בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וידוא החייאה  
 
 אילנה דיין (תמונה: יח``צ)    
 
לילך וולך

לאור עתידה הלא ברור של התוכנית 'עובדה' בקשת, לילך וולך יוצאת להגנתה של אילנה דיין, אשר עננת פרשת וידוא ההריגה עדיין מלווה אותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתונאות חוקרת היא לא בדיוק עניין לכל אחד - לא לעשייה, לא לשידור וכפי הנראה, גם לא תמיד לצפייה. באופן עקרוני, ובלי להיכנס לפרטים מדוקדקים, מדובר במי שלא לא פוחד להיכנס בעצמו למים הלפעמים מזוהמים, והתמיד קרים, במי שלפעמים מסכן, פיזית ממש, את עצמו, ובמי שנתון, כל הזמן, גם בעצמו לביקורת. ולכולם, לכולם, יש מה לומר - לאזרחים התמימים, לפושעים, למבצעי המחדלים, לזכיינים, וגם למטייחים ולמזפתים את המקרים.

'עובדה' התחילה עונה חדשה, בתנאים לא קלים כלל ועיקר. לאחר שהצליחה התוכנית בכלל, ואילנה דיין בפרט, לקבע את עצמה בתודעת הציבור כעיתונאות עילית, חסרת פשרות, שעל דגלה חרותים מקצוענות ואינטגריטי, נכנסה התוכנית לעונתה ה-12, כאשר עדיין מלווים אותה הדי פרשת וידוא ההריגה של סרן ר', ומערערים את הקונצנזוס הרחב שהיה לגבי התוכנית.

עוד, כדי להוסיף מכה על חבורה, כבר בתחילת העונה, נדחית התוכנית שאמורה לעסוק בתחקיר המחדלים ב'ישראייר', כל אלו, מלווים בהצהרתו הבעייתית של מוזי ורטהיים, ראש דירקטוריון 'קשת' שכלל לא היו צריכים לצרף תוכנית כ'עובדה' ללוח השידורים החדש שבנתה הזכיינית. כל אלו, במצטבר, אינם נותנים תחושה טובה לגבי המשך קיומה של התוכנית. ולמען האמת, זה נותן גם לנו תחושה לא כל כך טובה לגבי לוח המישדרים ההזוי שמתרוצץ במוחו של ורטהיים, שאמור לכלול, כך נראה, רק ריקודים, שירים ויהורם גאון.

באופן אישי, נדמה לי שדיונים כמו האם צריכה היתה דיין להתנצל בפומבי או לא, מקומם בפורומים אינטרנטיים. עם זאת, הגינונים וההליכות שנתבעים מאילנה דיין באופן אקסקלוסיבי, די מתמיהים לנוכח העובדה שאנו סובלים שחיתויות גדולות, מלאות כוונות זדון, של אלו שמתיימרים להנהיג את העם באופנים כאלו ואחרים, אם במגזרים הציבוריים ואם בעסקיים.

מה שמטריד מזה, הוא חוסר התמיכה בעיקרון השקיפות המוחלטת שמנסה דיין לחתור אליו כבר שנים ארוכות בעשייתה העיתונאית. בשביל להבדיל את תוכניתה של דיין, משלל תוכניות ז'אנר ה'שירות לציבור', צריך לבחון את נושאי התחקיר שלה, שיוצאים פעמים רבות מן הלוקאלי אל הכלל, ומנסים לטלטל איזה סטטוס קוו מעוות של ייפוי, הסתרות והשטחות. לא מדובר כאן בגנב ארנקים, אלא במחדלים בקני מידה ארציים וגורפים. אני לא מכירה מי שעושה זאת טוב ממנה.

אילנה דיין, והאופן בו היא מובילה את 'עובדה', היא תוכנית חשובה ואמיצה, שאינה מתביישת לטלטל את אמות הסיפין, שלא לוקחת חלק ממדיניות ההסתרה. וכולי תקווה שאף אחד מזכייניה, והמעורבים בהחלטות המינהליות, לא יעקם או ימתיק אותה בשביל להפוך אותה לפחות ממה שהיא.

בקטנה
* יצרנו מפלצת - הזוג המאוס אמבר ורוב, שהשתעשעו במזימות בקני מידה צנועים יותר ב'הישרדות' (בה זכה אחד מהם במיליון דולר), צוברים יותר ויותר כוח שטני בתחרות המלוכלכת שלהם ב'מירוץ למיליון 7'. אין איזה חוק שאוסר על זוגות דוחים להופיע בטלוויזיה יותר מפעם אחת?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by