בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בודדת: יש חגיגה  
 
 שרית חדד (צילום: יח``צ)   
 
אמיר עמרמי

שרית חדד הוציאה אחלה של שיר, עידית הלוי עושה חשק לעוד, KNOB ממשיכים לעשות פאן ועוד. ביקורת סינגלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שרית חדד – בושם צרפתי (3:03)

נושי פז (צילום: יח"צ)
 נושי פז (צילום: יח"צ)   
מילים: זאב נחמה
לחן: זאב נחמה ותמיר קליסקי
עיבוד והפקה מוסיקלית: שי ראובני

אם אתה לוקח איתך כבש במכונית, אל תתפלא אם באמצע הנסיעה הוא יעשה לך 'מההה'. התובנה שכרגע העלתי, באה לציין שמבט חטוף בלבד על העוסקים במלאכת המוסיקה של שרית חדד, יכול להעיד מעט על המוצר המוגמר שנקבל.

אז לקחנו את זאב נחמה, תמיר קליסקי, אשר פדי, אבי יפרח, אבי סינגולדה, עדי גולדשטיין, אמיר פינטו, יהודה תמיר, נועה פארן ואמנים נוספים, והוספנו עליהם את שרית חדד, וקיבלנו לידינו אחלה של שיר.

כמו כן, צריך לציין שטיבו של השיר קשור לחלוטין למרכיבים שלו. אף אחד לא מתיימר לומר שמדובר בשיר חדשני שמעולם לא נשמע במחוזותינו: "אל תשכח שרק בחרת בי / להיות לי גבר אמיתי / לחזור הביתה בכל לילה / זה פרחים או בושם צרפתי / זה לא תמיד קונה אותי / עזבי טעיתי או נשבע לך", או שהלחן שלו הציב רף חדש למלחינים ולקומפוזיטורים בישראל.

עם זאת, בהתייחסות נכונה לז'אנר המזרחי ולשירים שהוא מספק, ההפקה של שי ראובני עולה בכמה מידות על הפקות אחרות בז'אנר, וכשמוסיפים לזה את שרית חדד, זה הרי חייב לצאת מצוין. זה לא אני, זה כימיה. אם תיקלעו בקרוב לחתונה או לבר מצווה, והשיר הזה יתנגן ברקע, זה יישמע בדיוק כמו כל דבר אחר ששמעתם, אבל אתם תקפצו משמחה ותנופפו באוויר עם הידיים. כי אם לומר את האמת, לא מדובר כאן רק במוסיקה נטו, אלא גם בביזנס.
 

נושי פז – מרגיש נכון (3:24)

שירה G ובייבי G (צילום: יח"צ)
 שירה G ובייבי G (צילום: יח"צ)   
מילים: נושי פז ודן תורן
לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: נושי פז

נושי פז מחליט לעבור לקדמת הבמה, לאחר שבמשך שני העשורים האחרונים חי ונשם את הרוק הישראלי כמתופף להקת 'פורטרט', וניגן, הלחין והפיק מוסיקלית לזמרים דוגמת יובל בנאי, פורטיס, ג'נגו, ירמי קפלן, אהוד בנאי, דני סנדרסון ואחרים. בימים אלה, הוא משחרר סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה שבדרך.

נושי מציג בשיר את המוסיקאי המוכשר שהוא, דרך הלחן המוצלח וההפקה המוסיקלית, שמשלבת גיטרות עם סאונד משובח, עם משחק בין גיטרות חשמליות לאקוסטיות, דרך הבס המבורך של ג'נגו ועד התיפוף החלק והמהוקצע של נושי.

נושי נשמע טוב, לא עם קול גדול במיוחד, אבל בדיוק מה שצריך בשביל לעשות רוק ישראלי בצורה הכי טובה שיש. עם זאת התחושות שעלו בי עם קריאת הטקסט היו מעורבים: "ובראש עוברות המחשבות / תמונות ורגעים / דוהר לצד הדרך / ללא מעצורים / פעם כבר הייתי מוותר / דבר לא יכבה אותי / מכאן אני לא חוזר / עכשיו זה מרגיש נכון".

נדמה כי למרות התערבותו של תורן, תשומת הלב העיקרית הופנתה להפקה המוסיקלית. מכל מקום, זה בהחלט תענוג לשמוע היום רוק ישראלי בהפקה ישנה של גיטרות-בס-תופים, ובלי יותר מדי יומרנות מהצד. האלבום של נושי פז יוצא בעוד חודש – יש למה לחכות.
 

שירה G ובייבי G – ראש גדול (3:36)

עידית הלוי (צילום: יח"צ)
 עידית הלוי (צילום: יח"צ)   
מילים ולחן: מיקי גבריאלוב
מילים נוספות: בייבי G (אמיר פז)
עיבוד והפקה מוסיקלית: מיקי גבריאלוב, בייבי G ואלי נחום

העונה השנייה של התוכנית 'ראש גדול' של ערוץ Yes סבבה, עולה בחודש הבא, וכרגע משתחרר שיר הנושא שלה. אחרי שמיעת השיר, קריאת המילים והאזנה קשובה ללחן, אין לי משהו אחר לומר חוץ מאשר "מה עובר על מיקי גבריאלוב?".

תאמינו או לא, אבל את השורות האלה אני כותב בצער מסוים ובתחושת בלבול, כיוון שגבריאלוב הוא אחד הזמרים והיוצרים הישראלים שאני אוהב במיוחד. גבריאלוב הוא נכס חשוב ויקר בתרבות הישראלית, אבל בתקופה האחרונה אני לא מצליח למצוא אצלו את הידיים ואת הרגליים.

זה שמדובר כאן בסדרת נוער, לא אומר שהכתיבה צריכה להיות חסרת כל תוכן, וסיסמתית כמו סלוגנים של מערכת בחירות: "יש הרבה אכזבות / הרבה מאוד תקוות / יש הרבה כשלונות / והרבה הצלחות / יש הרבה מריבות / הרבה נקמות / הרבה השלמות / לחיצת ידיים וסליחות".

השיר מופק, איך לא, בסגנון היפ הופ, אבל ברמה שלוקחת את הז'אנר כמה צעדים אחורה. אני מאמין שהנוער שלנו מעט יותר מתוחכם מכמה שורות שאפשר למצוא בכל נאום מזדמן של פולטיקאי כזה או אחר, וישנה הרגשה שהפנייה לנוער דרך היפ הופ די מיצתה את עצמה. אגב, אם כבר היפ הופ אז היה אפשר לקחת את קוואמי, מוקי או את שי 360, וגם להוציא בן זונה של שיר. אך כמובן, חלילה שניתן לילדים שלנו ערך מוסף, נכון?
 
 

עידית הלוי – חיה בסרט (4:03)

KNOB (צילום: יח"צ)
 KNOB (צילום: יח"צ)   
מילים: מירית שם אור
לחן: צביקה פיק
עיבוד והפקה מוסיקלית: Henree

עידית הלוי, יוצאת להקת בנות יעקב, משחררת סינגל רביעי לקראת אלבום הבכורה שלה. זאת לאחר שלפני כמה שנים הוחתמה בחברת Sony בצרפת, אצל הפאבלישר של מריה קארי, ועבדה והקליטה עם מפיקים גדולים באירופה. כמו כן, הקליטה גרסה לשיר Yesterday של הביטלס, והיא רצה עם זה די יפה באיטליה וביפן.

השיר חמוד, בדיוק כמו כל דבר שמירית שם אור וצביקה פיק יכולים לרקוח ביחד: "כוכבים בצבע כסף / וירח מזהב / ואני על המרפסת / מול הים המכושף / ובאווירת פנטזיה / אני שותה את הקפה / מדליקה לי עוד סיגריה / יש ברדיו שיר יפה". חמוד, לא יותר מזה. עם זאת, לא יכולתי לשלא להרגיש בערך העצום ש- Henree ועידית הלוי מביאים איתם לשיר.

ההפקה של Henree מעולה.הסאונד שלו הוא אחד הדברים שאני הכי אוהב לשמוע בתקופה האחרונה. עידית הלוי יוצאת בשיר כזמרת פשוט מצוינת, בעלת קול מלא ומחמם, והיא גם עושה נפלאות בעיבודים הווקאליים, מה שנותן ערך מוסף לקול שלה.

עם זאת, התוכן של השיר, שהוא לא יותר מחמוד, לא עושה איתה חסד, ולא עם המאמץ של Henree. אלבום הבכורה שלה כולל כותבים נוספים דוגמת מומי לוי, עמית צח, ניב כהן, Henree וכותבים נוספים. לי היא נשמעת אחלה של מוסיקאית, הרבה יותר ממה שמציג השיר הזה, ולחלוטין יש למה לצפות.
 

KNOB- מסתורית (3:43)

 
מילים: מיטל פטש
לחן: ניב כהן ומיטל פטש
עיבוד והפקה מוסיקלית: ניב כהן

אם יש צמד מוסיקלי שיודע לייצר מוסיקת דאנס איכותית, זה KNOB ולא אחר. אחרי שתם מסע העומק שלי בטקסטים שלהם, בתחכום המוסיקלי, בלחנים ובהפקת השירים שלהם, אני פשוט נשאר עם הכיף. ניב כהן עלה על הנוסחה שהוא השתמש בה ב'מאמי', ו'אל תיגע בי',והוא מיישם אותה גם על הסינגל השלישי. השניים עובדים טוב ביחד ומפיקים מוסיקת דאנס איכותית, שתגרום גם לאדישים מבינינו להנהן עם הראש לצליליי הקצב.

היומרנות היא ממני והלאה. כשאני הולך לאכול בורגר, אני לא צריך שיגידו לי שהוא בריא, או שהצ'יפס שלו מטוגן בשמן איכותי. תניחו לי עם כל הנימוסים, ותנו לי את הבורגר הכי טעים שאתם יודעים לעשות – מטוגן ומלא בשמן. ואם זאת לא אנלוגיה מאלפת לסיום, אנלוגיה מאלפת מהי?

לבית של KNOB
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by