בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדל"ן 
 
 
נטלי קרטס וזאב מאור

זירת הסחר בנדל"ן מייצגת את המערך המורכב של יחסי הכוח המרחביים. כאן ניכרת הבעלות על הקרקע כגילומה של התשוקה לפיסת עולם שתהיה שלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשחק "הכריש"
 המשחק "הכריש"   
אין כזירת הסחר בנדל"ן - "נכסי דלא ניידי" - לייצג את המערך המורכב של יחסי הכוח המרחביים. כאן זעה ורוחשת רקמת העיר של ערך החליפין, כלכלת המרחב בביטויה המובהק, הבוטה; כאן ניכרת הבעלות על הקרקע כגילומה של התשוקה אל הקבוע והיציב: חלקת אדמה, מפני השטח ומטה, עד גלעין הכדור, ומעלה, עד לנתיבי התעבורה האווירית; פיסת עולם שתהיה שלי.

פעמים רבות כל כך הושת סדר חדש על הארץ, כשהוא מערבל ועורך-מחדש את דפוסי הקניין, עד כי בדיעבד מצטיירת התשוקה הטריטוריאלית כאגדה על עולם קבוע ובטוח, פנטזיה של יציבות במרחב הזע כמים וכל העת מתהווה.

התחרות על הנדל"ן חושפת שבמרחב הסחיר יש רק טריטוריה אחת קבועה: יחידת ההון. מבעד לעדשת ההון הנצבר ניבט העולם כהגמוני, מושא של חליפין. אפילו מושגים הופכים לידע ונארזים לשיווק. אושר, ייחוד, מקום - כולם ערכים סחירים בתעשיות הנדל"ן, התרפיה הסדרתית והפרסום. הנטייה לקיבוע כל המתהווה למידה אחידה, לטריטוריה האחת של ההון, לדימוי היציב האחד שדרכו מציצה התודעה בעולם, היא שמאפשרת רדוקציה של מורכבות ההבדלים למערכת חליפין אחת. לא משנה מה מסתובב - כסף, טובין, מידע; כל עוד חי החליפין - לכל דבר תמורה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by