בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסוולדו רומברג בטכניון 
 
 עבודה של רומברג (מתוך אתר הטכניון)    
 
אורנה לב טוב

השבוע נפתחת בטכניון תערוכה של האמן הבינתחומי אוסוולדו רומברג, שתציג מיצבים, צילומים ופסלים ארכיטקטוניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסוולדו רומברג, אמן בינלאומי יליד ארגנטינה, שעלה לארץ ואף לימד בבצלאל וכיהן כראש המחלקה לאמנות - חוזר להציג בארץ לאחר שבשנות השמונים, עבר לחיות וליצור בארצות הברית. אוסוולדו, שמלמד בימים אלו באקדמיה לאומנות בפנסילבניה, הציג את יצירותיו במוזיאונים רבים ברחבי העולם, בינהם: וינה, בון בודפשט ואחרים.

ביום רביעי ה - 04.01.06 תיפתח בגלריה על שם פ.ק. הניך, שנמצאת בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים שבטכניון, התערוכה Translocations - אוסוולדו רומברג, מיצבים ארכיטקטוניים 1980- 2005. התערוכה כוללת אוסף של מיצבים, צילומים ופסלים העוסקים בנושאים ארכיטקטוניים. הרבה מן העבודות הן למעשה פסלים שיצר אוסוולדו על סמך תוכניות קרקע של מבנים חשובים בתולדות האדריכלות. בין היצירות, מיצב המבוסס על מבנה בית הכנסת הקדום במצדה - יצירה זו, המתבססת על מבנה בית הכנסת אך גם מתפתחת לכיוונים חדשים, היא חלק מסדרה רחבה יותר של אוסוולדו, הקשורה למבני דת כגון כנסיות ומסגדים או מבני פולחן אחרים מתרבויות דרום אמריקה, שמהווים בסיס למיצבים.

אוסוולדו, בוגר לימודי ארכיטקטורה, משלב ביצירותיו תחומים שונים של אמנות שמשתלבים זה עם זה ויוצרים הקשרים חדשים. השילוב בין אדריכלות לפיסול או צילום, מאפשר לבחון את היצירות מזווית חדשות, כפי שכותב חגי שגב ,אוצר התערוכה: "מצבם החדש (של המיצבים המבוססים על מבנים ארכיטקטוניים) מחייב את הצופה לפשפש בזיכרונו, להעלות סמלים, תחושות ורגשות, שייתכן ונשתכחו מתודעתו במהלך העשייה היומיומית, ומעבירים אותו, כמו שהם עצמם עברו תחת ידי האמן, לתפישה רוחנית אחרת".

לרגל פתיחת התערוכה תקיים הגלריה ביום רביעי, 04.01.06, בשעה 12:30, דיון מיוחד של חוקרים ויוצרים בנושא: "אדריכלות ואומנות מבטים בינתחומיים" ואכן ביקורו של אוסוולדו, אמן המגלם ביצירותיו את אותו טשטוש בינתחומי וכן התערוכה עצמה - מספקים הזדמנות טובה לבחון את טשטוש הגבולות בין התחומים השונים של האמנות והיצירה.התערוכה תיפתח ביום רביעי, 04.01.06, בשעה 18:30, ותינעל ב- 02.04.06. הכניסה לגלריה חופשית
.
הגלריה לארכיטקטורה ואמנות ניסויית בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים שבטכניון. טלפון: 04- 8295546

פרטים נוספים באתר
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by