בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

השבוע ב"שווה צפייה": קומדיה על בגידות בגיל המעבר, דרמה סינית אותנטית, מותחן בכיכובו של מורגן פרימן והקרנת טרום בכורה לאפוס ההיסטורי "פרל הרבור"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

משחקי חברה

על הספסל עוד מהסבנטיז. הון וקיטון במשחקי חברה
 על הספסל עוד מהסבנטיז. הון וקיטון במשחקי חברה   
Town & Country

פורטר סטובארד הוא ארכיטקט ניו-יורקי מצליח, הנשוי באושר לאלי (דיאן קיטון) ומנהל רומן עם צ`לנית צעירה - אבל לא רואה בכך דבר פסול. חייו מתחילים להתפרק כאשר זוג החברים הטובים ביותר שלו, גריפין ומונה (גארי שנדלינג וגולדי הון) מתגרשים, לאחר שמונה תפסה את גריפין בוגד בה. בהשפעתם תופסת אלי את בעלה, ומגרשת אותו אף היא.

כעת יוצא פורטר למסע בכל רחבי אמריקה על מנת להבין איפה טעה והיכן יוכל למצוא את האושר הנצחי. במסעו הוא נתקל בשלל טיפוסים מוזרים ומגיע למסקנות מעניינות על החיים. קומדיה.

במאי: פיטר צ`לסום (108 דקות, ארה"ב 2001)
 
איף מגזין: הסרט כאילו לקוח היישר משנות השבעים העליזות, אז כיכבו הון, ביטי וקיטון בקומדיות על בגידות ביחסים, בדיוק כמו זו. למרות הבדיחה האקראית וההומור החביב הדמויות מצטיירות כמרוכזות מדי בעצמן מכדי שהצופים יוכלו לפתח איזשהו רגש אמיתי אליהן.

פילם.קום: עלילה מפוזרת המאוחדת בקושי על ידי קולו של וורן ביטי, המספר. עצוב להודות שמכל הקומיקאים שמשתתפים בסרט הזה, היחיד שמצליח להצחיק באמת הוא השחקן הדרמטי הישיש, צ`רלטון הסטון.

ריל.קום: דמותו של פוטר כל כך מהורהרת ושקולה, והעלילה כה מפותלת, עד שתכונות שאמורות להיות בקומדיה טובה כמו קלילות וקצביות, מתנדפות להן באוויר. העיסוק בנושא הבגידה נעשה בצורה בוגרת ורגישה.
 

אפילו לא אחד פחות

ים, מסיבות ורשת ג`. אפילו לא אחד פחות
 ים, מסיבות ורשת ג`. אפילו לא אחד פחות   
Not One Less

כשגאו (גאו אנמן) המורה היחיד בכפר, נאלץ לעזוב לחודש על מנת לטפל באמו החולה, הוא ממנה את ווי (ווי מינואיי) בת ה-13 כמחליפתו תמורת כסף. לווי ממש לא אכפת מהתלמידים והיא מבלה את זמנה בחצר כשהיא מנסה להתחמק מהצקותיו של ז`אנג, פרחח בלתי נלאה בן 11. לפני לכתו הודיע לה גאו שאם בשובו ימשיכו כל התלמידים לבוא לבית ספר, אפילו לא אחד פחות, היא תקבל סכום כסף נוסף.

כשווי מגלה שז`אנג (ז`אנג הוייקי) עזב את הלימודים ונסע לעיר הגדולה למצוא עבודה, היא מחליטה לצאת למסע חיפושים אחריו על מנת לקבל את הכסף המובטח, ולעזור למשפחתה הענייה. כל השחקנים בסרט, מגלמים את עצמם בשמם האמיתי.

במאי: ז`אנג יימו (108 דקות, סין 1999)
 
 
הארו אונליין: בהתחלה קצת קשה להזדהות עם המצוקה של הדמויות, שכן ווי מחפשת את
ז`אנג ממניעים אנוכיים בלבד. לא באמת איכפת לה ממנו וגם לנו לא ממש אכפת. באמצע הסרט נוסף רובד נוסף לעלילה והוא הופך להיות אנושי ומחמם לב.

פילם.קום: הסרט מעביר ביקורת נוקבת על מערכת החינוך הכפרית הכושלת בסין, שבשל המצב הכלכלי הקשה, תלמידיה נושרים ממנה בהמוניהם על מנת למצוא עבודה. בית הספר מתואר בריאליזם רב. קשה לקבל את שורת התפניות בעלילה לקראת סוף הסרט, בהם לאמצעי התקשורת תפקיד מכריע.

ריל.קום: השימוש בשחקנים לא מקצועיים שבעצם מגלמים את עצמם, מושלם לסיפור הניאו-ריאליסטי הזה, ומוסיף אותנטיות לסצינות, ובמיוחד לאלו של חיפוש הנער האבוד ברחבי העיר הגדולה. הקונפליקט בעלילה לא גדול מספיק ולא מצליח להחזיק את כל הסרט, מה שהופך אותו ליותר מעייף מאשר מרגש.
 

שעת העכביש

עכבישים, סמים ורשת ג`. שעת העכביש
 עכבישים, סמים ורשת ג`. שעת העכביש   
Along Came a Spider

סרט שני בהרפתקאותיו של הבלש והסופר, דוקטור אלכס קרוס ( מורגן פרימן, "נשיקה ארוכה ללילה"). הפעם נקרא דוקטור קרוס להתמודד עם רוצח מטורף ויצירתי במיוחד, שחטף את בתו הקטנה של פוליטיקאי חשוב, לאחר שבמשך שנתיים התחזה למורה בבית הספר שלה. סונרג`י, הרוצח (מייקל ווינקוט), חולם לבצע את הפשע המושלם וקורא לדוקטור לנסות למנוע זאת ממנו. לעזרתו של אלכס יוצאת סוכנת השירות החשאי, פלניגן (מוניקה פוטר), שבזמן משמרתה נחטפה הילדה. דרמת מתח.

במאי: לי טמאהורי ( 104 דקות, ארה"ב 2001).
 
הארו אונליין: העלילה צפויה ומוכרת. שוטר מבוגר ושוטרת צעירה וחסרת ניסיון - ראינו כבר יותר מדי סרטים כאלה. פרימן ממלא את אותו תפקיד כמו תמיד , של גבר קשוח ואינטליגנטי. ישנם כמה רגעים מותחים קלות שאינם מצליחים להפתיע ולהדהים.

פילם.קום: פרימן הוא אחד השחקנים המגניבים והסמכותיים ביותר שיש, אך התסריט לא אמין בעליל. מלבד זאת, פוטר לא נראית כמו סוכנת בשרות החשאי. דמותו של הבלש קרוס הרבה יותר מעניינת מהעלילה הקלושה שמסביבו.

ריל.קום: כימיה טובה והומור משעשע בין פרימן לפוטר, שעושה עבודה טובה למדי. דמותו של הרוצח סונג`י לא מספיק כריזמטית כדי לעורר בקהל הערצה רווית רגשות אשם. סרט שכולו כיף שטחי.
 

פרל הרבור (טרום בכורה)

מה זה הרעש הזה? פרל הארבור
 מה זה הרעש הזה? פרל הארבור   
Pearl harbor

רייף מקאולי (בן אפלק) ודני ווקר (ג`וש הרטנד) הם חברי ילדות, אחים בלב ונפש שהלכו יחד לחיל האוויר האמריקני והפכו לטייסים. שניהם מתאהבים באחות מצודדת בשם אוולין ג`ונסון (קייט בקינסייל). אוולין מתחילה לצאת עם רייף, אך כשהוא מוכרז כנעדר מתפתחת בינה ובין דני מערכת יחסים קרובה ומיוחדת.

לילה אחד חוזר רייף, אך לפני שהשלישייה מצליחה לפתור את הדרמה האישית שלהם, מפציצים היפנים בהפתעה את הבסיס הצבאי בפרל הרבור, וגוררים את ארה"ב להשתתפות פעילה במלחמת העולם השנייה. דרמה היסטורית עתירת אפקטים. בשל אורך הסרט, שימו לב לשעות ההקרנה המיוחדות.

במאי: מייקל ביי (183 דקות, ארה"ב 2001).
 
איף מגזין: אפוס ראוותני שמזכיר כמעט בכל את "טיטאניק" (שייטת טובעת, פרצופים מבוהלים של המוני אנשים בעת ההפצצה, סיפור אהבה מרגש ובעיקר תקציב של מיליוני דולרים). אם ראיתם את הפרומו הקצבי בן השלוש דקות, כבר אין צורך לראות את הסרט כולו. בידור טהור
אך ארוך מדי.

פילם.קום: משולש האהבה הרומנטי מחוויר בהשוואה לסצינת ההפצצה המרהיבה על פרל-הרבור. הסצינה נמשכת כארבעים דקות ועשויה בדיוק רב. הסרט הוא שילוב של דרמה רומנטית, אפוס היסטורי ולהט פטריוטי, ארוזים באריזה נאה ומסודרת ועטופים סרטים בצבעי כחול, לבן ואדום.

ריל.קום: שווה צפייה רק בזכות צילום ההפצצה עצמה. חבל שחייבים לבזבז שעתיים וחצי על כל הסיפורים שמסביב. השחקנים לא משמעותיים לעומת התיאור ההיסטורי של האירועים, ועסוקים בעיקר בלהצטלם נהדר ולהיות מלאי סקס-אפיל. קיטש אמריקני במיטבו.
 

בשבועות הקודמים

ארכיון שווה צפייה כולל מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

שאיפות, הימאליה, מישהו כמוך, יום אהבה קטלני

המומיה 2, צבע גן העדן, אחרי הגשם, האישה ממול

ככר החלומות, רקוויאם לחלום


ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by