בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישו אוהב גם אתכם 
 
 
לילך וולך

לילך וולך מזהירה: צריכה מוגזמת של 'ג'ואן מארקדיה' עלולה להפוך אתכם לחננות שמגישים את הלחי השנייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכירים את השיטות של מבוגרים אחראים לדחוף את התרופות לילדים? מרסקים עם סוכר, דוחפים בתוך עוגייה, מפוררים לתוך דייסה וכאלו? זה בדיוק, אבל בדיוק, מה שמבוגרים אחראים מטעם עצמם עושים לעיתים בטלוויזיה. כמו מרי פופינס, אבל רציניים להחריד, ובלי שום תיק מגניב...

מחקרים סוציולוגיים מראים לאורך ההיסטוריה שלאחר תקופה של ליברליזם, יגיע גל שמרנות ולהיפך. בארה"ב, הגדולה, המבולבלת והנוירוטית, גלים כאלו מתנגשים זה בזה ומגיעים במקביל, כך שבמקביל ל'סקס והעיר הגדולה', נניח, ניתן למצוא פריחה של סדרות בעלות אפיל שמרני נוצרי, כמו 'הרקיע השביעי', 'מגע של מלאכים' ועוד.

הצרה עם סדרות נוצריות היא, שכמו יחידת המסתערבים, הן מנסות להעמיד פנים שהן משהו אחר לגמרי – "אנחנו? סדרה שמרנית? מה פתאום, אפילו אמרנו את המילה "סקס" לפני ארבעה פרקים... מצחיקולים!". כן, סדרות נוצריות אוהבות להתחפש לכל מיני דברים, אפילו לסדרות נוער. 'ג'ואן מארקדיה', אמר מישהו?

ללא מעודכנים שביניכם, ג'ואן היא נערה ממוצעת, עם פרצוף שדומה לפאי תפוחים ממוצע, והיא לגמרי סבבה (כך נרמז על ידי סביבתה, למרות שאותנו חדי העין לא ירמו, והיא סתם חננה רשג"דית במהותה). יש לה משפחה קצת מבאסת; אבא שוטר, אמא מורה לאמנות, ואח חתיך ונכה, שמשמש כרמפה תסריטאית בכל פעם שהעניינים נעשים קצת חלשים. אה, כן, והיא מדברת עם אלוהים.

כמו שנרמז בשיר הנושא המאוס What if God Was One of Us - אלוהים מסתובב בתוכנו ולובש כל פעם צורה שונה (ומדליקה, היו מוסיפים בוודאי התסריטאים המשולהבים) - שרת שחור, נער פאנקיסט, ספרנית מציקנית ועוד כהנה וכהנה הפתעות ושיגועים. כאילו חייה של הסופגנית אינם מסובכים מספיק בשל היותה מתבגרת קשת יום, ובעלת חבר מאותגר חיצונית – אלוהים דורש ממנה לעשות כל מיני דברים מנג'סים שבסוף כל פרק מתברר לה ולנו מדוע היא נאלצה ללמוד מקרמה / להצטרף למועדון השחמט / לנקות את הפאנלים עם הלשון.

אז מה בעצם הבעיה עם הסדרה הזו? מוכרחים להודות שיחסית לז'אנר היא עוד יחסית סבירה, ואין בה כל מיני יציאות בוטות עד מבוכה כמו המלצות לספרים החיצוניים, כומר חתיך ששובה את לב הקהילה ושאר מיני תעלולי אינקוויזיציה מרוככת וניו-אייג'ית. אפילו אין לי משהו מיוחד נגד הנצרות, לא יותר משאר הדתות המאורגנות, בכל אופן.

הבעיה היא במסרים הסאב-טקסטואליים, כמעט תת-הכרתיים, שהסדרה מתעקשת להעביר, חלקם הגיוניים למדי, אבל כולם ללא יוצא מן הכלל צדקניים, מוסרניים ושמרנים. מי שנכשל במבחני האל, נידון להגיע לגיהנום. גן עדן, אגב, קיים, אבל שמור למי שמקריא לעיוורים ולא מעשן גראס. החיים הם סדרה של מבחנים בהם נכשלת או עברת, והדרך היחידה לעבור אותם היא בדרכו של ישו, אז לא יעזור לכם להעתיק, יהודונים שכמותכם! לגיטימי או לא, סדרה קלילה, או יותר מזה - שטיפת מוח יומיומית, היא כלי יעיל מאין כמותו, דרכו שולטים במסות מזה מאות שנים.

בקטנה
*חידת היגיון – אם הטעם של מרקי אוסם מחזיר אותך הביתה, זה סימן שלבית יש טעם של אסבסט וריח של פיפי?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by