בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

המדור 'שווה צפייה' מתמצת עבורכם מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי יום חמישי על מסכי הקולנוע. והשבוע: על רווקים, בוקרים, ילדים שהם גם מרגלים, משפחות טאיוואניות במצוקה קיומית, ואיך אפשר בלי לארה קרופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

טומב ריידר

איפה הן, הבחורות ההן עם הצמה והמכנסיים. טומב ריידר
 איפה הן, הבחורות ההן עם הצמה והמכנסיים. טומב ריידר   
Tomb Raider

קבוצה מפוקפקת בשם "לומינטי" מנסה לעשות כל שביכולתה על מנת להשיג את שני חלקי משולש האור. פעם בחמשת אלפים שנה, מערך הכוכבים מסתדר וכל מי שמאחד את חלקי המשולש לאחד, זוכה בכוח עצום וביכולת לשלוט על הזמן ולשנות את העבר. מסתבר שבידי חובבת ההרפתקאות לארה קרופט (אנג`לינה ג`ולי), ארוכת הצמה וקצרת המכנסיים, נמצא המנגנון שיכול לחבר בין שני החלקים. מנפרד פאוול המרושע (איאן גלן) יעשה הכל כדי להשיג אותו. האם תצליח לארה להציל את העולם ולמנוע את איחוד המשולש? מבוסס על משחק המחשב באותו שם.

במאי: סיימון ווסט (101 דקות, ארצות הברית 2001)
 
אי אונליין: הנסיון להפוך משחק מחשב לסרט מועד להוליד רצף סצינות אקשן מעוררות ריגושים זולים, לכל היותר. במקרה הזה, הדגש הוא על זולים, והריגושים טרם נמצאו. משחק המחשב עדיף בהרבה: שם יש יותר אקשן ולפחות הדמויות לא מדברות. הציון: שבע וחצי.

פילם קריטיק: אמנם בנוי כפנטזיית אקשן אבל לא מכיל שום התרגשות פיזית או פליאה, חוץ מהפליאה למה בכלל טרחו לעשות את הסרט הזה. קרופט בגילומה של ג`ולי, נראית משועממת ומשועשעת קלות מכל הסיטואציה. הדבר היחיד הטוב בסרט הוא הבגדים הצמודים של לארה.

לוס אנג`לס טיימס: כל כך הרבה כסף הושקעו על אפקטים שלא נשאר מספיק להשקיע בעלילה ותסריט. הקצב המהיר והעריכה התזזיתית של סצינות האקשן פוגע ביכולת שלנו להבין מה הולך וליהנות מהן.


 

אמריקן גאי

הסרט לא משהו, אבל יש צחוקים. אמריקן גאי
 הסרט לא משהו, אבל יש צחוקים. אמריקן גאי   
Tomcats

כשהיו בתיכון התערבו מייקל וחבריו ביניהם, שהאחרון שיצליח להישאר רווק, יקבל סכום כסף. שנים אחר כך, מייקל (ג`רי או`קונל) הוא מאייר צעיר, רודף שמלות ונהנתן. אחרי שהוא מפסיד 51 אלף דולר בקזינו , נותן לו המנהל המאפיונר חודש ימים להשיג את הסכום, לפני שישלח אותו להריח את הדשא מלמטה.

הדרך היחידה של מייקל להשיג כל כך הרבה כסף היא לגרום לחברו קייל (ג`ייק בוסי) הרווק האחרון בחבורה, להתחתן לפניו, וכך לזכות בכסף ההתערבות, שהושקע בינתיים בכל מיני מניות וסכומו גדל למיליון דולר. הוא מאתר את נטלי (שאנון אליזבת`), הבחורה היחידה שקייל אי פעם חש אליה איזשהו רגש, ומבטיח לה חצי מהסכום אם תצליח לגרום לקייל להתחתן איתה. העניינים לא ממש מסתדרים כצפוי, ומייקל מוצא את עצמו בתסבוכת גדולה עוד יותר. קומדיה.

במאי: גרגורי פוארייר (93 דקות, ארה"ב 2001)
 
 
אי אונליין: מלא בדאחקות והשתובבויות רווקים מהסוג הנחות והגרוע ביותר - הסוג שלא מצחיק. אוסף של קטעי סלפסטיק וקומדיה דלוחה שלא ממש קשורים זה לזה ומדי פעם מצליחים לעורר איזה צל של חיוך (במיוחד אצל אנשים שסרטן אשכים ומין סאדו מאזו מצחיקים אותם). הציון: שש.

פילם קריטיק: קומדיה זולה, גסה וסקסיסטית כזאת לא ראיתם מזמן. משחק גרוע, תסריט חסר הומור, הכנסת איש שמן שנופל בכל סצינה, ושימוש בכל קלישאות הסרטים האפשריות (היונים המעופפות של ג`ון וו ועלי הורד הנופלים מ"אמריקן ביוטי") הופכים את הסרט למיותר.

לוס אנג`לס טיימס: למרבה ההפתעה, חלק מהסצינות ממש מצחיקות, אולי בגלל שהן לחלוטין עוברות את גבול הטעם הטוב. כימיה מצוינת בין או`קונל כמייקל, לאליזבת`, המגלמת את נטלי השנונה והמתוחכמת.
 

ספיי קידס

ג`יימס בונד על מטרנה. ספיי קידס
 ג`יימס בונד על מטרנה. ספיי קידס   
Spy Kids

כשזהוריהם של ג`וני (דריל סברה) וכרמן (אלקסה וגה) נחטפים, הם מגלים שהוריהם בעצם מרגלים אמיתיים (אנטוניו בנדרס וקרלה גוגינו). פלופ, מנחה הטלוויזיה הרשע (אלן קאמינג), חטף אותם על מנת שיגלו לו את סוד הבינה המלאכותית אותו חקרו במסגרת משימת ריגול. משימתו של פלופ היא להקים צבא של "ספיי קידס", המורכב מילדים/רובוטים בעלי בינה מלאכותית. כרמן וג`וני, שכל ניסיונם בחיים מסתכם בללכת לבית ספר ולשחק משחקי מחשב, מגייסים את כל כשרונם ויוצאים למשימת הצלת הוריהם.
 
אי אונליין: באמצעות הסרט, תתחברו לילד הפנימי שבכם, ואולי אפילו תלמדו לאהוב את אנטוניו בנדרס. הרפתקת כיף לכל המשפחה, עם אקשן קליל, סיפור מהנה ולא יותר מדי מטומטם, וכל מיני גאד`גטים מגניבים סטייל ג`יימס בונד שהושקעה בהם המון מחשבה יצירתית. הציון: שמונה וחצי.

פילם קריטיק: סרט הילדים הטוב ביותר שעלה על מסכי הקולנוע בעשור האחרון. בידור נהדר ומהנה למבוגרים ולילדים כאחד, מלא קסם ויצירתיות. אלן קאמינג פשוט מבריק בתפקיד פלופ, ספק רשע, ספק אמן, ספק גאון שהחברה לא מבינה. סרט שנון ומרתק.

איף מגזין: עלילות ג`יימס בונד לילדים. בנדרס וגוגינה עובדים נהדר יחד, והבמאי נותן להם הזדמנות להפגין את יכולות המרגלים שלהם בסצינת הפתיחה של הסרט המגוללת את סיפור המפגש ביניהם. הסרט מלא דמיון ואפקטים משעשעים.
 

כל הסוסים היפים

סוסים, בוקרים ופנלופה קרוז. כל הסוסים היפים
 סוסים, בוקרים ופנלופה קרוז. כל הסוסים היפים   
כל הסוסים היפים
ALL THE PRETTY HORSES

הזמן, סוף שנות הארבעים בארה"ב. ג`ון גריידי הצעיר מוצא עצמו חסר בית ומובטל לאחר שהוריו מתגרשים ואמו מוכרת את החווה בה גדל כל חייו. הוא יוצא למסע לעבר מקסיקו כשהוא מלווה בחברו הטוב לייסי ( הנרי תומס). השניים מוצאים עבודה בחוותו של מקסיקני עשיר והופכים לבוקרים במשרה מלאה. גריידי מתאהב בבתו של בעל החווה (פנלופי קרוז), אך מסתבך בשורה של הרפתקאות לא צפויות, שישנו את חייו לנצח.

במאי: בילי בוב ת`ורנטון (117 דקות, ארה"ב 2001)
 

אי אונליין: כמעט שום דבר לא יפה בסרט הזה מלבד פנלופה קרוז. בימוי מגושם, תסריט חסר עידון, סצינות קלישאתיות של התעלסות לאור ירח, ובית כלא מלא טיפוסים קשוחים עוינים ואלימים. לא משהו. הציון: שבע וחצי.

פילם קריטיק: סיפור מלא פוטנציאל המוגש בביצוע מאכזב. הבמאי שם את הדגשים במקומות הלא נכונים- מעדיף סגנון על פני תוכן ולכן מבזבז את הריכוז של הצופה על סצינות אילוף סוסים מתמשכות, וצילומי מרחביה הפרועים של אמא טבע. הדמויות לא מפותחות מספיק.

לוס אנג`לס טיימס: נעשה על פי מיטב מסורת סרטי המערבונים בהם גבר צריך לעשות את המוטל עליו, ולהיות קשוח ואבירי. למרות הליהוק המצוין של דייימון כגריידי, וקרוז המקסימה והחושנית כתמיד, קשה לפתח לדמויות איזשהו רגש ממשי.

 

אחד ושניים

לא קל להיות טייוואני. אחד ושניים
 לא קל להיות טייוואני. אחד ושניים   
Yi Yi) A One And a Two)

אן.ג`י (וו ניאנזן) , איש עסקים, נשוי ואבא לשניים, הוא שותף בחברת מחשבים הנתונה בבעיות כלכליות קשות. כשאמה של אשתו עוברת אירוע מוחי, הוא פוגש בבית החולים את שרי, אהובתו מלפני עשרים שנה. המפגש המחודש עם שרי כמו גם הבעיות הכלכליות בחייו גורמים לו לשקול מחדש את ההחלטות שביצע, ולנסות להחיות מחדש את העבר על מנת להיות מאושר.

במאי: אדוארד יאנג (173 דקות, טייוואן 2000)
 

אי אונליין: דרמה אלגנטית. הבמאי חושף את חייהם המורכבים של הדמויות ברגישות גדולה ובהומור עדין. ג`ונתן צ`אנג, כבן הקטן חובב הצילום, גונב את ההצגה. למרות משכו הארוך, הסרט עובר בנעימים כשהוא נע בתזמון מדויק מסצינה לסצינה. הציון: תשע.

פילם קריטיק: המיוחד ב"אחד ושניים" הוא החיבה לפרטים הקטנים, ותפניות העלילה האבסורדיות. לאלו המחבבים כוכבים הוליוודים, מרדפי מכוניות וסצינות סקס עתירות תנוחות, הסרט יראה כמו בזבוז זמן משעמם. אבל הוא למעשה פואטי, גס, רציני ומצחיק בו- זמנית. מומלץ ביותר.

איף מגזין: הבמאי כלל בפנים כמעט כל התפתחות עלילתית ידועה בדרמה, אך הבימוי רב-ההשראה מונע מהסרט להגיע לרמות של אופרת-סבון. לקראת סופו הסרט הופך למחווה מרגשת למאבקם והישרדותם של כל אחד מבני המשפחה. סרט גדוש שלא מפסיק לרתק ולרגש.
 

בשבועות הקודמים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by