בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שווה צפייה: דיאז מאז'ור 
 
 
מיכל זמרני

ים סרטים עולים השבוע: 'בנעליה', 'השדים של אמילי' ,'כשהאמת משקרת' ועוד. מיכל זמרני מגישה סט ביקורות וטריילרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

השדים של אמילי

מתוך הסרט
 מתוך הסרט    
The Exorcism of Emily Rose
מתח/אימה. ארה"ב. 2005. בימוי: סקוט דריקסון

לילה אחד גשום, במעונות של הקולג', משתלט הדיבוק על אמילי רוז (ג'ניפר קרפנטר), נערה יפה ומלאת חיים. הרופאים טוענים שמדובר באפילפסיה פסיכוטית ומנסים לטפל בה בתרופות, אולם הן לא מסייעות. בצר לה, פונה אמילי אל הכומר הקהילתי שלה (טום ווילקינסון), שמציע את הפתרון הרוחני לעניין: גירוש שדים. אולם הטקס משתבש, הצעירה מתה, וכעת עומד הכומר למשפט בעוון גרימת מוות ברשלנות, ועליו ועל עורכת הדין שלו (לורה לייני) מוטלת המשימה: לספר לעולם את סיפורה של אמילי רוז ולהוכיח לשופטת ולחבר המושבעים של הייתה פה רשלנות ושאכן מדובר בהשתלטות שדים עוינת. ואם לא מדובר במשימה מסובכת מספיק – כוחות על-טבעיים מנסים להתערב ולהפריע במהלך המשפט.

הסרט, המבוסס על מקרה אמיתי, סחט מהמבקרים 43% טריות בלבד. "הבמאי סקוט דריקסון חושב שהוא לא מעתיק מ'מגרש השדים' מ-1973, כפי הנראה בגלל שהאפקטים שלו נדושים מכדי לייצר פחד, או מקרה משכנע של דיבוק", אומר המבקר של ה'רולינג סטונס'. המבקר של ה'ניו יורק טיימס' מפרגן מעט יותר, וטוען ש"אמנם לא מדובר בסרט טוב במיוחד, אבל עדיין מדובר במסמך תרבותי מרתק". בין אם מדובר בסרט טוב או לאו, הצופים עדיין נוהרים לקולנוע כדי לראות גירוש שדים, והסרט הכניס עד כה $75,072,454. לא רע, עבור סרט שהפקתו עלתה 19 מיליון בלבד.

אתר הסרט
טריילר
 

בנעליה

מתוך הסרט
 מתוך הסרט   
In Her Shoes
דרמה קומית. ארה"ב. 2005. בימוי: קרטיס הנסון

הסרט מבוסס על רומן מאת ג'ניפר ויינר ועובד לתסריט על ידי סוזנה גרנט (ארין ברוקוביץ). הסרט עוסק בשתי אחיות שאין ביניהן שום דבר במשותף. מגי (קמרון דיאז) היא נערת מסיבות פרועה שבקושי סיימה תיכון, שמחליפה עבודות כמו גרביים, לא סומכת על יכולתה האינטלקטואלית ומאמינה שהנכס העיקרי שלה הוא המראה החיצוני; היות ואין לה עבודה, היא נודדת בין דירות של חברים, ומגלה חוש סטייל מופלא ויכולת התאמה מושלמת בין בגדים, נעליים ואביזרים לכל אירוע. רוז (טוני קולט), לעומתה, היא עורכת דין בוגרת פרינסטון, שעובדת באחת החברות המצליחות ביותר בפילדלפיה. היא חסרת ביטחון, במאבק תמידי עם המשקל, וחיי הדייטינג שלה לא קיימים; היא לא יודעת להתלבש, אבל חובבת נעליים, שתמיד מתאימות לה, אבל היות ואין לה חיי חברה - אין לה כמעט לאן לצאת איתן. יום אחד מגלות האחיות שסבתן, אלה (שירלי מקליין), שנחשבה מתה במשך שנים, עדיין בחיים. כשהן מחדשות איתה את הקשר, הן מגלות אחת את השנייה מחדש, ולומדות לקבל ולאהוב את עצמן, וזו את זו.

מבקרי הסרטים של מדד העגבניות הרקובות אהבו את סרטו החדש של הבמאי קרטיס הנסון ('היד שמנענעת את העריסה', '8 מייל'), והעניקו לו 74% טריות. "הוא אולי נדוש, אבל העדינות שלו גאונית, והחיבה של הסרט כלפי הדמויות שלו מדבקת", מחמיא המבקר של 'מיאמי הרלד'. ואילו המבקר של USA TODAY סבור ש"ההופעה של טוני קולט מחשמלת, והיא נהנית מדיאלוגים שכתובים טוב עד כדי כך, שזה עלול לפגום בהערכה שלנו כלפי המשחק של קמרון דיאז". אבל דווקא בקופות הסרט מדשדש במקצת, בהתחשב בעובדה שמדובר בסרט הוליוודי. הסרט הכניס עד עתה כ- $31,147,942 בלבד.

אתר הסרט
טריילר
 

כשהאמת משקרת

מתוך הסרט
 מתוך הסרט    
Where The Truth Lies
דרמת מתח. ארה"ב. 2005. בימוי: אטום אגוין

סיפור הסרט, המבוסס על רומן מאת רופרט הולמס, מתפרס על פני כ-20 שנה, מאמצע שנות ה-50 של המאה הקודמת, ועד 1972. בשנות ה-50', וינס קולינס (קולין פירת') ולני מוריס (קווין בייקון) הם הצמד החם ביותר בעולם עסקי השעשועים של אמריקה. לא ניתן לעמוד בפני השילוב של ההומור החצוף של לני האמריקאי וההומור הנושך של וינס, במיוחד כשהדבר נוגע לנשים. השניים אהובים במיוחד על בעליה המפוקפק של רשת מועדוני לילה, שדואג שהשניים יקבלו כל מה שהם רוצים. אבל עולמם של וינס ולני מתמוטט עליהם יום אחד, כשגופתה של מורין היפה (רייצ'ל בלנשרד) מתגלה בסוויטה שלהם. יש להם אמנם אליבי מוצק, והם מזוכים מכל אשמה פלילית, אך השערורייה גורמת להיפרדותו של הצמד, וכל אחד מהם פונה לדרכו.

15 שנה לאחר מכן, הדי השערורייה עדיין לא נרגעו, וקארן או'קונור (אליסון לה'מן), עיתונאים צעירה ואמביציוזית, מחליטה לחשוף את התעלומה. בעידודו של המו"ל שלה, היא מציעה לוינס קולינס מיליון דולר, על מנת שיכתוב ביחד איתה את האוטוביוגרפיה המלאה על חייו עם לני מוריס, ובתנאי שיחשוף את האמת על הלילה שבו מתה מורין. אבל אז היא מגלה שלני כתב גם הוא ספר על הפרשה. היא נוסעת לפגוש אותו בזהות בדויה, הכימיה ביניהם פורחת והם מבלים לילה של תשוקה ביחד. לאחר מכן קרן ממשיכה לחקור את הנושא, אבל מגלה שהיא לכודה במשחק של חתול ועכבר, שבו לא ברור האם היא הציידת או הקורבן.

סרטו החדש של הבמאי אטום אגוין (המתיקות שאחרי) זכה ל-37% טריות בלבד ולביקורות קטלניות מצד המבקרים. המבקר של 'רולינג סטונס' שוחט אותו לחלוטין, באומרו ש"סרטו החדש של אטום אגוין נותן משמעות חדשה למושג איום". ב'שיקאגו טריביון' קטלניים לא פחות, וטוענים ש"הסרט אמור להיות מצחיק – הספר, בכל אופן, היה מצחיק – אבל במקום, הוא פשוט נותן הרגשה בזויה". גם בקופות נחל הסרט כישלון צורב, והרוויח עד כה $818,274 בלבד. רע מאוד בשביל סרט שעלות הפקתו הייתה 25 מיליון דולר.

אתר הסרט
טריילר
 
 

המחנכים

כרזת הסרט
 כרזת הסרט    
The Edukators
דרמה קומית. גרמניה. 2004. בימוי: הנס ויינגרטנר

יאן, יולה ופטר הם שלושה צעירים אידיאליסטים, המתנגדים נחרצות לקפיטליזם ומאמינים שניתן לשנות את העולם. יאן (דניאל ברוהל) ופטר (סטיפה ארסג) הם חברים טובים ושותפים לדירה, ובלילות הם "המחנכים" – פורצים לבתיהם של אנשים אמידים, מסדרים אותם מחדש ומשאירים פתקים האומרים: ימי העושר שלכם קרובים לקיצם. יולה (יוליה ינטש) היא חברתו של פטר, שחייבת מאות אלפי יורו לבורגני עשיר, עקב תאונת דרכים שלה גרמה, כשנהגה בלי ביטוח. היא עובדת כמלצרית במסעדה יוקרתית כדי לממן את חובותיה, וכעת עליה לפנות את דירתה. כשפטר נוסע לחופש, הוא מבקש מיאן שיעזור ליולה לפנות את הדירה. השניים מתאהבים, ובספונטניות פורצים לביתו של הרדנברג (בורגהארט קלאוזנר), האיש העשיר שלו חייבת יולה כסף, ומסדרים אותו מחדש. אבל יולה שוכחת שם את הטלפון שלה. השניים נאלצים לחזור, מפתיעים את הרדנברג ונאלצים לחטוף אותו, כדי שלא יסגיר אותם. הם קוראים לפטר לעזרה, לוקחים אותו לבקתה מבודדת בהרים, ומכאן הכל מתחיל להסתבך.

הסרט השתתף במספר פסטיבלים וזכה במספר פרסים ברחבי גרמניה, ובהם פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל מינכן 2004 ופרסי הביקורת הגרמנית לסרט ולשחקנית הטובה ביותר. הוא השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן 2004, והשחקן הראשי דניאל ברוהל היה מועמד לפרס השחקן הטוב ביותר בטקס פרסי האוסקר האירופי. גם מבקרי הקולנוע אהבו את הסרט, והעניקו לו 67% טריות בממוצע. "סיפור זריז ומבדר, המערב סכנה עם קסם וסאטירה עם רצינות", מחמיא המבקר של 'וושינגטון פוסט'. ואילו המבקר של ה'ניו יורק פוסט' אומר ש"הבמאי הנס ויינגרטנר יוצר סרט שנון ופורץ גבולות, עבור שחקנים מוכשרים". כל זה לא שינה הרבה לצופים, שלא נהרו אל האולמות, והסרט הרוויח עד כה $175,493 בלבד.


אתר הסרט
טריילר
 

גן עדן עכשיו

מתוך הסרט
 מתוך הסרט    
Paradise Now
דרמה. ישראל/פלסטין. 2005. בימוי: האני אבו-אסד

סעיד (קאיס נאשף) וחאלד (עלי סולימן) הם שני חברי ילדות שעובדים יחד במוסך. הם מעבירים עוד יום שגרתי במוסך שבמחנה הפליטים בעיר שבגדה המערבית שהעוני והפיצוצים האקראיים שולטים בה, שותים תה ומעשנים נרגילה, כשסוהא היפה (לובנה אזאבל) מכניסה את מכוניתה לתיקון. סעיד ממהר לעזור לה, ונראה כאילו בין השניים נובטים ניצנים ראשונים של רומן. אבל אז נכנס למוסף ג'מאל, איש מפתח בארגון פלסטיני עלום שם, שמודיע לסעיד שהיות והוא וחאלד הביעו בעבר בקשה למות ביחד מוות של קדושים, הם, ג'מאל וחאלד, נבחרו לבצע פיגוע התאבדות בתל אביב. כעת יש להם 48 שעות להעביר, עד שיבואו לקחתם אל המשימה האחרונה בחייהם.

הסרט השתתף במספר רב של פסטיבלים בינלאומיים, בהם פסטיבל ברלין, וזכה במספר פרסים, בהם פרס מיוחד מטעם ארגון אמנסטי. המבקרים אהבו את הסרט מאוד, והעניקו לו ציון נדיר של 87% טריות. "מותחן מאורגן, מחושב בצורה גאונית, המתמקד בנקודה המדוייקת שבה פסיכולוגיה ופוליטיקה מציתים מות קדושים הרסני", מחמיא המבקר של ה'ניו יורק טיימס'. ואילו ב'ניוזדיי' אומרים ש"הסרט בשום אופן לא מצדיק טרור, אבל זהו חקר דמויות מרתק, שדוחף בעדינות את הצופים אל עבר הבנה עמוקה יותר". עד עתה עשה הסרט בקופות $192,914.

אתר הסרט
טריילר
 

השיגעון שבאהבה

 
Asylum
דרמת מתח. אנגליה. 2005. בימוי: דייויד מקנזי

מותחן רומנטי המבוסס על ספרו של פטריק מק'גארת'. אנגליה של שנות ה-50. מקס רפאל (יו בונוויל), פסיכיאטר משפטי, מתמנה לסגן מנהל המחלקה הסגורה של בית חולים מבודד לחולי נפש מסוכנים, ועובר לגור שם עם אשתו היפה סטלה (נטשה ריצ'רדסון) ובנם, בשטח בית החולים. הקרבה לחולי הנפש משפיעה מאוד על סטלה, שנמשכת באופן מוזר גם לשיגעון וגם למוסד עצמו. היא מתאהבת באחד מהחולים במקום, אדגר סטארק (מרטון קסוקס), צייר שהרג את אשתו בהתקף זעם, ובין השניים מתפתח רומן סוער. מי שמגלה את הרומן הוא הפסיכיאטר הבכיר במקום, ד"ר פטר קלייב (איאן מק'קלן), רופא ערמומי המתמחה בפתולוגיה סקסואלית, שחומד את משרתו של מקס. כאשר הרומן נחשף, אדגר בורח מהמוסד, וסטלה מחליטה להימלט ביחד איתו. אולם מדובר באיש מסוכן שכבר הרג בעבר, וסטלה מגלה שברגע שלקחה את הסיכון – כבר אין דרך חזרה.

הסרט השתתף בפסטיבל הסרטים של ברלין, והיה מועמד לפרס דוב הזהב. הבמאי דייויד מקנזי זכה בפרס של חברי הגילדה הגרמנית לאמנויות באותו פסטיבל. המבקרים, לעומת זאת, לא הראו תגובות נלהבות לסרט, והעניקו לו 38% טריות בלבד. "מדובר בדרמה קודרת וקלסטרופובית, שבה משחקת נטשה ריצ'רדסון אישה בריטית נשואה, המתאהבת בחתיך משוגע מהביבים", מנסח זאת ה'ניו יורק טיימס'. "אין בסרט העמוס משהו שאפילו קרוב להיות מסעיר או פרובוקטיבי או מעורר אהדה", אומר המבקר של ה'וושינגטון פוסט', "והוא נושא איתו את הסימן שאין לטעות בו, של סרט שמאוהב מדי בפטישיזם של עצמו". גם בקופות הסרט כשל, והרוויח עד עתה $374,214 בלבד.

אתר הסרט
טריילר
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by