בחברתם התזזיתית של ריצ'ל הפקאצה, מוניקה האובססיבית, צ'נדלר המתוסבך, ג'ואי החתיך, רוס המתחתן הסדרתי ופיבי הביזארית, יעודדו אתכם להתנחם בכך שהחברים שלכם, לפחות, לא שוהים בביתכם כ-ל ה-ז-מ-ן, עושים נזקים אדירים מבלי משים ובעיקר מבלגנים כל חלקה טובה. ואהבה? למי יש זמן לרומנטיקה שסביבך מסתובבים שישה מטורפים שמסוגלים לעצור הכל רק בגלל איזה קוף. מי בכלל רוצה לראות אנשים.

ואם לא שכנעתי אתכם, אתם יכולים ללכת לחפש את החברים שלכם.


סדנה לזוגיות עם עצמי

אם אתם אנשי מעשה, ואינכם מוכנים לתת לחזיונות השווא להסיח את הדעת מהבעיה העיקרית, תמצאו עניין בסדנה "זוגיות עם עצמי", שם תמצאו קבוצת אנשים המחפשים אחר האמת. לא הייתי בונה על לפגוש שם את סקאלי ומאלדר, אבל הנוכחים ישמחו לצאת איתכם למסע שבו תוכלו לפתוח את הלב, להתקרב למהות ובעיקר לאהוב את עצמכם.

פורטיס כבר אמר ש"בתוך הבדידות את מגלה שידידות עם עצמך היא דבר נפלא". ואני אומרת, יפה שעה אחת קודם. ואם במקרה לא תמצאו דרך להשתחרר מהביקורת והשיפוט העצמי ולהסיר את המעצורים הפנימיים, תמיד תוכלו להתנחם בכך שביליתם ערב עם אנשים כמוכם.


משחק מחשב: טקן 5

בהנחה שחיפוש הדרך אל העצמי היא לא כוס הרדבול-וודוקה שלכם, ואתם שייכים לאסכולה שמעדיפה לשחרר אגרסיות במקום לדבר על זה, אתם יכולים לפנות לקונסולת המשחקים הקרובה לכורסתכם, ולחוות זוגיות בצורה אחרת לגמרי.

ברוח חג האהבה המנופף בדגל הזוגיות והחמלה אתם מוזמנים לזירת הקרבות המרגשת ביותר. שם נלחמות מפלצות בנערות גומי סיניות, דובי פאנדה במורי זן ישישים ושאר מוטציות מכאניות המפציעות על המסך, זוגות זוגות, במטרה אחת - להרוג כמה שיותר דמויות באופן הכואב, האלים והגרנדיוזי ביותר.


מסיבה גוטית – לבעלי לב חזק

אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם הבדידות בכלל, ומשברים בפרט, היא לצחוק להם בפנים. מכאן, שאחת הדרכים הבדוקות הטובות ביותר להתמודד עם הבדידות היא לצאת לבד. ההמלצה הבאה מיועדת לבעלי לב חזק ומשיכה לצד האפל. הסצינה הגוטית, שפורחת בתל אביב כמו ערפדים אחרי חצות, מספקת בדיוק את זה. חדר אפל עמוס באנשים, שכל רצונם הוא לרקוד לבד.

זה לא שאנשים לא יבחנו אתכם במבטם. תהיו בטוחים שכן, אבל הם בטוח לא יחליפו אתכם מילה. מה שכן - בחדר החשוך, עמוס באנשים לבושי שחורים המניפים את ידיהם בצורות דרמטית לרקע מוזיקה לא קצבית במובהק, אתם עוד עלולים להתחבר לשורשים האפלים שבכם. להישבע געגועים לאמא רוסיה, להתאבל על מותו של בלה לגוסי, לזעוק בשמה של מריאן ושאר ירקות מורבידיים.


ערב מיסטיקה

אם כבר בצד האפל עסקינן, חבל לעצור שם. העולם המיסטי מציע שלל פעילויות לשעות הפנאי, בתנאי שתעשו הכל בצורה מסודרת, על פי כל כללי הטקס המוכרים. אזהרה: אי שמירה על הכללים או חוסר דיוק עלולה להשאיר אצלכם בחדר רוח זועמת שממאנת להמשיך הלאה, או גרוע מכך - שד מרושע בעל אג'נדה נקמנית נגד האנושות.

מציד ערפדים בשכונה ועד ניבוי העתיד וסיום ההתנתקות בקלפי טארוט, באינטרנט תוכלו למצוא הסברים מפורטים לכל טקס בו תחפוץ נפשך. ברוח חג האהבה אנו ממליצים על סיאנסים. אין כמו ערב של בדידות לתיקשור עם מכרים וותיקים או אוהבים מהעבר.


ובכל זאת מסיימים בחוף

הרווקים הספורטיביים מביניכם, שעדיין רוצים לחוות משהו מהאווירה הרומנטית של החג מבלי להיכוות, יכולים לנצל את הערב החופשי לריצה על החוף. זה בריא, ממריץ את מחזור הדם ואפילו כיף, אם הזעה ארוכת טווח זה הסגנון שלכם. מה שכן - מומלץ לצאת בשעות הערב המוקדמות, התעכבות ביציאה עלולה לגרור התקלות עם זוגות מאוהבים ועוד מראות קשים בהמשך.

כל עוד לא תפנו מבטיכם ישירות אל השקיעה, ודרך עשרות זוגות מתנשקים, תוכלו להניח לחג לטוס ביעף לצדכם מבלי משים, בעודכם משקיעים בעצמכם, ודואגים שאפילו אם לבד - בינתיים אתם נשארים כאן.


אהוב אותך ברכות

אומרים שהצעד הראשון בדרך למציאת אהבת אמת מתחיל באהבה שלך לעצמך. בין אם בזוג או ביחיד, ט"ו באב הוא עוד סימון בלו"ז המורה כי הגיע העת לאהוב. לכן - אהוב את עצמך, פנק את האדם הכי חשוב בחייך, היחיד שאתה יודע בוודאות כי יעמוד לצידך בכל עת ולא ינטוש אותך לעולם. לא לחינם המילה הפופולרית ביותר בשירי אהבה, איננה אהבה, אלא – אני.הכתבה פורסמה לראשונה בשישבת, מגזין הפנאי והאקטואליה לסוף השבוע של חברת נטוויז'ן. להזמנה לחץ כאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by