בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שָרִימְבָּה היי טק 
 
 שרימבה. באמצע - ערן צנחני (צילום: יח``צ)   
 
אמיר עמרמי

כמה אנשים היו מוכנים לעזוב משרה יוקרתית ושכר מעולה בהיי טק לטובת הגשמת החלום שלהם? אמיר עמרמי פגש את חברי להקת שרימבה שעשו בדיוק את זה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מוסיקה יכולה לשגע את האדם, ודווקא אלה שנכנעים לה, מצליחים לשמור על שפיותם. משפט הפתיחה הזה נכון, איפוא, לגבי אלון ארט, אבי ולץ ומושון מוסלי. בעוד כמה משפטים נכיר כל אחד מהם, רק נאמר תחילה, שהשלושה אחראים לטרנד החדש שמתחיל לכבוש את לילות ת"א – מופע שרימבה.

להקת שרימבה מונה היום שבעה חברים, וההופעות שלהם מתבססות על מופע רוק בשיתוף הקהל. דהיינו, משהו בסגנון שרה'לה שרון פוגשת את AC/DC, או עינת שרוף פוגשת את 'הדורבנים'. אני מניח, שהבנתם את האנלוגיה, ואפשר להמשיך בכתבה.
 

"יש כאן פוטנציאל"

 
נתחיל עם עמודי התווך הראשונים של הלהקה, אלון ואבי. שני אנשי הייטק לשעבר, נשואים באושר, שעד לפני כמה חודשים עבדו בחברת 'אמדוקס'. לאורך כל הראיון הם לא הסכימו לחשוף את משכורתם, אבל בזמן ששאלתי את השאלה, הם העלו חיוך שיכול לבייש ליצנים. מסוג האנשים, שלארנק שלהם יש ארנק משל עצמו. "אנחנו שנינו", אומר אבי ולץ "היינו ה-Dos עוד הרבה לפני שהיה Windows".

לפני שנגיע לעניין העזיבה, ספרו לי איך התחיל הרעיון של מופע רוק בציבור.

אבי: "אני מנגן בערך מגיל 16, והייתי שותף בעבר בלהקה שנקראת 'שוטפי הגופות' (?! – א.ע). זה היה יותר בשביל הסבבה, כמו שאומרים. נהגתי לשבת עם ספר אקורדים ולנגן. לפני כמה שנים פגשתי את אלון בנסיעה בארה"ב ומשם הכול התחיל."

מה שהתחיל היה, שאלון ואבי היו ידועים כמארחים למופת, והחלו להזמין אליהם חברים הביתה, ואז באופן טבעי, הם פשוט הוציאו גיטרות והתחילו לנגן. "אני אחד כזה שתמיד מזמין אליו הביתה אנשים" מספר אבי. "כולם היו באים אליי והתחלנו לעשות שמח. אחרי הערבים אצלי, היינו נפגשים עם החברים בחדר אוכל ב'אמדוקס', וכולם היו שואלים מתי תהיה הפעם הבאה.

"בשלב הזה, אלון לקח אליו את הניהול. הוא המנהל בינינו. כל אחד היה מביא משהו, ושוב היינו נפגשים והיה מגניב. וכך זה חזר על עצמו".

כבר מתחיל להישמע כמו עסק רציני, לא?

אבי: "לאט לאט נוספו עוד אנשים לאירועים האלה. פתאום אחד אמר שהוא קלידן והצטרף, ועוד אחד אמר משהו אחר וחבר אלינו. היה לנו אפילו מהנדס תוכנה, שכל תפקידו היה לסמן עם העכבר על המקרן שהיה לנו, כדי להראות איפה אנחנו שרים.

"כבר הגענו למצ,ב שהיו אצלי 90 אנשים על הגג. דיברתי עם אלון, שאולי כדאי שנמצא מקום יותר גדול ויותר מתאים. שתבין, זה פשוט עבר מפה לאוזן, אנשים שמעו שנפגשים אצלי וששרים וככה כולם הגיעו. בדיוק אז אלון אמר לי 'אבי, יש כאן פוטנציאל".
 

לא בדיוק עינת שרוף

מושון מוסלי בפעולה (צילום: האתר הרשמי)
 מושון מוסלי בפעולה (צילום: האתר הרשמי)   
אלון ארט היה מפתח תוכנה ב'אמדוקס', באותו מקצוע של ידידו, אבי, ועבד כראש צוות בחברה. "כבר לא היה לנו מקום להחזיק כל כך הרבה אנשים" מספר אלון "והעברנו את זה לחצר של חבר שלנו. אבל גם זה היה צפוף. נהיה קשה לארח כל פעם 130 אנשים. חשבנו ללכת לכיוון של מועדון".

אבי: "ככה זה אלון, הוא האיש העסקי בינינו".

אלון: "רצינו למצוא מועדון, שישמור על האווירה הכיפית. אני לא אגיד לך שגם לא רצינו להרוויח מזה, אבל פחדנו לקלקל את האווירה. הלכנו למועדון ה'ליזארד' ברחוב המסגר והרמנו ערב בשיתוף הקהל".

פשוט שירה בציבור עם להקה? גם עינת שרוף עושה את זה.

אבי: "זה קצת שונה מעינת שרוף. העולם של השירה בציבור מתמקד בשירי הווי ושירים ישנים יותר, ואין נגיעות בשירים של הרוק הישראלי. זה שאנחנו עושים ערב שירה עם קהל שמגיע, לא אומר שחייבים לשיר את 'ים השיבולים'. לא שיש לי משהו נגד השיר".

אלון: "אנחנו גם עושים עיבודים חדשים לשירים ישנים, למרות שזה לא ההארדקור שלנו. הופענו, למשל, בקיבוץ בארי, ולקחנו את השיר 'בראש השנה' ועשינו לו עיבוד רוק, ויש שירים שממש נהיה לנו מהם אופרת רוק כבד. אבל המיינקור שלנו זה הרוק. זאת גם להקה גדולה, כרגע מוסיפים סקסופון להרכב, ויהיו שבעה אנשים על במה."

הצלחתם לשמור על האווירה שרציתם?

אלון: "חיפשנו את התפאורה. עברנו בהרבה מקומות, אפילו הגענו לשוק הפשפשים, וחיפשנו כל דבר שיתאים לאווירה. גם מצאנו איזה בדואי אחד שהכין לנו שולחנות ע"פ הזמנה".

עסק יקר, לא?

אבי: "הרווחנו טוב בעבודה, אמרנו שאם זה עולה 2,000 שקל, וזה בשביל האהבה שלנו, אז נקנה בכיף. רק שיהיה כיף לאורחים שלנו. אפילו קיבלנו כריות לפני הזמנה, שיהיה להם נוח בישבן".

אלון: "העסק התחיל להתגבש, והמקום ב'ליזארד' לא הספיק, ועברנו לתיאטרון 'הסמטה' ביפו".

למרות שזה היה בשביל הנשמה, הצלחתם להחזיר את ההשקעה שלכם?

אלון: "אמרנו לעצמנו שכל כסף שייכנס יחזור לעסק הזה. עבדנו בתיאטרון 'הסמטה', שכבר נהיה כמו בית בשבילנו".
 
 

את לא מוכרת לי מאיפשהו?

הראיון היה בשיאו, וכמה רגעים לפני שפנינו לצלע השלישית של החבורה, מושון מוסלי, הבטנו בעלמת חן יפהפיה שעברה במקום,כשאליה צמוד אדם גבה קומה. השלושה התחילו ללחשש ביניהם כי הם מכירים אותה, אולם התחלנו להרגיש לא נעים, שפשוט בהינו בה כמו ארבעה אברכים עם פניהם לעבר הגאולה. בדיוק אז אלון אמר שהוא משוכנע שהיא לקוחה שלהם. ואז לקח את העניין צעד אחד קדימה. "תסלחי לי" שאל אותה "את לא היית אצלנו בהופעה?".

העלמה הצעירה הודתה כי הייתה בהופעה, ויחד עם הלהקה הם העבירו דאחקות, כאילו מינימום סיימו כרגע מסע הופעות באירופה.

אלון: "זה קורה לנו כל הזמן. היינו על יאכטה בתאילנד, וראינו כמה אנשים מוכרים, ואמרתי לאבי שאני משוכנע שהם היו אצלנו. בסוף הם באו ואמרו שהם באמת היו בהופעה, ומאוד נהנו".

בשלב הזה של השיחה פנינו למושון מוסלי, הקול המוביל בטריו. זה שמחזיק את המיקרופון במופעי הרוק של שרימבה. מוסלי מופיע במקביל בלהקת הקצב 'מיומנה', ותאמינו או לא, מתפרנס למחייתו כבודק תוכנה בחברת 'סלקום'. הוא, בניגוד לשניים האחרים, מחזיק עדיין בדיי ג'וב.

אבי: "ירדנו לסיני, והתחלנו לשמוע תיפוף מוזר. לא סתם דרבוקות, אלא משהו אחר לגמרי".

אלון: "אמרתי לאבי 'זה חשוד, לך לבדוק – אלה אולי לקוחות!".

אבי: "ראינו את מושון יושב וסביבו להקה של אנשים. בסופו של דבר, ארבעה ימים פשוט ישבנו ושרנו".

מושון: "שתבין, היינו שעתיים בים, שעתיים אכלנו, וכל שאר הזמן ישבנו לשיר. הייתה בינינו כימיה אדירה. אחרי סיני הם הזמינו אותי לפגישה, וקבענו ב'אמדוקס'. אני כבר חשבתי שהם רוצים להציע לי עבודה, באתי עם עניבה והכל, והם פשוט הציעו לי להצטרף ללהקה".

אבי: "לא היה לנו יותר מדי כסף ושאלנו אותו מה הוא רוצה להיות. אם הוא רוצה להיות שותף מלא, או שותף חלקי, מה שמתאים לו, שהעיקר שיצטרף".

אלון: "התלהבנו ממנו, והוא גם הביא איתו קהל. מכאן התחילו הדברים להתגלגל, והתחלנו להופיע בקיוג'ה בכפר ויתקין. במקביל, נוסף ללהקה ערן צנחני מ'האחים צנחני'".

איך הגעתם אליו?

אלון: "ראיתי אותו בעונה השנייה של 'כוכב נולד' ופשוט נפלתי".
 

עייפות חומר של 7 שנים

עכשיו כששניכם עזבתם את ההיי טק, ואתם מסתמכים כרגע רק על הלהקה, אין לכם גב כלכלי.

אבי: "אני חושב שעכשיו זה הזמן הכי טוב לעשות את זה. עוד אין לנו משכנתא, ועוד אין ילדים, ואם לא עכשיו, אז מתי נעשה את זה?".

אלון: "אנחנו גם מקווים שעד שהכל יגיע, העסק כבר יוכל להחזיק את עצמו".

מושון, כאמור, עוד מחזיק בעבודה היומית שלו: "צריך לדעת שבכל תחום ההפקה הזה, יש גם עוד דברים שאפשר לעשות".

חלטורות?

מושון: "לא הייתי קורא לזה חלטורות, כי המופע שלנו מאוד מושקע. זה מופע מוסיקלי לכל דבר, ויש גם הופעות מוזמנות".

איך הגיבו בבית לעזיבה של העבודה?

אלון: "אשתי שמעה את הזמזומים כבר ממזמן. אני לא אגיד לך, שהיא לא ישבה וניסתה לשכנע אותי להישאר בעבודה. אני יודע שהיא חוששת, וגם אני פוחד. אני פשוט מתעל את זה לעשייה. אני גם מאמין, וסליחה אם זה נשמע כמו קלישאה, שמה שטוב ועושים אותו מהלב, פשוט מצליח. זאת עובדה".

רואים שהיית ראש צוות. ואתה, אבי?

אבי: "גם אני קיטרתי בבית בשנה האחרונה. עכשיו אני נמצא בתקופת התאווררות ולא חושב יותר מדי. אני תמיד יכול למצוא משהו מהצד בתחום, להשלמת הכנסה, אבל כרגע אני במצב של עייפות חומר של שבע שנים".

אלון: "דע לך שעד היום אני בקשר עם הצוות שלי. יש לנו הרבה חברים שם. אבל כשאתה שם, אתה חושב רק על העבודה. לא היה לנו זמן לעשות את שני הדברים. שם, כשאתה הולך לישון בלילה אתה חושב 'האם עשיתי את זה' ו'האם עשיתי את זה'."

אבי: "זה ממש ככה. ביום שעזבתי את העבודה, התקשר אליי המנהל ואמר לי 'אבי, עזוב הכל, תחזור לכאן, אני צריך אותך דחוף'. שתבין, כבר עזבתי את העבודה, וגם לא היו לי אישורים ושום דבר. היו צריכים לאסוף אותי מהשער".

אז חזרת.

אבי: "מה יכולתי לעשות? הייתה להם שם בעיה מאוד גדולה עם מערכת מסויימת, וישבתי לפתור אותה עד ארבע בבוקר. חזרתי בצהריים, השלמתי את טופס הטיולים שלי, ועזבתי".

היום אתם מופיעים באופן קבוע בתל אביב?

מושון: "הופענו לאחרונה גם בכמה קיבוצים בדרום, והיה שם פשוט טירוף. הופענו מול 400 חיילים, והם לא נתנו לנו ללכת. יחד עם זאת, עכשיו אנחנו באמת מתמקדים בתל אביב.

"יש משהו אחר במופע הזה. תחשוב, שאתה יושב בפאב ושותה בירה. יש בזה משהו מאוד פאסיבי. אתה מכונס בעצמך או יושב עם חברים. אצלנו זה משהו אחר. אתה עולה לשיר, רוקד. זה בילוי אחר לגמרי".

אפרופו חברים, ישנם גם זוגות לא מעטים, שהכירו במופעי הרוק של שרימבה, וגם זוג ששיחקו אותה מינימום רמי וריטה, שהציעו נישואין על הבמה.

אני חייב לשאול לסיום, אתם נשמעים מאוד שאפתניים ואמביציוזים, ונראה שיש לכם עוד עבודה רבה, אבל אתם לא בני עשרים. אין לכם רצון לביא ילדים ולהקים משפחה גדולה?

אלון: "אבא שלי אמר לי שאם כל הזמן נחשוב מתי נעשה ילד, לעולם לא נעשה ילד".
מושון קורץ מהצד ומוסיף בקורטוב של שנינות: "אני כבר רואה את הילדים שלהם מעבירים לנו את השקופיות בהופעות".

שרימבה יופיעו ב-6 לינואר, בשעה 22:00 במועדון הקולטורה, הרצל 154 ת"א.

הכתבה פורסמה לראשונה ב'שישבת', מגזין הפנאי והאקטואליה לסוף השבוע של חברת נטוויז'ן. להזמנה לחץ כאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by