בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע: תפילת אשכבה לחלומותיהם של אנשים המאבדים הכל בגלל התמכרות לסמים, וניסיון להגשים את חלומותיהם של תושבי שכונת מצוקה באמצעות הקולנוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

רקוויאם לחלום

משפחה של ג`אנקיז. רקוויאם לחלום
 משפחה של ג`אנקיז. רקוויאם לחלום   
Requiem For a Dream

שרה (אלן בורסטין) היא אלמנה בודדה וקשת יום שלא עושה דבר מלבד לצפות בטלוויזיה. לחייה מגיע שבב של תקווה, כשהיא מוזמנת להשתתף בתוכנית הטלוויזיה האהובה עליה. כדי להצליח לרזות לקראת התוכנית, היא מתחילה להשתמש בכדורים מיוחדים ובסוף גם מתמכרת אליהם.

בנה הארי (ג`ארד ליטו), מכור להרואין, מבקר אותה רק כשהוא צריך כסף. יחד עם חברו טיירון (מרלון וויאנס) מתכננים השניים להפוך לסוחרי סמים. חברתו של הארי, מריון (ג`ניפר קונלי), צעירה מבית טוב, מגורשת מביתה בעקבות חוסר יכולתה להחליט על כיוון בחיים. יחד עם הארי וטיירון, היא מגלה את נפלאות הסם ואת היכולת לשגות באשליות על עתיד טוב יותר, עד הסוף המר.

במאי: דארן ארונופסקי (102 דקות, ארה"ב 2000)
 
פילם.קום: הסרט סובל ממודעות יתר ומהרבה שביעות רצון עצמית. הוא אמנם מנסה להעביר ביקורת על החברה האמריקנית הבורחת מהמציאות בכל דרך שהיא יכולה (התמכרות לסמים, לטלוויזיה לסרטים) אבל הוא עושה זאת בעזרת דימויים שחוקים לעייפה של חייהם המדכאים מאוד של נרקומנים. מבאס.

הארו אונליין: סרט שקשה מאוד לצפות בו עד תומו, אבל שווה כל שנייה. הופעות דרמטיות מדהימות של כל השחקנים, במיוחד ברסטיין שמפיקה מתפקיד המשנה שלה את המקסימום.
ארונופסקי הוא אמן הסגנון החזותי שמצליח לגרום לצופים בסרט להרגיש כאילו הם נמצאים בטריפ רע. מומלץ ביותר, אבל לא לבעלי נפש עדינה.

אי אונליין: טראגי, אפל ומהמם בעוצמתו. הבמאי השכיל להשתמש בכל כלי אפשרי באמתחתו הקולנועית (גיוון במהירויות המצלמה, אפקטים דיגיטליים ואפילו מסך מפוצל) על מנת להפוך את הסרט לסיוט בלתי נשכח. הציון: תשע.
 

כיכר החלומות

משפחה של מיואשים. כיכר החלומות
 משפחה של מיואשים. כיכר החלומות   
הסרט מתרחש כולו בשכונת התקווה של שנות השישים. נסים מנדבון (ניר לוי) מחליט לפתוח מחדש את הקולנוע של אביו המנוח, שנסגר לפני 25 שנה. אמו (יונה אליאן) מתנגדת להחלטה, אך הבן נעזר באחיו ג`ורג` (שרון רג`ואן) ובמקרין המיתולוגי של הקולנוע, אהרון (אורי גברדין) כדי לשפץ את החורבה.

אחרי התלבטות הם מחליטים שבהקרנת הבכורה יוצג הסרט ההודי "סאנגאם", שהוקרן בשעתו חצי שנה ברציפות, אבל מסתבר שהעותק היחיד של הסרט נמצא בידי אחיו של אביהם, אברהם (מוחמד בכרי), המסוכסך עם המשפחה מזה שנים. תוך ניסיונותיהם להשיג ממנו את הסרט מתגלים סודות מהעבר. הסרט זכה בחמישה פרסי אוסקר ישראלים.

במאי: בני תורתי (97 דקות ,ישראל 2000)
 
 
העיר- יאיר רווה: סרט מקסים, עמוס אהבת קולנוע, שנראה בעת ובעונה אחת עממי מאוד, אך גם איכותי. "כיכר החלומות" למרות מגרעותיו (עשוי הרבה פחות חלק מ"מרס תורכי") מזכיר באווירתו וברוחו את "סינמה פרדיסו".

הארץ- גואל פינטו: הסרט מעלה על נס את בתי הקולנוע הקטנים, שנדחקו בעשרים השנה האחרונות על ידי הקומפלקסים הענקיים בקניונים ונסגרו זה אחר זה. "כיכר החלומות" הוא געגוע לתקופה שבה חייי התושבים היו שלובים זה בזה ולכל קולנוע היה ייחוד משלו.

ראיון עם הבמאי ב"מעריב"
 

בשבועות הקודמים

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה כמה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

בשם החוק, הנסיכה והלוחם, האיש שאהב נשים, תא קטלני, קוד מסוכן, לילה של יום מפרך

מה נשים רוצות, סיפור אהבה מזויין, שתי אנגליות, לשון הפרפר

סיפורה של אדל, 15 דקות, המקסיקני

ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by