בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אני שכטר רומנטי 
 
 צילום: יח``צ   
 
טל היינריך

עפר שכטר לא מפליץ לכיוון תדמית "הילד הרע" שתפרו לו, ומתעקש כי הוא דווקא "מאוד רגיש". שיחה מלב אל לב על בדידות, אהבה, קשיי המקצוע וגעגועים לשקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום: יח"צ)
 (צילום: יח"צ)   
"איזה מזל את?"
עקרב.
"אני טלה", אמר השכטר הבלונדיני.

נפגשתי עם עפר ביום הזוי ומהורהר שלו. אפילו כמויות הקפאין ששתה והררי השוקולד שזלל איתי לא הצליחו לשחרר אותו מאווירת הסייסטה הרגועה ששרתה עליו. אולי בגלל מזג האוויר, אולי הפיגוע בנתניה בבוקר או שמא זה המחשוף שלבשתי שבלבל אותו. שכטר קצת הסתבך ובשלב מסוים אף שאל: "אפשר להתחיל את הראיון מההתחלה? אני לא ביום וורבאלי במיוחד". כנראה שמערכת היחסים שלו עם עיתונאים צולחת אף פחות מחיי האהבה שלו, אך הטלה האמביציוזי בן ה- 24 לא נותן לשום דבר לעמוד בדרכו. גם לא לנו, נציגי התקשורת.

עפר, שהוגדר לא אחת כילד הרע של הטלוויזיה, יככב בקרוב בטלנובלה חדשה בהוט 3, העוסקת בעולם הכדורגל: "הצילומים צפויים להתחיל בסביבות פברואר, ואני אשחק לצד יהודה לוי בתפקיד כדורגלן בשם תום".

אם הייתי משווה אותך לכדורגלן, הייתי עושה את זה עם פיני בלילי, בגלל הרעש והבילויים. מה דעתך?
"ממש לא. מתאים לי יותר להיות אייל ברקוביץ'".

מסתבר ששכטר אוהב מאוד ספורט. כשקריירת הכדורסל שלו נקטעה לאחר שהפסיק לגבוה, הוא עבר לספורט אתגרי ולאחר שירותו הקצר בצבא בתיאטרון הגדנ"ע, החל לעבוד כמדריך סנובורד וסקי, לצד בעלה של השחקנית איילת זורר. כשאיילת הגיעה לגלוש בסימולאטור ולדברי עפר "הייתה טובה", הוא מסר לה תמונות שהעבירה ללבנה חכים, היום הסוכנת שלו. כך התחילה הקריירה של מי שכונה, כאמור, לא אחת, 'הילד הרע של הטלוויזיה'.

גם לאחר שפליטות פה ותחת שביצע עפר, מנחה 'אקזיט', הפסיקו את השידור החי של התכנית, הוא לא מסכים עם האמירה: "מי שמכיר אותי מעבר למה שהוא חושב, רואה או שומע, יודע שזה לא כך. יש אנשים שמעולם לא צפו ב'אקזיט', שטוענים שאני הורס ומחרב את הנוער כי זה נהיה מין טרנד. כבר התרגלו לומר את זה. אני לא טלית שכולה תכלת ואף פעם לא התיימרתי להיות. לא באתי ואמרתי שאני מהווה דוגמא. אני לא מכריח אף אחד לראות משהו שהוא לא רוצה, ואני לא אהיה מי שאני לא, למרות שלפעמים זה קורץ לי ואף קורה".

בראיון ל'הארץ', איש העסקים והדוגמן, איתי תירוש, אמר: "היום ילד בן שבע פותח טלוויזיה ורואה את עפר שכטר מוריד מכנסיים, וזה לגיטימי. הוא סופג את זה כמו ספוג. הוא חושב שזה נכון, אטרקטיבי ומעניין. זו הגישה של הדור החדש. פורק עול, לא מרוסן".

מה אתה חושב על האמירה?
"טוב, הוא חייב, בתור הבן של מנכ"לית משרד החינוך... את המכנסיים לא הורדתי בשידור. אם את יכולה להצביע על משהו אחד שעשיתי והוא נוראי יותר מכל האנשים בעיתון שגונבים ואונסים, אז אגיד לך שאני באמת ילד רע. מכאן ועד להרוס את הנוער, יש דרך ארוכה - אין כאלה שמבריזים מבית הספר, שודדים ורוצחים בגללי".

לאחרונה פורסם כי הפנים של 'אקזיט', המנחה הכי שערורייתי וצבעוני, עוזב בגלל הטלנובלה החדשה ותכנית יחיד משלו בהוט. להתראות?
"אם זו מחמאה, אני מודה לך. לאקזיט היו כמה פנים וואריאציות וזה היופי שבה. אני עוד לא יודע בדיוק מה קורה עם זה ומשתדל להימנע מסגירת דלתות, כך שאני לא יכול להצהיר עכשיו מה כן ומה לא. כל הזמן יש דיבורים לתכנית משלי, אבל הכיוון עדיין לא ברור ואני מקווה שבסוף זה יקרה".

מי אתה חושב יוכל להחליף אותך אם תעזוב?
"אני מניח שהמערכת תמצא מישהו. אולי בארט סימפסון".

בימים אלו מצטלם עפר להפקת מקור חדשה, ששמה עדיין לא סגור: "זו דרמה בשני חלקים שתשודר בהוט. יחד איתי משתתפים כמה מחברי אקזיט, אמנון וולף, גל זייד ונועה ברקאי. העלילה עוסקת בתכנית ריאליטי שמשתבשת. אני בתפקיד יהודה, הבמאי שמקבל את הריאליטי על גבו. אני לא רוצה לספר יותר מידי, כי זה יהרוס". במקביל, עפר עושה דיבובים וקריינות לערוץ ניקולודיאון, ולמרות כל עיסוקיו, זו הפעם הראשונה בשלוש השנים בהן הוא בתחום שיש לו הפוגה בעבודה האינטנסיבית.

בניגוד לשאר הטובעים בביצה, שכטר נשאר השנה מחוץ למאבקי הכוח של הפקות חנוכה. אשתקד הופיע ב'פיטר פן' ולחג האורים הקרוב הוא מתכנן בעיקר אכילת סופגניות, לביבות וזמן משפחתי.

כיצד אתה מבלה בשעות הפנאי?
"לפעמים גולש בים, אבל לאחרונה הזנחתי את זה. אני אוהב לכתוב, בעיקר מערכונים. למרות העבודה שלי, אני לא צופה אדוק בטלוויזיה - הסנדלר הולך יחף. אבל יש תכניות בערוץ 8 ובביפ שאני רואה. בערב אני יוצא בעיקר לפאבים באזור מגוריי ונהנה לשתות עם חברים. תקופה כזו היא הזמן שלי לחפור פנימה ולהבין מה אני רוצה מהחיים".

עפר הגיע לתל אביב לפני שנה ממושב הדר עם שבצפון, שם התגורר עם אביו, וכיום הוא שוכר דירה יחד עם שותפה, ידידה טובה עוד מימי התיכון. בד בבד עם החיים בעיר הגדולה, הריחוק מהמושב ותקופת בדק הבית שלו, הוא מתאר את חווית הבדידות: "אני לא חושב שאם הייתי במושב הייתי פחות בודד. עכשיו כשאת מדברת איתי על זה, אני מתגעגע לשם, מה שלא חשבתי שיקרה".

מה חסר לך?
"השקט והשלווה. זו תל אביב, ואנחנו עסוקים בה כל הזמן בלרדוף אחרי משהו. בסוף אנחנו מגלים שכל החיים רדפנו אחרי שטות בלתי ניתנת להשגה, וגם אם לבסוף היינו משיגים אותה, ודאי היינו מחפשים משהו אחר לרדוף אחריו ומתבאסים. אני נמצא עכשיו בתקופה מסוימת ודואג שזה לא יקרה לי, כי לא ארדוף אחרי רוחות רפאים ואעשה דברים שאני אוהב".
 

"אני לא אוהב את כפיות הטובה שאופפת את התחום"

 
בעודנו משוחחים על דברים שברומו של עולם ובמעמקי ליבו של השכטר, דרור נובלמן, תסריטאי 'טלנובלה בע"מ', שולח לו SMS ברוח ימיה הטלוויזיוניים של הדמות כפיר: "מה קורה, בן של עז?".

עפר מודה כי הוא מתגעגע לימי הצילומים של 'טלנובלה בע"מ', אך אומר: "אני לא יודע אם אני מצטער שלא המשכנו לעונה נוספת, כי יכול להיות שהקסם היה אובד. הסדרה הצליחה בעיקר מכיוון ששברנו את גבולות הז'אנר. עשינו הכל מהכל וצחקנו על העובדה שאנחנו בתוך טלנובלה. אלו דברים שבדרך כלל לא קורים, ואני מקווה שגם בטלנובלה החדשה זה יהיה ככה. זו הייתה חוויה חד-פעמית של אנשים ועשייה. פשוט תענוג".

איך התכוננת כשקיבלת את התסריט לידיים וראית סצנת נשיקה עם יעל בר זוהר?
"לעסתי מסטיק. האמת היא שאכן פנטזתי על הנשיקה, וזה קרה. כנראה שאני צריך לחלום יותר".

גם קייטי הולמס פנטזה לפני שנים על טום קרוז וכיום הם מתחתנים.
"אם אני אפנטז על טום קרוז, את חושבת שיצליח לי? דווקא מגניב".

יש שיטענו כי אנשים לומדים בבתי ספר למשחק במשך שנים, ולבסוף מגיעים טאלנטים כמו עפר שכטר או נינט טייב ומקבלים תפקידים כשלהם, עם אותו מספר שורות או אף פחות.
"מה את רוצה שאני אעשה עם זה? אני בא ומקבל את התפקיד. לא אתנצל שלא למדתי בשבילו ולא אומר שמי שלמד מגיע לו יותר או פחות - מי שמגיע לו, קיבל. זה כמו שאני אתמרמר שאני לא מקבל תפקידים בהוליווד".

מה היעד המקצועי הבא שלך?
"אני רוצה לפחד מקצועית. שהביצים שלי ירעדו. זה הכי כיף לכבוש את היעדים שאתה מפחד מהם. בתור אדם אוטודידקט שלומד דברים לבד, אני לומד בעיקר מעבודה. אני מאוד אוהב לשחק, וכמה שיותר. הייתי רוצה לעשות סרט ותיאטרון ולשחק בתפקידים שונים ממני, כמו רוצחים ומטורפים".

עם מי לא יצא לך לעבוד והיית רוצה?
"יש אלפי אנשים כאלה. איילת זורר היא חברה שלי, שהכרתי דרך בעלה, והייתי רוצה לעבוד איתה ולשחק לצידה. אני רוצה ללמוד ממנה, כי היא יודעת מה היא עושה".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"נשוי באושר. עם ילדה או ילד. בעצם, נשוי זו לא הגדרה מדויקת, אלא מאוהב".

כבר היית מאוהב?
"כן, וזה עבר. אני מניח שזה לא יקרה שוב, אבל הלוואי. אני לא מוכן להתפשר ולכן זה לא קל. כשזה שם אתה יודע ומרגיש, ואין לך מחשבות בכלל. שום קשר שלי לא עלה על ארבעה חודשים, והבעיה היא אצלי, כי אני משתעמם מהר. יכולתי לצאת לאלף דייטים שלא היו עוזרים לתחושת הבדידות. אני מאמין בלהכיר אדם בסביבתו הטבעית. אין לי העדפות בנוגע למישהי מהתחום או לא, אבל די טבעי שתתרועע עם אנשים בעלי תחומי עניין כשלך".

עפר מספר שעם האקסית המתוקשרת, טלי שרון, הוא נמצא בקשר טוב. על הבאז שנעשה בתקשורת סביב מערכת היחסים שלהם, הוא אומר:"זה הציק, כי זה הפריע לקשר. כשמתעסקים לך בקשר זה גורם גם לך להתעסק בו. אני לא אתלה את הפרידה שלנו בדבר כזה או אחר. זה פשוט נגמר כי זה נגמר".

מלבד הרכילות וסיקורי העיתונות, יש דברים נוספים ששכטר לא מחבב בעולם הבידור: "אני לא אוהב את כפיות הטובה שאופפת את התחום. זוכרים לך רק את הדברים הרעים שעשית, ולא את הטובים. גם חוסר המסגרת מפריע לי לפעמים, למרות שצריך לדעת להתמודד גם בלעדיה. כל הזמן אתה דואג שמתישהו לא תהיה לך עבודה, ואתה חי מהפחד הזה ולא מהרצון. זה עצוב". את האודישנים מגדיר עפר כדבר מתיש שגורר מחשבות מעיקות על איך היית והאם אהבו אותך, והפתרון שלו לכך הוא: "לישון. אחרי אודישן רוצים רק לישון, ולבד. אני לא נרדם טוב עם אנשים".

בשביל להתמודד עם הפחד של עבודה מהיום למחר, צריך תמיד רשת ביטחון. אתה לא חושב על לימודים?
"בבית הספר לא ממש הייתי נוכח. יש לי בגרות חלקית, וללמוד בעיני זה דבר משובח ואני מצטער שלא עשיתי את זה. במידה וארצה - אשלים. במשך כל החיים דיברו איתי על רשת ביטחון ובינתיים אני מאמין שהחיים קצרים וצריך לדעת לחיות לפי הגחמות שלך. הלוואי שיכולתי לפעול כך במאה אחוז".

אכפת לך ממה שחושבים עליך?
"אני משתדל להתעלם מדעת הקהל עד כמה שאני יכול, אבל אם למשל אני אקרא את הראיון הזה ואתבאס ממה שכתבת, אני אתאכזב. לא בריא לקרוא אייטמים על עצמך, כי זה כמו לחיות את החיים שלך מבחוץ. כשאתה נתקל בזה, אתה לא יכול שלא לקרוא, ואחר כך אתה שואל את עצמך - למה לעזאזל קראתי את זה? אני לא מתעצבן, אבל יכול להיפגע".

מה שונה בין עפר של הטלוויזיה ועפר ביום יום?
"אני לא מאופר ביום יום. בטלוויזיה אתה לא יכול להביא את כל הווריאנטים שלך כבנאדם כמו שאתה מביא במציאות. אתה מקבל רק הזדמנות להראות חלקים ושברים ממי שאתה".

היית משנה בעצמך משהו?
"המון דברים. הייתי מוכן להיות יותר גבוה ופחות רגיש. אני מאוד רגיש ומסתיר את זה בעמל רב מאז שאני צעיר".

אתה בוכה?
"היום לצערי לא. הפעם האחרונה שבכיתי הייתה בחתונה של אחותי, וגם קצת אחרי, אבל לא רציני".

וננעל בנאום סיכום מפי עפר שכטר: "כשאתה מגיע להתראיין אתה לא תמיד מצליח להתבטא בצורה הנכונה ולהעביר את מה שרצית. לדברים הכתובים יש כבר ניחוח אחר. זה לא באמת ראיון שלי, אלא בסופו של דבר מה טל היינריך חושבת על עפר שכטר. אני עייף מלהתעסק בעצמי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by