בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע, ג'ניפר לופז במותחן מדע בדיוני, סטיבן סיגל במותחן מכות וטים רובינס במותחן טכנולוגי. חוץ מזה, קבלו את סרטו השני של במאי "ראן לולה, ראן", הקרנה מחודשת של סרטם של הביטלס וסרט נוסף בפסטיבל טריפו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תא קטלני

מה מתרחש במוחו של רוצח פסיכופט? התא
 מה מתרחש במוחו של רוצח פסיכופט? התא   
The Cell

קתרין דין (ג`ניפר לופז) היא פסיכולוגית שבעזרת יכולות אמפטיות מדהימות פיתחה כשרון לחדור, תרתי משמע, למוחותיהם של אנשים שלקו בתרדמת ולעורר אותם. סוכן FBI , פיטר נובאק (וינס ווהן), מגייס אותה לעזרתו. המשימה: לחדור למוחו של רוצח פסיכופת (וינסנט ד`אונפוריו ) שנמצא בתרדמת. הרוצח נוהג לכלוא את קורבנותיו בתא שקוף, להעלות באיטיות את פני המים ולצלם אותן כשהן טובעות. קורבן נוסף שלו לכודה בתא הזכוכית שמיקומו לא ידוע. לרשות הבלשים עומדות 48 שעות עד שהתא יעלה על גדותיו, ועליהם לחדור למוחו ולנסות לגלות את מיקומו.

במאי: טרזם סינג (115 דקות, ארה"ב 2000)
 
פילם.קום: הכוכבים האמיתיים של הסרט הם מעצבי התלבושות, מעצבי האפקטים הויזואליים והאחראי על הצילום. הבמאי עוטף את הנוסחה הנדושה של אישה במצוקה בידיו של רוצח סדרתי, בדימויים חזותיים חלקלקים, מהממים ולעיתים קרובות פשוט עוצרי נשימה. זה מספיק כדי להמליץ על הסרט הזה שחוץ מזה, אין לו שום דבר חדש אחר להציע.

הארו אונליין: מומלץ להשהות כל שיפוט מוסרי לפני הצפייה, אחרת ניקוב פטמות, כפיתות, עינויים וציוד המשמש לפולחן פטיש בוודאי יגרום לצופים לצאת באמצע הסרט. כמו כל הרוצחים הסדרתיים בקולנוע גם מוחו של סטארגר מעוות באופן קיצוני. ד`אונפוריו פשוט מרתק בתפקיד הרוצח.

אי אונליין: נראה כמו קליפ מסוגנן ומסויט באורך שעתיים. הדימויים המהממים מאפילים והורגים כל סוג של עלילה. הדבר היחיד שנשאר אחרי הטריפ הזה הוא דימויים של ג`ניפר לופז בתלבושותיה המרהיבות, אה כן, וגם שנה של סיוטי לילה. הציון: שמונה.
 

בשם החוק

תתחדש על התספורת אחי!  סטיבן סיגל וחבר, בשם החוק
 תתחדש על התספורת אחי! סטיבן סיגל וחבר, בשם החוק   
Exit Wounds

אורין בויד (סטיבן סיגל) הוא שוטר קשוח, עצמאי ומוצלח שממונה לעבוד במקוף 15 - המקוף הכי קשוח בעיר. מיד בהתחלה מריח בויד שמשהו לא בסדר ועולה על פרשת שחיתות בקרב חבריו השוטרים. לעזרתו בא גנגסטר היפ הופ מקומי בשם לטרל ווקר (DMX) , סוכן סמים קטן בעל סיבות משלו לצאת נגד השוטרים. יחד ינסו השניים להילחם בכל בעלי הכוח ולנקות את המקוף מהשחיתות שבו.

במאי: אנדרז ברטקוויאק (117 דקות, ארה"ב 2000)
 
 
פילם.קום: אוסף מגובב של קלישאות סרטי שוטרים מהאייטיז שכולנו כבר הספקנו לשכוח וחבל להיזכר בהם שוב. סיגל מפגין נוכחות כבדה ומגושמת. הדבר היחיד ששווה לראות בשבילו את הסרט הוא הופעת האורח של זמר ההיפ הופ DMX, שמראה סימנים של כוכבות וראוי לשחק בסרטים הרבה יותר חכמים ומקוריים.

הארו אונליין: השונה בסרט הזה, ומה שמבדיל אותו מכל סרטיו האחרים של הסטיבן, הוא שסיגל קיצץ את הקוקו שלו וכעת הוא עם שיער קצר (ויפה שעה אחת קודם). יש איזשהו קו עלילה קלוש שמסתתר איפה שהוא בין האקדחים הרועמים בעלי התחמושת שאינה נגמרת לעולם, הציצים החשופים, מרדפי המכוניות וקרבות הרחוב. כדי ליהנות כדאי לכבות את המוח לפני הצפייה.

אי אונליין: למרות הדיאלוגים השחוקים וסצינות האלימות הלא כל כך אמינות, הסרט די מבדר, למרבה ההפתעה. כנראה שזה בזכות התסריט השנון לפרקים והאתנחתאות הקומיות המסופקות לנו על ידי טום ארנולד. נדמה שאפילו סיגל נהנה בסרט הזה. הציון: שבע וחצי.
 

קוד מסוכן

אין שום קשר לביל גייטס, מה פתאום. טים רובינס וראיין פיליפה. קוד מסוכן
 אין שום קשר לביל גייטס, מה פתאום. טים רובינס וראיין פיליפה. קוד מסוכן   
Antitrust

מילו (ראיין פיליפה) הוא גאון מחשבים צעיר שחי עם חברתו המקסימה (קלייר פורלני) וחולם לפתוח סטרט-אפ שישנה את פני האנושות יחד עם חברו הטוב מהאוניברסיטה, טדי (יי ג`י טסו).
הוא זונח את תוכניותיו אחרי שהוא מקבל הצעה שאי אפשר לסרב לה מגארי ווינסטון (טים רובינס), המנכ"ל הכריזמטי של תאגיד מחשבים ענק, שמודע לכשרונו העצום של מילו ולוקח אותו תחת חסותו.
העבודה החלומית מתגלה כסיוט אחד גדול כשמילו מתחיל לגלות למה באמת משמשות הטכנולוגיות המתקדמות של התאגיד ואיזה מין אדם הוא ווטסון. כעת חייו וחיי כל היקרים לו בסכנה, ועל מילו להיאבק כדי לשרוד ולמגר את מזימתו של ווינסטון.

במאי: פיטר הואיט (103 דקות, ארצות הברית 2000)
 
פילם.קום: סרט גרוע אשר נובע מכל מיני חרדות ליברליות בנוגע להשתלטות המחשבים על האדם, אבל הוא גם כל כך מגוחך ומוגזם, שמומלץ לראות אותו בהצגה יומית או בווידיאו. למרות שחצי מהסרט מתבזבז על המאמץ להבהיר שבין ווינסטון מנכ"ל אימפריית המחשבים, לבין ביל גייטס ומיקרוסופט אין שום קשר, די ברור שיש קשר. כתיבה משחק ובימוי חלשים ביותר.

הארו אונליין: שנתיים מאוחר מדי, הרבה אחרי בום הצעירים שחיפשו להרוויח מיליונים בסטרט-אפים מטורפים, מגיע הסרט הזה. כמותחן, הוא נדוש וצפוי מדי, ולכן גם לא מוצלח. נוצר רושם שטים רובינס לא ממש מגלם דמות אלא פשוט מבצע חיקוי של גייטס, מה שהופך את הטוויסט בסוף העלילה ללא אמין ומטופש.

אי אונליין: משחק גרוע במיוחד של פיליפה, ופורלני כחברה שלו. הרבה טכנו גאב, פאראנויות ממחשבים ונבואות בסגנון 1984, שמוצגות בצורה כל כך מוגזמת שזה פשוט מגוחך. הציון: שש.
 

הנסיכה והלוחם

הגבול בין טירוף לשפיות ובין אהבה לתלות. הנסיכה והלוחם
 הגבול בין טירוף לשפיות ובין אהבה לתלות. הנסיכה והלוחם   
Der Krieger Und Die Kaiserin

סיסי (פרנקה פוטנטה) עובדת כאחות בבית חולים פסיכיאטרי בגרמניה. היא כל כך חולמנית ומרחפת שקל לבלבל אותה באחד החולים. יום אחד נדרסת סיסי על ידי משאית.
בעודה שוכבת פצועה ולכודה מתחת למשאית, חייה ניצלים באורח נס על ידי חייל משוחרר בשם בודו (בנו פורמן) שזחל מתחת למשאית כדי להתחבא מהמשטרה. לאחר שהיא משתחררת מבית החולים יוצאת סיסי לחפש את האיש שעזר לה ואולי גם את אהבת חייה.

במאי: טום טיקוור (129 דקות, גרמניה 2000)
 
נשיונל פוסט: חוש התזמון של הבמאי (ראן לולה ראן) היה, ונשאר פשוט מצוין. התסריט מתענג על צירופי מקרים וגורל, תוך שלהגיון אין ממש מקום - הזמן, לדוגמא, יכול לקפוא מלכת. סיפור עשיר רגיש ויפהפה.

פריק סנטרל: סרט שגורם לך להרהר בעצמך ולהתעסק בשאלות כמו גורל ומקריות. עמוס בגימיקים, וטיפה מרושל. נדמה שהבמאי אסף תריסר נושאים לא קשורים כדי ליצור דימויים רבי עוצמה, המופיעים אחד אחרי השני. אפשר היה בקלות לקצץ אותו בחצי שעה.

פורום קולנוע: בפורום הקולנוע של נענע , הדעות על הסרט חלוקות.
*מיכל טוענת שזה אחד הסרטים הטובים ביותר שהיא ראתה בזמן האחרון, בשל ההתעסקות שלו בסוגיות כמו גורל, תלות בין בני אדם , מי שפוי ומי מטורף ובשל התסריט המעולה שלו.
Evil Superstar חולק על דעתה ומאשים את הסרט בקיטשיות הוליוודית.
 

לילה של יום מפרך

נראים מאוד נקיים, הביטלס אלה. לילה של יום מפרך
 נראים מאוד נקיים, הביטלס אלה. לילה של יום מפרך   
A Hard Day`s Night

תיאור כמו תיעודי של יום בחיי ה"ביטלס". ג`ון לנון, ג`ורג` הריסון, פול מקרטני ורינגו סטאר מנסים להתחמק מהאמרגן המלחיץ שלהם ומהמעריצות המוטרפות שלא נותנות להם רגע מנוחה, ולהגיע לטלוויזיה כדי להופיע בשידור חי. בדרך הם צריכים לשמור על הסבא הפיקטיבי של פול (ווילפריד ברמבל) ולנסות למצוא את רינגו שנעלם. קומדיה מוסיקלית מקורית בשחור לבן.

במאי: ריצ`ארד לסטר (86 דקות, בריטניה 1964)
 
Chicago Sun: כשהסרט עלה בשנת שישים וארבע, הביטלס כבר היו מפורסמים אבל עדיין לא הפכו לאייקונים תרבותיים. הרבה מבקרים חיכו לסרט הזה בציפורניים שלופות ומתוך נכונות להתנשא מעליו, אך זה בלתי אפשרי כיוון שהסרט מהנה, משעשע, וגם כיום כמעט ארבעה עשורים אחרי, עדיין לא נס ליחו והוא מקורי וחכם.

Empire magazine: סרט פורץ דרך שיותר מכל מצליח לתאר את הצורך האמיתי של חברי הלהקה להיות אחד עם השני, ולהעביר את הקסם הטבעי שלהם, אותו קסם שהפך אותם לגיבורי תרבות ומשפיעים על העולם כולו. סרט נהדר, מוסיקה נהדרת, להקה נהדרת. דיוקן מרתק של בריטניה על סף השינוי והמעבר לשנות השישים הסוערות.

ג`אם מגזין: הרביעייה מפגינה יכולות קומיות משובחות. הסרט משלב גם הומור סלפסטיק משעשע גם תסריט שנון במיוחד וגם שירים כל כך מוכרים עד שנחשבים להמנונים יותר מאשר ללהיטי פופ. במוי פרוע ומקורי של לסטר.
 

האיש שאהב נשים

האיש שאהב נשים אולי טיפה יותר מדי. פסטיבל טריפו
 האיש שאהב נשים אולי טיפה יותר מדי. פסטיבל טריפו   
L`homme Qui Aimait Les Femmes

לברנרד מורן (שארל דנר), מהנדס אווירונאוטיקה בן 40, יש רק תשוקה אחת - נשים, והרבה. הוא אוהב את כל סוגי הנשים, ושם לו למטרה לפתות כל אישה שהוא פוגש. כשברנרד מגיע לפריז הוא נדהם מהכמות והמבחר של הנשים , האם יצליח לבחור באחת או שמא ימשיך לנסות לכבוש את כולן? קומדיה.

במאי: פרנסואה טריפו (119 דקות, צרפת 1977)
 
Virgin Net: שם פנטסטי לסרט, שמעביר במדויק את האובססיה החיננית של הגיבור, שמנסה לפתות כל אישה שהוא פוגש. טריפו ביים קומדיה אוטוביוגרפית שאי אפשר לא להזדהות אתה ולאהוב אותה.

Cinemaniacs: אחד הסרטים הכי אישיים של טריפו, שבויים ברגישות מפתיעה. דונר מגלם תפקיד קומי מצוין ומולו השחקניות היפהפיות והמוכשרות, בריג`ט פוסי, נטלי ביי ולסלי קרון.
 

בשבועות הקודמים:

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

מה נשים רוצות, סיפור אהבה מזויין, שתי אנגליות, לשון הפרפר

סיפורה של אדל, 15 דקות, המקסיקני

איזו מין שוטרת, אחי, איפה האוטו שלי?, ז`ול וג`ים, הרפתקאות רוקי ובולווינקל, 102 כלבים וגנבים


ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by