בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדריך: 'אוהבים אמנות'  
 
 השתלות של אורי ניר (תמונה: יח``צ)   
 
טי וייט נויין

מספר המלצות ליום הפתוח במוזיאונים ובגלריות בתל אביב: תערוכות, מיצגים ואפילו מסיבת סיום חגיגית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (חמישי, 3.11.2005) תפתח עונת התערוכות במוזיאונים ובגלריות באופן רשמי. בתל אביב יקיימו יום פתוח מיוחד, זו השנה הרביעית, בו יוכל הקהל הרחב לבקר בתערוכות החדשות במוזיואנים ובגלריות שבעיר, ללא תשלום. היום הפתוח, שיתקיים תחת הכותרת 'אוהבים אמנות 2005', הוא חלק מפרוייקט בינלאומי המתקיים בערים ומרכזים אמנותיים בכל רחבי העולם במהלך חודש אוקטובר (אצלנו זה מתחיל מאוחר יותר בגלל החגים היהודים). לכבוד האירוע ריכזנו עבורכם תיאור של מספר תערוכות חדשות שנפתחו לאחרונה. זו ההזדמנות שלכם לבקר בתערוכות הכי חדשות, הכי מעניינות והכי מדוברות בעיר. יש המון מה לראות.
 

'פלנשטיישן' מאת אורי ניר

 
אורי ניר, בוגר בצלאל, יציג מיצג המורכב מעבודות וידאו, צילומים ואובייקטים שונים המושתלים במגוון מקומות בגוף. אורי נחשב לאמן מבטיח בתל אביב, ומאז סיום לימודיו הספיק לזכות בפרסים שונים, ביניהם פרס מלגת קרן שרת של קרן תרבות אמריקה-ישראל, פרס האמן הצעיר של משרד המדע, התרבות והספורט, פרס וולף לאמן ישראלי צעיר וכו'. מבקרת האמנות חמדה רוזנבאום כתבה עליו "אורי ניר הוא אחד האמנים הצעירים הבולטים בארץ".

תערוכת יחיד, 'פלנטיישן', מאת האמן אורי ניר, גלריית By Art Projects, יהודה הלוי 81 תל אביב, פתיחה: 3.11.2005, 20:00. טלפון לפרטים נוספים: 03-5666162.
 

'רפסודיה של צבעים' מאת אמנים הונגריים שונים

עבודה של מגדלנה באן (תמונה: מתוך התערוכה)
 עבודה של מגדלנה באן (תמונה: מתוך התערוכה)   
גלריית ג'ינא נפתחה ב-2003 והיא מוקדשת כולה לקידום האמנות הנאיבית בארץ, כשהיא מארחת עבודות של אמנים מכל העולם. אמנות נאיבית מתפאיינת בצבעוניות עזה ובאידיאליזציה של חיי היום יום. הציורים משקפים לא פעם נקודת מבט כאילו-ילדותית. השבוע תפתח תערוכה של אמנים נאיבים בולטים מהונגריה: הדוויג מראי, אילונה טות' גומקוטונה, לזלו קודאיי, מגדלנה באן ועוד. כדאי לבוא גם עם הילדים.

תערוכה קבוצתית, 'רפסודיה של צבעים', מאת אמנים הונגריים שונים, גלריית ג'ינא לאמנות נאיבית, דיזנגוף 255 ת"א, פתיחה: 3.11.2005, בשעה 19:30, טלפון לפרטים נוספים: 03-5444150.
 
 

הרצאות מאת אמנים שונים

עבודה של סמדר אלי אסף (תמונה: מתוך התערוכה)
 עבודה של סמדר אלי אסף (תמונה: מתוך התערוכה)   
החודש נפתחה עונת ההרצאות של אמנים על עבודותיהם בגלריה גורדון בתל אביב, במה שנראה כניסיון כנה לחבר בין אמנות לקהל הרחב. ההרצאות, הפתוחות לקהל הרחב ללא תשלום, יתקיימו מדי יום שלישי בשעה 19:30 בערב. ישראל הרשברג, צייר ומייסד בית ספר לציור בירושלים, פתח את העונה ב-1 בנובמבר, ואילו האמנית סיגלית לנדאו תסיים אותה. עוד צפויים להתארח בגלריה סמדר אליאסף, איתמר לוי שידבר על פמלה לוי, שרון פוליאקין, טלי תמיר שתדבר על שוש קורמוש, אבנר כץ ישוחח על עבודתו עם יאיר גרבוז, רועי רוזן, יעקב מישורי, לארי אברמסון ויהודית לוין. אמנם לא ביום חמישי הקרוב, אבל כדאי להתאמץ ולהגיע גם אם זה ביום אחר.

הרצאות, אמנים שונים, גלריה גורדון, בן יהודה 95 ת"א, ימי שלישי, 19:30, טלפון לפרטים נוספים: 03-5240323.
 

'Architecture versus Sculpture' מאת אמנים שונים

עבודה של חן וינקלר (תמונה: יח"צ)
 עבודה של חן וינקלר (תמונה: יח"צ)   
פרויקט הכולל גן פסלים ותערוכות מיצבים במתחם 'חצרות יפו' ייחנך על ידי ראש העיר רון חולדאי לרגל פתיחת עונת התערוכות - סתיו 2005. הפרוייקט ממוקם בלב לבו של מתחם מגורים ביפו. במתחם יוצגו גן פסלים, מיצבים ותערוכה – שעל כולם אחראים משה קדם ומיכל נמני. האמנים שפסליהם מוצגים בגן הם אילן אשכנזי, אירית סגל ישראל, רוסלן סרגיו, חן וינקלר, אחמד כנען , ליאו קונטיני, ליאורה טרקל, מייקל לזר ומרק לואיס, ראובן גבעתי ועוד רבים אחרים. התצוגה הנשקפת דרך חלונות הראווה שבמתחם, משנה פניה כשהיא עוברת מאור היום לתאורת לילה. ביום חמישי יתקיים טקס חגיגי לרגל פתיחת התערוכה ויערך מופע של האמן ברנרדו שקולניק 'הארה'. האם זה יתכן? סוף סוף קורה משהו גם ביפו?

'Architecture versus Sculpture', אמנים שונים, מתחם חצרות יפו, שד' ירושלים 15, יפו, יום חמישי 3.11.2005, 18:40.
 

'עזה כמוות אהבה – ברכת הדרך' מאת אמנים שונים

אמנות פוליטית (תמונה: עבודה של גיל מרקו שני)
 אמנות פוליטית (תמונה: עבודה של גיל מרקו שני)   
התערוכה הזו נפתחה כבר לפני זמן מה, ובכל זאת היא מובאת כאן כהמלצה, משום שהיא מעניינת ומשום שאני חושבת שהיא עדיין רלוונטית. התערוכה מתקיימת כחלק מאירועי פתיחת ביהס החדש לאמנות 'מנשר' שבדרום תל אביב. בתערוכה מוצגות עבודות פוליטיות המבקשות להעביר מסר אופטימי של שלום לעזה, בתקופה שלאחר ההתנתקות. ממארגני התערוכה נמסר בעבר בכתב כי "התערוכה באה לזכור ולהזכיר את תושבי עזה והמחנות. שכן, ההחלטה על פינוי אינה פוטרת את ישראל מאחריות כלפי גורלם של תושבי הרצועה, שהיתה עד עכשיו רדופה ומוכה, ואולי מתחילה כעת פרק חדש בתולדותיה".

תערוכה קבוצתית 'עזה כמוות אהבה – ברכת הדרך', אמנים שונים, גלריית מנשר, רח' דוד חכמי 18 תל אביב, טלפון לפרטים נוספים: 03-6887090.
 

מוזיאון תל אביב לאמנות, תערוכות שונות

עבודה של אדם עוזרי (תמונה: מתוך התערוכה)
 עבודה של אדם עוזרי (תמונה: מתוך התערוכה)   
פרט לתערוכות הקבע של המוזיאון, תוכלו למצוא במוזיאון תערוכות מתחלפות שונות. כרגע מוצגות שם עבודות של יגאל עוזרי תחת הכותרת 'ארבע עונות', יצירות אמנות שמשקפות מגמות במופשט האמריקאי לאחר מלחמת העולם השנייה, תערוכת 'מלכים בשר ודם' של יצירות המתעדות את סיפורי התנ"ך מן המאה ה-16 ועד המאה ה-19, תערוכה הנושאת את השם המסקרן 'הקסם של הקרקס' ועוד. את אירועי 'אוהבים אמנות' ינעל מופע פסנתר של שלומי שבן במוזיאון והכניסה, כאמור, חופשית.

תערוכות שונות, מוזיאון תל אביב לאמנות, שד' שאול המלך 27 תל אביב, טלפון לפרטים נוספים: 03-6077020
 

מסיבת פרידה של גלרית זומר

מתוך עבודה של נטלי (תמונה: מתוך התערוכה)
 מתוך עבודה של נטלי (תמונה: מתוך התערוכה)   
ולמי שכיתת רגליו, היה כבר במוזיאון תל אביב לאמנות, היה כבר בכל הגלריות בעיר ועכשיו מתחשק לו לרקוד ולחגוג, אבל מופע סיום של רסיטל פסנתר במוזיאון תל אביב זה לא ממש בשבילו, אזי רוטשילד 64 הוא התחנה הבאה שלכם. גלריית זומר הוותיקה תעבור בקרוב דירה ותרד כמה מטרים במורד הרחוב למתחם גדול ומרווח יותר. לרגל האירוע תתקיים ביום חמישי 3.11.2005, מסיבת פרידה מרוטשילד 64, המיקום הישן של הגלריה. צפויים להגיע אנשים יפים ויהיה גם די.ג'י וריקודים. במקום תהיה תלויה עדיין תערוכת ציורים של נטעלי שלוסר הצפויה להינעל יום למחרת המסיבה.

מסיבת פרידה, גלרית זומר, שדרות רוטשילד 64 תל אביב, 3.11.2005, 21:00, טלפון לפרטים נוספים: 03-5600630
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by