בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וביישת פני זקן  
 
 תמונת אילוסטרציה (צילום: רויטרס)    
 
לילך וולך

'בולדוזר' הציגה אמש מציאות מזעזעת, מתוחקרת לעילא, על חברה שמפקירה את קשישיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הטלויזיה ושאר אמצעי התקשורת מתפקדים ככלים בכמה מישורים, לעיתים הם משמשים כלי בידי השלטון והחברה כעזר ממשטר ששומר על הסדר הטוב. הם עושים זאת על ידי מתן מידע, על ידי מניעת מידע, ועל ידי טיפטופו באופנים הנראים להם ככדאיים עבור טובת הכלל. לא פעם אנחנו מגלים דברים רבים בדיעבד, לפעמים לא נדע עליהם בכלל, הכל לפי ראות עיניהם של האנשים הגדולים.

מלבד פיסות המידע שמסבירות לנו איך להתנהג, להתלבש, לבשל ומה אנחנו אמורים לרצות בחיינו, יש גם את התוכניות שאמורות להזהיר אותנו. תוכניות אלו הן בדרך כלל "פוקחי עיניים" שנועדו לשרת את החברה, (הכל כמובן, תחת סייגים ופיקוחים, אבל בכל זאת, כוונתם היא חברתית טהורה). בדרך כלל לא נעים לצפות בתוכניות כאלו, הן מסבירות לנו, לעיתים מאוחר מדי, שהרעלנו את עצמנו, שמזיקים לנו ובכלל – שהחיים בחוץ אינם ידידותיים למשתמש.

יחד עם כל זאת, העולם אינו מסתיים ב"פיק אפ", וכל עוד לא מדובר ביצירת פאניקה, (ובשביל זה נמצאים, כאמור, המוסדות המפקחים), כדאי לדעת מה קורה סביבנו. בדרך כלל תוכניות כאלו אינן כוס התה שלי, גם אני הייתי מעדיפה להסתגר בדלת אמותי עם כוס סחלב ולהזות על זכייה בלוטו. למרבה המזל, ישנם גם טיפוסים נמרצים ממני ששליחות לנגד עיניהם ואינם מתנמנמים בקלות.

התוכנית "בולדוזר" היא מתוכניות הגויאבה - או שאתם מתעלמים מקיומן או שאתם מכורים אליהן. אתמול היה כדאי לצפות. מיקי רוזנטל, איש עם מטרה אינו ניחן בתכונות המעצבנות של תחקירנים פומפוזיים ומלאים בעצמם. הוא מצניע את עצמו בדרך כלל אל מול מה שהוא בא להשיג ומצליח להיות דרמטי במידה מבלי לגלוש לפאתוס.

התוכנית שעסקה בתחקיר מזעזע שלא נמצא בדרך כלל אל מול עיניהם של רוב הציבור עסקה בבתי דיור בלתי חוקיים לקשישים. כפי שאמר נכונה אחד המרואיינים, (פרופסור בבית חולים), אנחנו חברה אייג'סטית ומעדיפים להעלים עין מן הנושא הלא אטרקטיבי של זכויות ותנאי המחייה של הקשישים. תנו לנו אלמנות ויתומים, תנו לנו אבטלה – אנחנו נבלע את המידע ונבקש עוד. אבל קשישים? זה לא בדיוק הנושא שרץ בשיחות ברחוב. עניין מתמיה לנוכח העובדה שכולנו במסלול המהיר אל השכחה הציבורית.

מעבר לפורמט, שהיה ערוך מצויין, מתוחקר למופת וגם הראה תוצאות בשטח, ניתן לומר שמזל גדול הוא שיש גם תוכניות כאלו ורודפי צדק שלא עושים מעצמם עניין. לא תמיד נעים לצפות, אבל לאחר התוכנית הזו, זה מרגיש כמו חובה מוסרית. שלא כמו סרטים דוקומנטריים למיניהם, בהם עוקבים בעניין מרוחק אחרי המתרחש, אך בדרך כלל לא רואים שינוי או התקדמות בתהליך – "בולדוזר" היא תוכנית שכמו המוטו שלה, לא רק מדברת אלא גם מזיזה. יותר חשוב מ"פיק אפ", יותר מעשי מהחדשות.

בקטנה
*למי שעדיין לא התמכר – "איש משפחה", תוכנית האנימציה שתפצה אתכם על המחסור במשפחת סימפסון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by