בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פארק 
 
 
נטלי קרטס וזאב מאור

הפארק העירוני הוא "מרחב הפנאי" בספירה הציבורית החדשה, המופרטת והנצרכת; סממן של עיוּר, התהליך הבלתי נמנע שבו נופים מקומיים מצייתים יותר ויותר ללוגיקה הגלובלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פארק עירוני הוא מרחב המעוצב לפרקטיקות של נופש, צריכה ותחזוקת הגוף; פיצוי למה שנלקח מהאדם בשעה שהפך ליצור עירוני; מענה מוניציפלי להשתוקקות לנוף אחר ועם זאת מוכר אמין, יציב והמשכי; נוף שחשים בו בטוחים, לא מופתעים ולא מנוכרים; נוף שההזדהות עימו גדלה ככל שמופיעים בו סימניה המוסכמים של התרבות.

פארקים הם תשתית עירונית, כמו כבישים ומדרכות ותאורת לילה. הם לא מתחפשים לטבע: הם הטבע החדש, מרחבים של בנאליות מאוזנת ומרגיעה. הפארק העירוני הוא "מרחב הפנאי" בספירה הציבורית החדשה, המופרטת והנצרכת; איקון של אורבנאליזציה, המסמן את התהליך הבלתי נמנע שבו נופים מקומיים מצייתים יותר ויותר ללוגיקה הגלובלית.

פארקים הם געגועים למרחב פנוי ממשימה מוגדרת, ריק מציפייה ידועה מראש, ריק ממודל לשיעתוק אך מלא בכל מה שטרם נברא; הם געגוע לא ממומש למרחב המחליק מרפרטואר העיסוקים המוכרים אל השיעמום, שדרכו אני נע אל הנקודה הרדיקלית שבה הזמן הופך להיות שלי.

במדבריות הדשא הירוקים של ימי אמצע השבוע, או במרק הנופשים הצוהל של השבת, כבר מריחים חרדה - חרדה באשר לכל מה שמגן עלינו מפני החרדה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by