בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוקדים כל הדרך אל הבנק  

רוקדים כל הדרך אל הבנק

 
 
לילך וולך

איך קרה שאנחנו בסדר עם זה ש'רוקדים עם כוכבים' הפך ל"אירוע השיא של השנה", ושקברניטי הטלוויזיה עושים מיליונים על גב הצופים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא בקלות החלטתי להקדיש כתבה נוספת ל'רוקדים עם כוכבים'. הידיעה הממלכדת שבהחלטה כזו, שגם אני הופכת לחלק מאותה מכונה אלימה, רווחית, ודורסנית שמקדשת את הטפל והקפיטליסטי, היא יותר מאשר מטרידה. מן הסתם, לא יסכימו עימי אותם אלו, שרק כותרת הכתבה תגרום להם לגלול את הדף ישירות אל האפשרות לטקבק, ולפרוס את מיטב המשנה של "אליענה המהממת", "סמי החתיך", אבל הם ממילא לא יטרחו לסיים לקרוא את הפסקה הראשונה.

איך קורה שהשולי נדחק למרכז, וגורם לנו להרגיש שאם אנחנו לא איתם, אנחנו כבר לא קיימים? איך קרה שפרק סיום של תחרות ריקודים, הופך להיות "אירוע השיא של השנה"? איך קרה שאנחנו בסדר עם זה? אנחנו נמשיך לומר לעצמנו, שצריך לבחור את המלחמות שלנו, שלא מכל דבר צריך לעשות טרגדיה, ושעדיפים ריקודים על האבקויות בוץ. ונרגיש צודקים, ונאורים, ובעיקר, כאלה שלא עושים עניין מכל דבר.

חלק מהתחבולות של מכונת המלחמה שהיא הטלוויזיה, הן שקופות, וחלקן מתוחכמות יותר. הסיבה שאני מתייחסת אליה כאל מכונת מלחמה, היא שזו בדיוק המהות שלה - מלחמה על הקשב שלכם, מלחמה על הפיתוי שלכם להגיע אל השלט, מלחמה על הסלולארים שלכם. וזהו אגב, בדיוק הז'רגון בו משתמשים באולפנים - זוהי מלחמה לקיום או לביטול של עונה נוספת.


ההחלטה למרוח את פרק הגמר של 'רוקדים עם כוכבים', היא לא החלטה אגבית כלל וכלל. מלבד משיכת האופציה לעוד ועוד פרסומות רווחיות, מחלחל מסר סמוי, אבל תקיף - אתם חלק מאירוע חשוב, תעבירו את ארוחת הערב משולחן האוכל אל מול הטלוויזיה, ותאחרו לשלוח את הילדים לישון, כי הם יתחננו לדעת מי זכה.

מהדורת החדשות נמשכת חצי שעה, 'רוקדים עם כוכבים' נמשכה שעתיים ועשרים. נראה לכם טריוויאלי? שאלו את הילדים שלכם היום, מה היה חשוב יותר. ולא, משך זמן חשיפה לתכנים לא משפיע רק על ילדים. סרטי הקולנוע שהשפיעו עליכם וזכרתם יותר, הם הסרטים שאורכם עלה על הממוצע. אלו הם גם הסרטים שסיכוייהם לזכות באוסקר גבוה יותר. זמן חשיפה, הוא דרך מצוינת להפעיל לחץ על המערכת שמסדרת סדר חשיבות לדברים.

הבעיה לא ממוקדת ספציפית ב'רוקדים עם כוכבים', או ב'כוכב נולד', הבעיה היא רק בחוסר הפרופורציות שאנו מגיעים אליהם, כתוצאה מהפימפום המאסיבי של המדיה עלינו. כל כך יפה מצד 'רוקדים עם כוכבים' שתרמו 50,000 ש"ח. באמת, נורא יפה... רק אתמול היה הרווח מהאס.אמ.אסים שאתם שלחתם מעל ל-150,000 ש"ח. תכפילו את זה בשאר פרקי העונה. אז מי בעצם תרם את הכסף? תודה לכם, אתם יכולים בהזדמנות הזו כבר להסב את כל פנקס הצ'קים שלכם לפקודת הרשות השנייה.

אין ברשותי תאוריית קונספירציה מתוחכמת - העובדות הן פשוטות - הסיבה שאתם משלמים סכומי עתק לפסטיגלים, פסטיבלים ושיירים מחוממים של תוכניות טלוויזיה, היא בגלל שבפירמידת המזון התקשורתית, אתם המשרתים של בעלי הכספים, ולא להיפך. כל זמן שצבירת הכוח הפרועה נעשיית ללא מפריע, תעשיית הבידור הרדי-מייד הולכת ותופסת יותר ויותר כוח, על חשבון מוחות מבריקים שנמצאים מחוץ למעגל התעשייה, בגלל שהם לא מצליחים לחשוב במיינסטרים, או שהם מסרבים להיות חלק ממכונת המלחמה שמייצרת רעש מסך.

בקטנה
* ובכל זאת - "החוטיני ממש לא הפריע"?? הנה, בחוות החזירים השוביניסטים על שם דודו טופז, התפנה מקום גם לגברי לוי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by