בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתים להיות  
 
 מגבת כרוכה על הצוואר. גילי-שלמה-מיילי-ארצי (צילום: יח``צ)   
 
אמיר עמרמי

הם פרצו לתודעה בתוכנית 'מת להיות' כחקיינים ולקחו את האקט שלהם אל הבמה. שיחה עם שלמה ארצי ושרית חדד "הצרובים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
'מת להיות', תוכנית הבידור של דידי הררי שנותנת במה לאנשים שמחקים, יש שיאמרו בקנאות מסויימת, את מיטב אמני ארצנו, כבר הספיקה לעבור בין ערוץ 24, ערוץ 2 (טלעד ז"ל) וערוץ 10, הבית שלה כיום.

הסצנה לא מסתכמת במסך הגדול. חברי התוכנית מופיעים יחדיו כבר למעלה משנתיים, והיום (שלישי) הם מעלים מופע השקה חגיגי במועדון הסטייג' בת"א. המופע יכלול את השתתפותם של רבים מהתוכנית, ביניהם גילי מיילי (שלמה ארצי), שמוליק ספן (צביקה פיק), ליאור מיירה (עמיר בניון), חלי חיו (מרגול), לוטם חן (שרית חדד), יונתן אבינועם (יהודית רביץ) וניר דרזי (עברי לידר).

ישבנו לדבר עם שניים מהם - שלמה ארצי ושרית חדד - הלוא הם גילי ולוטם. גילי מיילי, כזכור, זכה בעונה שעברה במקום הראשון.

איך מזהים אותך ברחוב? בתור גילי או בתור שלמה?
"אנשים שבאמת מכירים אותי אומרים לי 'בוא'נא גילי, עשית אחלה חיקוי של שלמה. זה בעיקר באילת, איפה שמכירים אותי כבר הרבה זמן. בשאר אזורי הארץ ובעיקר באזור המרכז, מזהים אותי בעיקר כשלמה ארצי".

גילי מיילי עבד בעבר כשדרן ברדיו 'קול הים האדום', ולפרנסתו הוא עובד כגרפיקאי בעסק המשפחתי, יחד עם אביו ועם אחיו הקטן – לא אחר מאשר אורן הקטן. "ככה זה אצלנו" מספר גילי "אנחנו גם עובדים וגם מופיעים. עושים הכל".

אני חייב לציין שבעוד שאורן הקטן עומד בזכות עצמו, אתה, כביכול, מתגלח על זקן של מישהו אחר.
"אני עובד מאוד קשה בשביל הזקן שלי, תאמין לי".

ספר לי קצת על מופע 'הצרובים' שעולה.
"הרעיון התבשל לפני מספר חודשים. הגענו ל'פדי הפקות' כתוצאה מהגמר שהיה, וזה פשוט הרחיק לכת. השילוב שאנחנו מעלים הוא הרבה יותר מורכב מאשר זה שהיה בתוכנית. האנשים אחרים והנגנים אחרים. זאת הופעה בפני עצמה, שלפחות מהצד שלי, זה ממש קיסריה לכל דבר. אני משתף את הקהל כמו ששלמה ארצי משתף, ואני לומד אותו לפרטי פרטים".

אפרופו שלמה, הוא דיבר איתך בעניין?
"הוא דיבר איתי מספר פעמים, אבל הוא לא הסכים להתראיין לתקשורת יותר מדי. הוא לא אוהב את המדיה, ואפשר לספור את מספר הפעמים שהוא התראיין על יד אחת. אבל מעבר לזה שהוא דיבר איתי, הוא גם התייחס לנושא גם בהופעה שלו בקיסריה עם שלום חנוך.

"במהלך ההופעה הוא פנה אל שלום ואל הקהל ואמר שהוא רוצה לומר משהו על החיקוי שלו בתוכנית. ישבה שם מפיקה של תוכנית הבוקר של מני פאר, שסיפרה לי אחרי זה הכל. הוא אמר 'ראיתי את גילי מיילי והוא עושה אותי טוב, אבל מה, שמתי לב שהוא זורק את המגבת סביב הצוואר, ואני תמיד שם אותה על הכתף או על הכסא'".

איך לא שמת לזה לב?
"אני יכול להראות לך תמונות מהופעות שלו, מקיסריה וממקומות אחרים, שהוא כורך את המגבת סביב הצוואר. בכל מקרה, אני הוקסמתי שהוא, בקיסריה, דיבר עליי. לא ציפיתי לזה. חוצמזה שהוא ואני נולדנו באותו היום – 26 לנובמבר. תראה כמה שזה קרוב, החיקוי הזה. לא ידעתי על זה עד התחקיר האחרון שלי בעונה החדשה של 'מת להיות'".
 

הצרובים החוקיים

דואט מגניב עם מרגול. לוטם-שרית-חן-חדד (צילום: יח"צ)
 דואט מגניב עם מרגול. לוטם-שרית-חן-חדד (צילום: יח"צ)   
בוא נחזור למופע. נדמה כי מדובר במופע בידור יותר מאשר מופע מוסיקלי. בכוכב נולד, שגם שם עושים קאברים, הזמרים לפחות מביאים את האמת שלהם בביצועים.
"קודם כל, אנחנו לא 'כוכב נולד', והמופע שלנו הוא מופע בידור מוסיקלי. כל אחד מאיתנו מביא את המקור של המקור שלו בצורה הכי טובה שיש. אנחנו גם מעלים שילובים שלא מתקבל על הדעת לראות אותם, למשל שלמה ארצי ושרית חדד על במה אחת. מה גם, שאנחנו הרבה יותר זולים מהמקור".

וזה מביא אותי לעניין השם שלכם. לא קצת בעייתי 'הצרובים'. אנחנו סך הכל נגד צריבות, לא?
"נכון, בגלל זה אנחנו נקראים 'הצרובים החוקיים', ודידי הררי אמר את זה לא פעם אחת, שאנחנו הצרובים החוקיים. אנחנו לא מתיימרים להיות צרובים בפירוש השלילי של המילה. אנחנו פשוט מאוד קרובים למקור בקול ובביצוע. סוג של כפילים".

מה בעניין להוציא אלבום?
"אנחנו כרגע עובדים על משהו, שיהיה דיסק בשילובים שאף פעם לא התקבלו על הדעת".

אני מאחל לכם רק בהצלחה, אבל השאלה אם אתם לא הולכים עם זה רחוק מדי? סך הכל מדובר בתוכנית בידור, לא בהרכב מוסיקלי מקורי.
"אנחנו לא נעשה קאברים באלבום. בדיסק שנעשה יהיו שירים חדשים, שייכתבו במיוחד לאלבום, עם ביצועי חיקוי של הזמרים השונים".

אין לך רצון גם לצאת מהתדמית של שלמה ולצאת החוצה עם עצמך?
"אני אישית עובד על חומר משלי. במקביל ל'פדי הפקות', אני גם עובד עם 'ערוצי הבידור' ואני מעלה מופע בקרוב שייקרא 'בידור מוסיקלי'. זה יהיה מן סטנד אפ עם כל רפרטואר החיקויים הגדול שאני עושה. כרגע אני עושה את 'הצרובים' כי זה גימיק טוב ואני אוהב את זה. אני גם תמיד מסתכל איך אנשים כל הזמן נהנים מהחיקויים האלה. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לראות את שלמה ארצי, והוא גם לא מופיע בכל מקום. אנחנו כן".

בקשר לדיון שלנו ממקודם, אם זאת לא צריבה, צריבה מהי? תרשה לי לומר בהסתייגות מלאה, ובלי רצון לפגוע, שזה משפטים שבדרך כלל שומעים מערוצים פיראטיים.
"ממש לא. אנחנו נותנים נטו שואו. בידור לכל דבר. אני לא מקצין ולא עושה שום דבר שיכול לפגוע בזמר עצמו. אנחנו לא עושים מזה מסחרה. אנחנו מעלים מופע מאוד מורכב ומתוקתק, ונותנים שואו ממש טוב".
 

היי, זאת שרית, לוטם לא נמצאת כרגע

 
את ההודעה בתא הקולי של לוטם חן, לא תוכלו למצוא באף אתר סלולרי. נשמע ממש כי שרית חדד בעצמה הקליטה את ההודעה, וביקשה למסור כי לוטם לא נמצאת כרגע, ושהיא תחזור בהקדם. בעוד הבריות יתווכחו ביניהם מי מחקה את מי, לוטם, מכל מקום, חזרה אלינו. המזכירה לא משקרת.

מה את הולכת לבצע בהופעה?
"יש לי דואט ממש מגניב עם מרגול, ויש כל מיני קטעי קישור שאני מדברת כמו שרית".

את חושבת שאת מזוהה יותר כבדרנית או כזמרת?
"אני לוקחת את זה כבידור נטו. אני מאוד אוהבת לעשות את זה, ומאוד אוהבת להצחיק, ואני גם מאוד אוהבת לשיר. אם החיים שלי יתפתחו, אם ירצה השם, לכיוון של בידור, זה בסדר, וגם אם יתפתחו לכיוון של זמרה, זה גם בסדר גמור. כמובן שגם שניהם ביחד זה יהיה נפלא".

מה את יותר אוהבת לעשות?
"זה חמישים-חמישים אצלי. חשוב לי לציין שאנחנו מופיעים כבר שנתיים, ואנחנו מרגישים שהנישה הזאת של החיקויים - או שהיא דעכה בשנים האחרונות ואנחנו החיינו אותה, או שהיא פשוט נעלמה".

יצפאן, למשל, גזר על זה קופון יפה בשנים האחרונות, וגם 'ארץ נהדרת' מבצעים המון חיקויים בתוכנית שלהם. נדמה שכולם עושים היום חיקויים, ושכבר אין מקום לחומר מקורי וחדש.
"נכון שיש את יצפאן, ויש גם את טוביה צפיר ואת מיקי גבע. אנחנו יודעים שהבעייה הגדולה ביותר בעולם היא תקשורת, והדבר היחיד שמשדר תקשורת זה מוסיקה. מוסיקה מדברת לכולם, ואנחנו גם מביאים כל מיני רבדים של מוסיקה על במה אחת, אם זה שלמה ארצי, שרית חדד, עברי לידר, יהודית רביץ וגם מרגול. אנחנו מדברים אל כולם. זה גם נהיה הרבה יותר יפה ממה שחשבנו".

הצרובים, מועדון הסטייג' ת"א 13.12.2005 בשעה 21:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by