בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טבע 
 
 
מאירה יגיד-חיימוביץ`

ממזרח לקריית-עתידים, מתנהל קרב חורמה בין רשויות ואיגודים על ניצולם של השטחים החקלאיים. התוצאה היא ערבוביה וחוסר ארגון היוצרים קקופוניה של אי-ציות, משחק של מראות מעוותות המאחות מציאות פיזית של חורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממזרח לקריית-עתידים, מעבר לקצה העיר, למרגלות פסי התשתיות האינטנסיביים, רוחשת דיאלקטיקה מרחבית: שלב ההכרעה בסוגיית הזכויות על רזרבות הקרקע האחרונות בלבה המטרופולינית; התוויה-מחדש של גבולות ההמשכיות וההפרטה במארג המורכב של בעלות על קרקעות; עדכון ניצולן של קרקעות חקלאיות, תוך תרגום ערך השימוש לערך חליפין. קרב חורמה בין המינהל, הרשויות המקומיות, בעלי קרקעות, יזמים, רשות העתיקות, רשות הטבע והגנים, רשות הניקוז, נציבות המים, צה"ל, מע"צ, חברת החשמל ומקורות, מפלח את השטחים בתוך הקרקע ומעליה.

מה הלגיטימציה להכרעות ומי שותף בעיצוב המדיניות? קפסולות אדריכליות גנריות של מתחמי תחנות דלק, שהפכו למרכזים של תרבות פנאי, תומכות בציונות חדשה של יוצאי העיר אל הכפר - לצד שליש או רבע דונם מתחת לגג רעפים אדום בצל הברוש הלימוני והגינות הטרופיות; כיסים פזורים של היסטוריות אידיאליסטיות, מושבי עובדים וקיבוצים שעברו "הרחבות" או תמורות נדל"ניסטיות - נושקים לעיירות ספר שספחו אל גבולן מארג "אובייקטים" של פנטזיה אורבנית במעטה קונפקציה אדריכלית. מזבלות מול תלים, תחנות מיתוג בגבול שיירי פרדסים, מתחמי שימושים חורגים בדמות אולמות אירועים ומרכזי חצי חינם, יוצרים קקופוניה של אי-ציות, משחק של מראות מעוותות המאחות מציאות פיזית של חורים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by