בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

המדור 'שווה צפייה' מתמצת עבורכם מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי יום חמישי על מסכי הקולנוע. והשבוע מארגנת חתונות, פליטה רוסיה, רופא חיות, מפלצת מגשימת משאלות, ורווקה בריטית וחובב כדורגל צעיר בטרום-בכורה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מארגנת החתונות

אולי כדאי שנוותר על הבורקסים? לופז ומק`ונהי בדרך לעוד סוף צפוי
 אולי כדאי שנוותר על הבורקסים? לופז ומק`ונהי בדרך לעוד סוף צפוי   
The Wedding Planner

מרי היא מארגנת החתונות הטובה ביותר בסן-פרנסיסקו. אין אתגר שהיא לא תוכל לעמוד בו. בזמן שהיא שוקדת על הכנת חתונתה של פראן דונלי, בת מיליונרים בלונדינית ומפונקת, מציל את חייה דוקטור סטיב אדיסון (מתיו מק`ונהי), אחרי שהיא כמעט נדרסת על ידי משאית זבל. בין השניים נוצר קליק מיידי, אך להפתעתה ואכזבתה של מרי , היא מגלה שהאביר הוא בעצם בעלה לעתיד של פראן ושאת החתונה שלו היא אמורה לארגן. האם יצליחו השניים להיות יחד כנגד כל הסיכויים? קומדיה רומנטית.

במאי: אדם שנקמן (100 דקות, ארה"ב 2001)
 
אי אונליין: מוציא שם רע לאהבה. קומדיה ירודה בעלת סוף צפוי מראש ומוגזם בטירוף. ואם במקרה שכחתם לצחוק, כל בדיחה, הרמת גבה וקריצה מלווים באפקטים ובמוסיקה מעצבנת הלקוחה היישר מתוך סרטים מצויירים. הציון: שבע.

לוס אנג`לס טיימס: בין לופז ומקונהי יש כימיה מדהימה, אבל כריזמת הכוכבים העצומה שלהם לא מצילה את הסרט מחוסר האנרגיה שבו והדיאלוגים הגרועים. אחרי כמה סצינות פתיחה מבטיחות ביותר, העלילה מתחילה להישחק ולצנוח וחווית הצפייה היא סבירה פלוס, במקרה הטוב.

פילם קריטיק: דומה מדי לסרט המצליח "החתונה של החבר שלי", רק שיוצריו שכחו לגנוב גם את ההומור. בטוח שהסרט הזה תוכנן רק כדי שלופז תוכל להתקדם בטיפוס שלה אל מרומי הוליווד. סרט חובבני.
 

המוצא האחרון

מקלט מדיני זה אחלה. המוצא האחרון
 מקלט מדיני זה אחלה. המוצא האחרון   
Last Resort

כשטניה ובנה בן העשר ארטיום (דינה קורזון וארטיום סטרלינקוב), עוזבים את מוסקבה וטסים לבריטניה, ליבם מלא תקווה. טניה מאורסת לבחור בריטי שאמור לקחת אותה היישר משדה התעופה לחייה החדשים במערב. אבל הבחור לא מגיע ולטניה אין כסף . מרוב ייאוש ופחד שמא יחזירו אותה חזרה למוסקבה, היא מבקשת מקלט מדיני.

שלטונות ההגירה הבריטיים מעבירים אותה למלון נטוש, ליד פארק שעשועים שומם המשמש מקלט זמני לפליטים. נאמר לה שעליה לשהות שם בין שנה לשנה וחצי עד שיחליטו בעניינה ובזמן הזה נאסר עליה ללכת לעבוד. המקום המוזר והייאוש גורם לטניה להתיידד עם אלפי (פדי קונסידין), אחד ממפעילי מתקני המשחקים שבפארק. דרמה.

במאי: פול פבליקובסקי (75 דקות, אנגליה 2001)
 
 
אי אונליין: הבמאי פבליקובסקי מאזן בחוכמה ורגישות בין המתוק למר. השחקנים, שעבדו איתו על התסריט ועל הטקסט שלהם ,נותנים משחק מצוין. מומלץ. הציון: תשע.

לוס אנג`לס טיימס: דרמה אינטימית על אהבה, תקווה וייאוש, לאו דווקא בסדר הזה. מבט כן ושובה לב על הקשר בין זוג אנשים בודדים התוהים לאן הם שייכים. סרט מרשים ביותר, מדויק ואמין.

פילם קריטיק: סיפור אנושי המועבר בצורה נפלאה. למרות שאורכו של הסרט הוא קצת יותר מפרק טיפוסי ב"אי-אר", יש בסרט הזה המון עוצמה ורגישות.
 

דוקטור דוליטל 2

עמוק בסצינת הדובים. דוקטור דוליטל חוזר
 עמוק בסצינת הדובים. דוקטור דוליטל חוזר   
Dr. Dolittle 2

כמה שנים אחרי הסרט הקודם, ודוקטור דוליטל (אדי מרפי) הפך להיות פסיכולוג החיות מספר אחת. את ביתו בסן-פרנסיסקו, בו הוא גר עם אשתו ושתי בנותיו, פוקדות חיות ובעליהן יומם וליל. יום אחד מגיעה אליו קריאת מצוקה מהחיות המתגוררות ביער הסמוך. הן מתחננות שיעזור להם למנוע מקבלנים פרטיים להרוס את היער ולהפכו לשטח נדל"ן.

הדרך היחידה בה יוכל להגן על היער היא אם ישכנע את הרשויות שביער הזה מתגורר זן נכחד כלשהו. למרבה המזל הוא מוצא את אווה (ליסה קודרו), דובה מסוג נדיר. אם יהיו לה צאצאים - ייועד היער לשימור. הבעיה היא שהדוב המתאים היחיד בסביבה, הוא דוב קרקס מפונק שמתמחה בלרקוד סטפס לצלילי דיסקו, ואיבד כל קשר עם אופיו הזכרי החייתי. על דוקטור דוליטל מוטלת המשימה להזכיר לו איך מתנהג דוב אמיתי ולעזור לו לזכות באווה. קומדיה.

במאי: סטיב קאר (90 דקות, ארה"ב 2001)
 
אי אונליין: אין מה לצפות להומור איכותי, בסרט שבמרכז עלילתו מנסים לגרום לדוב ודובה להזדווג. בידור קליל ונוח לאחר הצהריים ולא יותר מזה . הציון: שמונה.

לוס אנג`לס טיימס: למרות שבניגוד למסורת סרטי ההמשך, דוקטור דוליטל שתיים דווקא מתעלה על קודמו, הוא עדיין ממש לא משהו וגובל בבזבוז זמן מוחלט. כנראה שאין לאן לברוח, כשהומור השירותים ובדיחות סקסיסטיות מופיעים גם בסרטי חיות.

פילם קריטיק: אחת ההופעות המוצלחות של מרפי בעשור האחרון. נראה כאילו הוא לא ממש מבין מה הוא עושה בקומדיות לכל המשפחה ולאן נעלמו סרטי האקשן השנונים שנהג לככב בהם, אבל הוא עדיין מצחיק ואנרגטי. הקסם טמון בשחקנים המוכשרים שמדובבים את החיות. הצגה יומית מומלצת.
 

פוקימון 3

על מה לוחצים? עוד פוקימון
 על מה לוחצים? עוד פוקימון   
Pokemon 3

אביה החוקר של מולי נעלם והיא נשארת יתומה, עצובה ובודדה. היא נעזרת בפוקימון "unknown", שמגשים משאלות לא מודעות, והופכת את כל המרכז לחקר פוקימונים, לארץ פלא סגולה ובמרכזה טירה. הפוקימון האמור בורא לה מעין דמות שתשמש כאב, ולוקח את אימו של אש, על מנת שתהיה אמא של מולי. אש וחבורתו מתגייסים להציל את אמא שלו ומנסים לשכנע את מולי להחזיר את המציאות לקדמותה. האם תצליח מולי להפסיק לחלום?

במאי: קוניהיקו יויאמה (93 דקות, יפן 2001)
 
הארו אונליין: אין הבדל בין הסרט הזה לשני קודמיו או לתוכנית הטלוויזיה.
לא מחדש שום דבר, מעניין בקושי. מורכב משני סרטים נפרדים - בהתחלה סרטון קצר ספק פרסומי ספק עלילתי ובו מככב פיקאצ`ו, ואחר כך הסרט עצמו. לא נמאס?

ריל.קום: נדמה שכולם כבר די אדישים לשיגעון הפוקימון וזה חבל, כי הסרט הזה הוא שיפור משמעותי לעומת קודמיו ומצליח לשזור גם קצת ערכים בין מפלצות הקרב החדשות שהוא משווק. סיפור העלילה מסקרן ועוסק בין השאר במסתורי והעל-טבעי.

פילם.קום: חבל שהסרט עצמו לא מבדר, קצבי וקצר כמו הסרטון שבהתחלה. האנימציה עדיין גרועה, והסאונד מעצבן ומחריש אוזניים, במיוחד המלמולים המרגיזים של הפוקימונים עצמם.
 

יומנה של ברידג'ט ג'ונס (טרום בכורה)

היה להם את זה רק במידות גדולות. גראנט וזלווגר משתטים
 היה להם את זה רק במידות גדולות. גראנט וזלווגר משתטים   
Bridget Jones`s Diary

ברידג`ט ג`ונס היא אנגלייה בת 32 שמבינה שעליה לקחת שליטה על החיים שלה (רנה זלווגר). היא מתחילה לנהל יומן ונשבעת להוריד במשקל, להפסיק לשתות, ולמצוא בחור "טוב". היא מתחילה מערכת יחסים עם הבוס שלה (יו גרנט), חלקלק שרמנטי ולא רציני, ובמקביל נפגשת עם ידידה הציני והקודר דארסי (קולין פירת`), שמותח ביקורת על כל מאמציה. שתי מערכות היחסים הללו מתפתחות תוך שברידג`ט נאבקת לעמוד בהבטחות שהבטיחה לעצמה. קומדיה.

במאית: שרון מגוואיר (99 דקות, אנגליה 2001)
 
הארו אונליין: מהנה, מצחיק שנון ומשעשע. הבמאית מחלקת את אור הזרקורים שווה בשווה בין דמויותיהם של פירת`, גרנט וזלווגר - מה שנותן לכל אחד בקהל מישהו להזדהות אתו, והופך את הדמויות למלאות ומעניינות. זלווגר מאפילה על שני השחקנים המצוינים כברידג`ט.

פילם קריטיק: פירת` לא מצליח לגלם דמות חמימה מספיק ולא ברור למה ברידג`ט בכלל מפתחת אליו אי אילו רגשות. כל הכבוד לזלווגר על האומץ שלה לגלם רווקה שמנה ומוזנחת (היא אכן העלתה 10 קילו לתפקיד) ולהשפיל את עצמה על מסך הכסף בחן כה רב.

פילם.קום: הסרט מקבץ בתוכו מספר אנקדוטות משעשעות בחייה הדי שגרתיים של רווקה אנגליה מלאת חן, אך לא מרתקת באופן יוצא דופן. לא ברור מה כל כך מעניין בה בדמות שלה או בסרט. חביב.
 

ג'ימי גרימבל

יש רק ג`ימי גרימבל אחד. קצת יותר ממה שאפשר לומר על הסיטי
 יש רק ג`ימי גרימבל אחד. קצת יותר ממה שאפשר לומר על הסיטי   
There`s Only One Jimmy Grimble

ג`ימי גרימבל (לואיס מקנזי) חולה על כדורגל. אהבתו הגדולה היא מנצ`סטר סיטי, והוא חולם לשחק בקבוצת הנוער שלה. הבעיה היא שלמרות היותו שחקן מוכשר למדי, בכל פעם שמישהו צופה בו משחק, הוא מאבד את הביטחון ומפשל. יום אחד הוא נתקל בזקנה מסתורית (ג`יין לפוטייר) שמעניקה לו זוג נעלי כדורגל ישן. עם הנעליים האלו, מצליח ג`ימי להתגבר על פחדיו ואף לעזור לאימו הרווקה (ג`ינה מ`קי), לנהל נכון את חייה.

במאי: ג`ון היי (105 דקות, בריטניה 2000)
 
ג`אם מוביז: ההשוואה ל"בילי אליוט" בלתי נמנעת, וגרימבל יוצא ממנה פחות טוב. בעוד שאליוט עמד במטלותיו וגילה את החוזק הפנימי שלו דרך מבחנים ונסיונות קשים, ג`ימי מוצא את הביטחון והזהות שלו באמצעות זוג ישן של נעלי כדורגל ומתגבר תוך שנייה על כל בעיותיו.

אינסיידאאוט: מעשייה קצבית, שמצליחה לתאר את אירועי היומיום בצורה מקסימה למדי. הפסקול המצוין בעיקר בסצינות הכדורגל, שומר על רמת עניין גבוהה ומוסיף לכל הסצינות רמה גבוהה של אנרגיה וחיוניות. לואיס מקנזי כג`ימי מצליח לרגש ולהצחיק.

אפולו גייד: סרט חביב, עם משחק טוב ותסריט שנון - בעיקר החלקים שמועברים על ידי קולו של ג`ימי כמספר. הבעיה היחידה היא שזהו סרט שיגרתי למדי, ללא שום הפתעות לא מבחינת העלילה, לא מבחינת הדמויות ולא מבחינת הבימוי.
 

בשבועות הקודמים

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

טומב ריידר, אחד ושניים, אמריקן גאי, ספיי קידס, כל הסוסים היפים

הנשים של טי, פולוק

קרוקודיל דנדי בלוס אנג`לס, פרל הרבור


ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by