בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כאן כדי להישאר 
 
 ניסו ``הזמיר`` סימן-טוב (צילום: בן לם)   
 
אמיר עמרמי

עם צאת אלבומו הראשון מספר ניסו סימן-טוב על החיים אחרי ההדחה מ'כוכב נולד' ועל העבודה על אלבום הבכורה שלו, ומסביר למה אסור להשוות אותו לאבי ביטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסו סימן-טוב (23.5) מתיישב על הספה הלבנה בבית האמרגן שלו ברמת אביב החדשה, כשהוא חמוש מכנסי ג'ינס כחולים, חולצה לבנה וזוג גרביים מבצבצים בקצוות רגליו. רק להצמיד לו אופנוע ומגפיים, כדי שהוא ייראה כמו ג'יימס דין הקווקזי. השמש חודרת מהחלון כמו משתוקקת להיכנס לשיחה, ואז מתגלה דבר בניסו שלא שמים אליו לב, אלא אם מתקרבים. יש לו צמד עיניים ירוקות, בהירות כמו עננות גבוהה, ומבריקות כמו דשא קצוץ לפני יום של גשם. הוא מתיישב בנוח על הספה הלבנה ומדליק סיגריה.

לפני הכל, אני חייב לשאול - זה סימנטוב, סימן טוב, או סימן-טוב?
"סימן-טוב".

פשוט ראיתי המון גרסאות, והחלטתי שהכי טוב לשאול.
"אז זה סימן-טוב. עם מקף".

בתחילת ספטמבר יצא לעולם אלבום הבכורה של ניסו – 'לי', שנה וחצי לאחר שצוות השופטים של 'כוכב נולד 2' החליט שעדיף שימשיך לשיר, רק מחוץ לאולפן. מי שעקב אחר ניסו כמה חודשים לאחר שנפסל, יכל למצוא אותו משוטט מול המצלמה בפרסומת של 'טולוטו זהב', רוכב על אפניים ושר כמו ציפור. יותר מזה שהוא עשה פרסומת, וכנראה שלשל סכום נאה לכיסו, היה ניכר המבט בפרצופו כי הוא עוד יחזור, וכי הסיבוב על האופניים הוא רק סנונית למסע הארוך שהוא הולך לעבור.

מה קרה אחרי שלא נכנסת לתוכנית?
"אחרי התוכנית פנו אליי מלא מפיקים ואמרגנים. כולם רצו לעבוד ואני ישבתי ובחרתי בסוף את Ynot הפקות, והתחברתי עם האמרגן שלי".

גם פנו אלייך מחברות גדולות, כמו 'הליקון', 'הד ארצי' וכדומה. למה לא ללכת איתם?
"זה לא קשור למוסיקה. זה קשור לדברים אחרים, ברמה של סגנון דיבור. היו דברים שמאוד לא אהבתי, ולא רציתי להסתבך. מעבר לזה, עוד הרבה מפיקים דיברו איתי ורצו לקחת אותי לז'אנר הכבד. אבל אני ממש לא שם. אני לא מאמין שאני כזה. יוסי (הרוש, האמרגן שלו א.ע) הלך איתי עד הסוף, עם מה שאני רוצה".

יש המון מפיקים באלבום, דוגמת ירון בכר, ארקדי דוכין, Henree - איך התחברת עם כולם?
"עשיתי סשן עם המון אמנים ונפגשתי לשמוע צבעים מכולם. עם ירון בכר למשל, היינו בהופעה שלו ומאוד אהבתי והתחלנו לעבוד ביחד. את Henree תמיד אהבתי עוד מלפני, וביקשתי שידברו איתו".

יש שיר באלבום ש- Henree כתב והפיק, למלים של מאיר אריאל המנוח, 'בדרך בין שם לכאן'. איך הוא התגלגל לאלבום?
"ישבנו עם תרצה אריאל בכרכור, וחיפשנו בקלסרים של מאיר. יש לו חומרים שאף פעם לא יצאו, ולקחנו כמה טקסטים ל-Henree והוא בחר אחד והלחין. Henree תמיד אהב את מאיר אריאל".

אתה שמעת שירים של מאיר אריאל לפני העבודה על האלבום?
"שמעתי לפני, אבל אף פעם לא שמתי עליו פוקוס".

יש שם שורה בסוף הפזמון שרשום בה 'חבל על הזמן'. זה באמת מלים של מאיר?
"זה טקסט שלו, הוא כתב את זה. זה שיר מלפני שנים. הוא נפטר לפני יותר מחמש שנים, ולך תדע גם מתי הוא רשם את זה. אבל זה מה שיפה במאיר, יש לו טקסטים כאלה וכאלה".
 

Color Me Bad

בוכה ממקומות אחרים
 בוכה ממקומות אחרים   
אתה עוד כועס על 'כוכב נולד'?
"אני כבר לא כועס, אני את החלק שלי עשיתי בעצמי. בהתחלה היה לי קצת כעס, זאת תחרות ותמיד יש כאלה שמתבאסים קצת. אבל אני לא נפלתי על איכויות של קול. נפלתי על הז'אנר, ועל הגוון של הקול שלי. הייתי מעין כבשה שחורה בין כולם".

יש לי הרגשה שאתה מחפש לגיטימציה בזה שלא נכנסת לתוכנית. בסגנון, מי שלא רצה את אריק שרון בתור שר ביטחון, קיבל אותו בתור ראש ממשלה. מה תגובתך?
"עם כל הכבוד, אני הראשון מהעונה שלי שהוציא תקליט".

גם הראל מויאל עשה תקליט.
"כן, אבל אני הראשון שהוצאתי אותו. אני באמת מרגיש זמר, אחד שיישאר פה ולא משהו אופנתי שיעבור לו".

מאיזה רקע מוסיקלי אתה מגיע?
"את הקול שלי ירשתי מאבא שלי ז"ל. הוא היה חזן והייתי בא איתו ביחד לבית הכנסת. יש לנו ממש אותו קול, אותו צבע. אני אוהב בעיקר קלסיקות – פינק פלויד, וסקורפיונס אני אוהב לשמוע. גם המון מוסיקה טורקית.

אני קודם כל אוהב לשמוע זמר טוב. אחד כזה שיש לו צבע מיוחד. לא אחד שיש עוד חמש או שש מאות כמוהו".

דיברת המון על זה שאתה לא זמר של קאברים.
"נכון".

ובאלבום שלך יש שני קאברים, אחד עם ארקדי דוכין ו'לו יהי'.
"קודם כל, על 'לו יהי' אי אפשר לומר שזה לא שיר שלי. אפילו נעמי (שמר) התקשרה גם לכוכב נולד וגם לאקו"ם ואמרה שזה הביצוע שהכי עשה לה את זה. ככה שאני ממש מרגיש שזה שיר שלי".

ו'אלוהיי' עם ארקדי?
"גם, בגלל שיש מאחורי זה סיפור. אני לא זמר קאברים, אבל אם יש סיפור אני בעד. ארקדי הזמין אותי לאוסף שלו, 'יותר ממני', ושרנו שם ביחד את 'היא לא דומה'. לפני זה חיפשנו ביחד כמה שירים, רצינו לעשות את 'אלוהיי' וזה לא נכנס בסוף. אני לא הייתי מוכן לוותר על זה והכנסנו את זה לאלבום שלי. יש לזה סיפור כזה גדול שלא יכולתי לוותר".

קיבלת תגובה מאייל גולן, שמבצע את השיר במקור, על הביצוע?
"האמת היא שלא. ארקדי כתב את השיר, אבל סבבה, בכיף".
 

רוצים שינוי?

 
אחרי שלא נכנסת ל'כוכב נולד' דיברת על כך שאתה הולך לחזור עם שינוי. אתה מרגיש שהבאת איתך את השינוי שרצית?
"כן, מאוד".

למרות שיש כמה שירים באלבום שמזכירים את הז'אנר הכבד שמקודם הזכרת. לא בדיוק שינוי.
"אני לא מסכים שזה לא שינוי. מי ראית בשוק שדומה למה שהוצאתי?"

אני לא אומר אבי ביטר, אבל יש אצלך שירים כבדים.
"באמת אל תשווה לאבי ביטר. הטקסטים וההגשה אצלי אחרים לגמרי. באופן כללי אני זמר שבוכה, אבל ממקומות אחרים. תלוי איך אתה מגיש את זה. למה אנשים מגיעים כל הזמן לז'אנר הכבד, כבד, כבד – כי הם רק בוכים. זה אפילו לא שירה, זאת קינה. זה לא משהו שיכול להיות בגלגל"צ".

ואתה אומר שאצלך ההגשה שונה?
"בהגשה אני שונה לחלוטין, גם בהפקה. בז'אנר הכבד יש מלים של 'את עזבת אותי, אני עוזב אותך', טקסטים שכבר שמענו וראינו, לא צריך לטחון את זה שוב. אצלי זה דבר אחר לגמרי".

'תינשאי לי' ו'חזק אשא אותך' שבאלבום שלך, הם סוג של שירי חתונות. גם קצת קורץ לשם, לא?
"התקליט בגדול הוא מהז'אנר, אבל הוא שונה. בז'אנר הכבד יש הפקה אחת עם קצב קבוע, והתשובות של הגיטרה, ואותה הגשה. אצלי זה אחרת. אני יותר נוטה לקלאס מאשר לאופנה".
 
 

חולם בספרדית

אין ספק שניסו כאן ושהוא רוצה להישאר. הוא מדבר על האלבום שלו באדיקות כזאת שיכולה לבייש ברסלבים מן המניין. במהלך הראיון הוא מספר קצת על חברתו הצמודה, קמילה, שבזכותה נכתב שיר הנושא של האלבום 'לי': "זה התחיל מהודעה שראיתי שהיא כתבה לי באיי-סי-קיו, וכשקראתי את זה, ישר ראיתי שזה שיר והמשכתי אותו".

חוץ מ'לי' אתה גם חתום על מלים ולחנים של עוד שירים באלבום.
"כתבתי גם את 'שורדת', 'חזק אשא אותך' ו'פחד האדם' שזה שיר מאוד עמוק שלי".

תמיד כתבת שירים?
"לא, התחלתי לכתוב לפני העבודה על האלבום".

הרגשת בנוח עם זה שאתה כותב זמן קצר יחסית, לעומת כותבים אחרים באלבום שגם עיבדו והפיקו? לא היה שם איזה פער מבחינתך?
"ממש לא. אני חושב שאני נמצא במקום של כתיבה, שאם לא הייתי מאמין בזה לא הייתי מוציא את זה החוצה. אני גם עובד על הכתיבה עם אחי, שאולי, שגם כתב לאלבום, ואנחנו עובדים ביחד על שירים. אני כותב, הוא מלחין, עובדים על זה ביחד".

מה אתה מתכנן לנו בהמשך?
"עוד אלבום. אני פה להישאר, אני זמר שהולך לעשות הרבה מוסיקה. יש גם עוד המון הופעות לעשות. אני גם מכוון לחו"ל, רוצה לעשות אלבום בשפה אחרת".

משהו בקווקזית?
"אני שר בכל שפה. אני דובר קווקזית מהבית, וגם יודע קצת רוסית, אבל אני רוצה להוציא דיסק בספרדית. אבל זה בעתיד, אני לא יכול לקפוץ. קודם צריך להתחיל פה, ויש פה הרבה לאן להגיע, לעשות, לעבוד ולהופיע. יש אנשים שאפילו לא יודעים שהדיסק יצא".

מה אתה הכי מאחל לעצמך?
"שיקבלו אותי בתור זמר, שאנשים יבינו את האלבום".

למה אתה חושב שלא מקבלים אותך כבר היום כזמר?
"בינתיים לא כולם. יש את הרדיו שלא הכי מפרגן. כלומר אני מושמע, אבל לא בכל מקום. התקליט הזה עם עומק, ואני מאמין שלוקח זמן עיכול עד שזה שוקע בבנאדם. אני רוצה לקבל את המקום שלי".

לאתר הבית של ניסו סימן-טוב
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by