בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

המדור 'שווה צפייה' מתמצת עבורכם מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי יום חמישי על מסכי הקולנוע. והשבוע חיזרים, שדים טיוואנים, זוגות נשואים, שחקני כדורגל ומפלצת ירוקה בטרום בכורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אבולוציה

מה זה הרעש הזה? אבולוציה
 מה זה הרעש הזה? אבולוציה   
Evolution

מטאור גדול מתרסק במדבר באריזונה ובתוכו "נוסעים סמויים" - גזע חיזרים בעל יכולת הסתגלות מדהימה ואבולוציה מואצת. עם נחיתתה מתחילה אומת החיזרים להסתגל לתנאי הסביבה של כדור הארץ, ובסופו של דבר שואפת להעיף את כל האנשים ממנו ולתפוס את מקומם.

גורל האנושות מוטל על שלושה מומחים לביולוגיה, גיאולוגיה ובקרת מגפות (דיויד דוכובני, אורלנדו ג`ונס וג`יליאן מור) ועל כמה מתלמידיהם. החבורה נאלצת להתמודד גם עם החיזרים המשתלטים והנודניקים מצד אחד, וגם עם הממשלה והצבא - להם דרכים אחרות לפתור את הבעיה, מצד שני. קומדיה.

במאי: איוון רייטמן (106 דקות, ארה"ב 2001)
 
ג`אם מוביז: הקומדיה הזאת מכילה את כל האלמנטים המצחיקים של קומדיית המדע הבדיוני המוצלחת של האייטיז, "מכסחי השדים" (שבוימה גם היא על ידי רייטמן), ומוסיפה כמה אלמנטים חינניים משל עצמה (דמויות מוזרות וחיזרים הרפתקנים ומלאי דמיון). שון וויליאמס סקוט בהופעה מצוינת כדביל התורן שכוונותיו טהורות אבל תמיד מסתבך.

אפולוגייד: טיפשי ולא מצחיק במיוחד. קו עלילה צולע וצפוי ותסריט נעדר כל עידון ותחכום. תקציב גדול, אפקטים מיוחדים והרבה רושם לא מפצים על ההומור החסר ועל השעמום בזמן הצפייה.

אינסייד אאוט: סרט מהנה ומשעשע, המכיל בעיקר הומור הפרשות נמוך, פלוצים מגוונים ושורות כמו: "תמיד יש זמן למרוח חומר סיכה". שווה לראות את דיויד דוכובני בפרודיה על דמותו הרצינית והמהורהרת של הסוכן מאלדר מ"תיקים באפילה".
 

מסיבת יום נישואים

אלן כבר מגיע. מסיבת יום נישואים
 אלן כבר מגיע. מסיבת יום נישואים   
The Anniversary Party

סאלי היא שחקנית מפורסמת שהקריירה שלה שוקעת בהתמדה (ג`ניפר ג`ייסון לי). ג`ואי, בעלה (אלן קמינג), הוא סופר בריטי נחשב שהקריירה שלו על סף עלייה - הוא עומד להפוך את ספרו האוטוביוגרפי המצליח לסרט קולנוע. הסרט עוקב אחר ההכנות למסיבת יום הנישואים השישי של סאלי וג`ואי, ואחר מהסיבה עצמה, עד סופה.

המוזמנים הם כל חבריהם הקרובים של הזוג, רובם מתחום השואו ביזנס. המסיבה מתחילה כאירוע קליל ומהנה, אך הופכת לזירה של קונפליקטים בין כל המשתתפים ובין הזוג המאושר עצמו. בעיצומו של הלילה יוצאים כל הסודות לאור. שחקנים נוספים: קווין קליין, גווינת` פלטרו, ג`ניפר בילס, פיבי קייטס ועוד. דרמה קומית.

במאים: ג`ניפר ג`ייסון לי ואלן קמינג (115 דקות, ארה"ב 2001)
 
 
ג`אם מוביז: סרט חמוץ מתוק שמסיר את המסכה מעל פניה של הוליווד ומספק כמה מהסצינות הקולנועיות הקשות והדרמטיות ביותר על חיי- נישואין מאז ברגמן וקסאבאטס. מבעד לרגעי הדרמה הקשים מבצבץ לו בידור טוב, במיוחד בסצינה בה הדמויות שלקחו סמים רוקדות בלט בבריכה.

פילם קריטיק: לצפות בשחקנים ואנשי אמנות מדברים על חייהם ותסביכיהם במשך כמעט שעתיים , זה פשוט משעמם ומעיק. גם הצילום השגרתי, והעובדה שזווית הצילום נשארת קבועה פחות או יותר כל הסרט, גורמת לו להימשך עוד יותר.

איף מגזין: הבימוי המעולה מאפשר לכל אחת לדמויות לחשוף את עצמה בדיוק בזמן הנכון - לא מהר מדי ולא לאט מדי, אלא בצורה הטבעית והמתבקשת ביותר ממהלך הערב. מגוון של דמויות מבדרות ונוירוטיות נותנת הרגשה של מסיבה אמיתית, מלאת מתחים סודות ומשקעים. סרט חכם, נאה ומלא חיים.
 

ג'ימי גרימבל

קצת נשי בשביל שחקן כדורגל. ג`ימי גרימבל
 קצת נשי בשביל שחקן כדורגל. ג`ימי גרימבל   
There`s Only One Jimmy Grimble

ג`ימי גרימבל (לואיס מקנזי) חולה על כדורגל. אהבתו הגדולה היא קבוצת מנצ`סטר סיטי והוא חולם לשחק בקבוצת הנוער שלה. הבעיה היא שלמרות היותו שחקן מוכשר למדי, בכל פעם שמישהו צופה בו משחק, הוא מאבד את הביטחון ומפשל. יום אחד הוא נתקל בזקנה מסתורית (ג`יין לפוטייר) שמעניקה לו זוג נעלי כדורגל ישן. עם הנעליים האלו, מצליח ג`ימי להתגבר על פחדיו ואף לעזור לאימו הרווקה (ג`ינה מ`קי), לנהל נכון את חייה.

במאי: ג`ון היי (105 דקות, בריטניה 2000)
 
ג`אם מוביז: ההשוואה ל"בילי אליוט" היא בלתי נמנעת, וגרימבל יוצא ממנה פחות טוב. בעוד שאליוט עמד במטלותיו וגילה את החוזק הפנימי שלו דרך מבחנים ונסיונות קשים, ג`ימי מוצא את הביטחון והזהות שלו באמצעות זוג ישן של נעלי כדורגל ומתגבר תוך שנייה על כל בעיותיו.

אפולו גייד: סרט חביב, עם משחק טוב ותסריט שנון בעיקר החלקים שמועברים על ידי קולו של ג`ימי כמספר. הבעיה היחידה היא שזהו סרט שיגרתי למדי, ללא שום הפתעות לא מבחינת העלילה, לא מבחינת הדמויות ולא מבחינת הבימוי.

אינסיידאאוט: מעשייה קצבית, שמצליחה לתאר את אירועי היומיום בצורה מקסימה למדי. הפסקול המצוין, בעיקר בסצינות הכדורגל, שומר על רמת עניין גבוהה ומוסיף לכל הסצינות רמה גבוהה של אנרגיה וחיוניות. לואיס מקנזי כג`ימי מצליח לרגש ולהצחיק.
 

סבתא ורוחות הרפאים שלה

הלוואי ויעשו לנו טריילר מצחיק באמריקה. סבתא והנכד שלה
 הלוואי ויעשו לנו טריילר מצחיק באמריקה. סבתא והנכד שלה   
Grandma and Her Ghosts

בעיצומו של החודש השביעי, חודש רוחות הרפאים, נאלץ דודו להישאר אצל סבתו המוזרה.
היא עורכת טקסים למען המתים, יש לה חתול שחור ובחצר ביתה כלואים כל מיני שדים בכלים גדולים. כשדודו, משחרר בטעות את אחד השדים, הוא נכנס לגופו של החתול השחור ומנסה להשיג את מטרתו המרושעת - להפוך את כל הנשמות האבודות לעבדיו. על דודו, סבתו וחבריהם לעצור את השד. סרט אנימציה טיוואני.

במאי: וונג שאודי (80 דקות, טיוואן 1998)
 
פילם טרט: העלילה חושפת בפנינו מגוון פנטסטי של דמויות יוצאות דופן, בהן החתול השחור שנכנס בו השד וגורם לו להתנהג בצורה מצחיקה ביותר, רוחו של נחש שנמחץ על ידי משאית וכמובן סבתא הכעוסה אך האוהבת. הסרט דן בצורה יפה ביותר ברעיון של חיים לאחר המוות, ומנציח אווירה של אגדת ילדים קסומה.

שיקאגו רידר: רוב הסרט מכיל מרדפי רוחות וכיסוחי שדים, אבל הבמאי הצליח להנציח את ההומור הארצי ועבודת האבות המסורתית השולטת בתרבות הכפרית של טיוואן. האנימציה מצליחה לתאר הבעות פנים עדינות ביותר וגם את האווירה המיוחדת שמחברת בין החיים למתים.

ארגון הלואל: המעברים החלקים בין הסצינות הן הוכחה לאיכותה של האנימציה. מעבר לדמויות הססגוניות והמעניינות ולסצינות הצבעוניות , עיקר הכוח הבידורי ומהנה של הסרט טמון בדיאלוגים השנונים שבו. דיאלוגים הטומנים בחובם סלנג ומונחים מתרבות הפופ העכשווית. שמונים דקות של הנאה וצחוק מכל הלב.
 

שרק (טרום בכורה)

שרק. היצור הירוק שתקע אותי
 שרק. היצור הירוק שתקע אותי   
Shrek

שרק הוא יצור ירוק, גדל גוף שחי לו בשלווה בביצה (מדובב בקולו של מייק מאירס). בוקר אחד הוא מתעורר ומגלה שאדון הממלכה הרשע, הגלה מתוכה את כל הדמויות מאגדות הילדים היישר לתוך הביצה שלו. הוא פונה לאדון פארקוואד ומבקש ממנו שיחזיר לו את הביצה. האדון מסכים בתנאי ששרק ישחרר עבורו את הנסיכה פיונה (בקולה של קמרון דיאז), עמה הוא אמור להתחתן. הנסיכה כלואה במגדל גבוה עליו שומר דרקון ענק. שרק מסכים למשימה, ויוצא למסע ההצלה בלווית חמורו הנאמן והשנון (מדובב בקולו של אדי מרפי). קומדיה.

במאים: טד אליוט, טרי רוסיו, ג`ו סטילמן (85 דקות, ארה"ב 2001).
 
ג`אם מוביז: בידור לילדים ושעשוע להורים בשל המסר החתרני נגד דיסני. הסרט צוחק על תעשיית פארקי השעשועים של דיסני, ועושה פרודיה מכל הדמויות הקלאסיות של דיסני כמו דמבו, פינוקיו, טינקרבל וחבריהם. כוחו האמיתי של הסרט הוא בסיפור שלו ובמפלצת שאנחנו לומדים לאהוב לפני שהיא בכלל למדה לאהוב את עצמה.

פילם קריטיק: בראש ובראשונה מצליח שרק לעשות צחוק מאימפריית דיסני. תוסיפו לזה שפע של הומור, עלילה פשוטה, חמור שפוחד מהחושך, מפלצת ירוקה וטובת לב, נסיכה שאוהבת לשתות פינקולדה ולהירטב בגשם ואפקטים דיגיטליים מרהיבים - ותגלו סרט מבדר ומהנה ביותר.

איף מגזין: השילוב של תמונות אמיתיות ואנימציה מעורר השראה. קשה שלא להתאהב בעולם שעיצבו יוצרי שרק. הסרט מעביר מסר של אהבה וסובלנות לשונה, בצורה חיננית ומלאת קסם. הנאה מושלמת לכל הגילים.
 

בשבועות הקודמים

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

נהרות הארגמן, יומנה של בריג`ט ג`ונס, אטלנטיס, חדרו של הבן, אודות המוניטין

מארגנת החתונות, פוקימון 3 , דוקטור דוליטל 2, המוצא האחרון

טומב ריידר, אחד ושניים, אמריקן גאי, ספיי קידס, כל הסוסים היפים

ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by