בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

המדור 'שווה צפייה' מתמצת עבורכם מקבץ ביקורות עולמיות על הסרטים החדשים שעולים מדי יום חמישי על מסכי הקולנוע. והשבוע בנות, קלפים, אוצר, אימה, לילה אחד ואמריקה מאוהבת בטרום-בכורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מת לצעוק 2

שבת שלום, ויק סה מאש! מת לצעוק 2
 שבת שלום, ויק סה מאש! מת לצעוק 2   
Scary Movie 2

הסרט נפתח כשכומר מוזר (ג`יימס וודס), המבצע טקס טיהור בגופה של מייגן (נטשה ליאון), ששד השתלט על גופה. מיד אחר כך, מגיעים האחים וו`ייאנס מ"מת לצעוק" הראשון, ואיתם סינדי קמפבל (אנה פאריס). סינדי חוזרת לחיים, והפעם כתלמידת קולג` מצטיינת. פרופסור מטורף (טים קארי) מגייס בסתר את סינדי וחבריה לכיתה, לסוף שבוע של ניסוי מדעי. למרבה הזוועה מתגלה כי הניסוי הוא רק תחבולה אכזרית, ולפרופסור היו תוכניות אחרות לסוף השבוע.

במאי: קינן איבורי וו`ייאנס (82 דקות, ארה"ב 2001)
 
פילם קריטיק: חסר צורה ומבולגן ברמות שלא יאמנו. הומור דוחה ומעורר בחילה חוצה את הקו הדק שבין מצחיק לפסיכי לחלוטין. כשנותנים את מלאכת התסריט לשבעה תסריטאים שונים התוצאה היא רצף של קטעים לא מצחיקים, בלי שום קו עלילתי ברור. אחרי סצינת הפתיחה המצחיקה, הסרט רק מידרדר והולך.

אי אונליין: מתים לצעוק די כבר! בזבוז זמן משווע. הבדיחות חוזרות על עצמן, ולא מצליחות להצחיק כמו בסרט הראשון. במקום עלילה תקבלו פרודיות על כל מיני סרטים אחרים. על מנת להבין את הבדיחות בסרט חובה לשלוט בכל כך הרבה סרטים, תוכניות טלוויזיה ופרסומות, שזה פשוט לא שווה את המאמץ.

איף מגזין: הסרט הוא פרודיה על כל המותחנים העל-טבעיים, ז`אנר שנחל כישלון קופתי מתמיד ולזכותו תיזקף בקושי הצלחה אחת או שתיים ("מגרש השדים", "תינוקה של רוזמרי"). השחקן היחיד שמצליח להוציא משהו מהתפקיד שלו הוא דיוויד קרוס, המגלם את עוזרו המשותק של הפרופסור, שנמצא בכסא גלגלים. כל שאר הצוות מפגין משחק מוגזם.
 

לילה אחד במקול'ס

מה זה הרעש הזה? ליב טיילר בלילה אחד במקול`ס
 מה זה הרעש הזה? ליב טיילר בלילה אחד במקול`ס   
One Night at McCool`s

ליב טיילר היא ג`ול, יפהפייה ברמה בינלאומית שנדמה שיצאה היישר מדפיו של פלייבוי. כל מי שרואה אותה מוכן לעשות הכל בשביל לשכב איתה. רנדי (מאט דילון) הוא הברמן בפאב בשם מק`קולס. דרכיהם מצטלבות כאשר ג`ול מנסה לשדוד אותו יחד עם חברה הבריון, אך מתאהבת בו, ונכנסת לחייו. קרל (פול רייזר), בן דודו של רנדי ועורך דין במקצועו, היה בפאב בערב בו הופיעה ג`ול וגם הוא נשבה בקסמה. ג`ול מוכנה לעשות הכל כדי שיהיה לה את בית החלומות שלה - היא מסבכת את רנדי במגוון פשעים מגניבה ועד רצח, משכנעת את קרל לעזור לה, ומסובבת את בלש המשטרה המקומי (ג`ון גודמן) על אצבעה הקטנה. קומדיה שחורה.

במאי: הארלד זווארט (93 דקות, ארה"ב 2001)
 
 
ג`אם מוביז: מדהים עד כמה גברים יכולים להיות מטופשים כשהם כרוכים סביב מחשופה השופע של בבחורה צעירה. עשוי לפי מיטב מסורת הסרטים ההוליוודיים: הרבה סקס, אלימות והברקות משעשעות. הדמויות מעוצבות בצורה סטריאוטיפית מדי.

אי אונליין: בידור בסגנון המזון המהיר- הרבה חילופי דברים שנונים, קטעי פעולה וסקס, עטופים בגיבורים פוטוגניים וקצב מהיר. קומדיית סקס שחורה ושובבה. אתה נהנה מאוד מהסרט, אבל כמו אחרי מק`דונלדס, מרגיש קצת אשם בסוף.

איף מגזין: הטריק הקולנועי של לצפות באותה סצנה בשלוש גרסאות שונות מעייף ומעצבן. מורגש שהבמאי מגיע מתעשיית הקליפים כי כל הסרט נראה כמו קליפ אחד ארוך בכיכובה של ליב טיילר. לא ברור מה מושך בדמותה של ג`ול מלבד המחשוף הגדוש - אין לה שום אישיות. לא מומלץ.
 

אוצרות הים האדום

חבל להסתבך עם רשות העתיקות. אוצר הים האדום
 חבל להסתבך עם רשות העתיקות. אוצר הים האדום   
אור, הוא נער אילתי שאוהב לצלול בשמורות אלמוגים. השקט שבמים מאפשר לו לברוח בדמיונו לעולמות פנטזיה רחוקים. יום אחד הוא מגלה שבעקבות רעידת אדמה, נפער נקיק צר בשמורת האלמוגים. הוא מחליט לצלול דרך הנקיק ומגלה להפתעתו שרידים של ספינה עתיקה.

אור שולה מהשרידים כד עתיק ויפהפה ומביא אותו לביתו, לא לפני שהוא מדווח עליו ליובל, מנהל המוזיאון התת-ימי באילת. אבל עוד באותו לילה, לפני שהוא מספיק להעביר את הכד לרשות העתיקות, נגנב הכד מביתו. המסע של אור בעקבות הגנבים רצוף הרפתקאות, פעולה וגם אהבה ראשונה.
שחקנים: אוראל ירושלמי, אושרי כהן, נטלי זינו, מזי קסאי ושירי רון.

במאי: דני וולמן (90 דקות, ישראל 2001)

ראיון עם וולמן, מעיתון הארץ
 

רואה בקלפים

זה אותו הרעש מלפני שבוע? רואה בקלפים
 זה אותו הרעש מלפני שבוע? רואה בקלפים   
The Gift

אנני וילסון (קייט בלאנשט) היא אלמנה מטופלת בשלושה ילדים, שחיה בעיירה אמריקנית קטנה. אנני ניחנה ביכולות על-טבעיות המאפשרות לה לראות דימויים מהעתיד וביכולת לקרוא אנשים. למחייתה היא מתפרנסת מקריאה בקלפים לתושבי העיירה.

כאשר ארוסתו היפה והעשירה של מנהל בית הספר נעלמת (קייטי הולמס), חשודים במעשה מספר רב של אנשים. המשטרה המקומית פונה לאנני שתעזור להם לגלות מי הרוצח בעזרת יכולותיה. כוכבים נוספים: הילארי סוואנק, ג`ובאני ריביסי, קיאנו ריבס. מותחן על-טבעי.

במאי: סם ריימי (111 דקות, ארה"ב 2000)
 
ג`אם מוביז: רק הילארי סוונק וקייט בלאנשט מצליחות לגלם דמויות אמינות מספיק, שאר צוות השחקנים המפואר נותן משחק דרמטי ומוגזם. מותחן שגרתי וצפוי למדי שלא ממש מצליח להפתיע.

אי אונליין: גלריית כוכבים מרשימה. בלנשט מצוינת במיוחד. חבל שלהרבה מאוד מהדמויות אין מספיק זמן מסך ולכן הן לא מספיק מפותחות (דמותה של הילארי סוואנק למשל). הציון: שמונה.

פילם קריטיק: גדוש בקלישאות לעוסות וליהוק גרוע במיוחד (קיאנו ריבס הקר כאלכוהוליסט מכה וחם-מזג?). לא מרגש בכלל. תסריט דל, לא מעמיק ולא מעורר-השראה.
 

100 בנות

גם כן מאה בנות
 גם כן מאה בנות   
100 Girls

מת`יו בר-המזל (ג`ונתן טאקר) זכה להגשים את חלומו הרטוב של כל בחור - הוא נתקע במעלית עם בחורה יפהפייה בעיצומה של הפסקת חשמל ובילה אתה ליל אהבה סוער. כשהוא מתעורר בבוקר, הוא מגלה שאהובתו המסתורית נעלמה בלי שהספיק לראות את פניה וכל מה שהשאירה אחריה הוא זוג תחתונים.
מת`יו יודע שהיא גרה במעונות הבנות, עכשיו כל מה שנותר לו לעשות זה למצוא מי מבין 100 הבנות שגרות שם היא הגברת בעלת התחתונים החסרים. הוא מגייס למשימה את השותף שלו לחדר, חרמן תמידי בשם רוד (ג`ימס דה בלו) וביחד הם מתחילים לחפש.

במאי: מייקל דייויס (100 דקות, ארה"ב 2001)

על הסרט לא נמצאו ביקורות - אתם מוזמנים לצפות בו ולכתוב ביקורת משל עצמכם בתגובות לכתבה או בפורום הקולנוע של נענע.
 

אמריקה מאוהבת (טרום בכורה)

נאמנות גבוהה, בובה. אמריקה מאוהבת
 נאמנות גבוהה, בובה. אמריקה מאוהבת   
America`s Sweethearts

אדי תומאס וגוון הריסון (ג`ון קיוזאק וקתרין ז`טה-ג`ונס) הם הזוג ההוליוודי המושלם. אחרי שורה של קומדיות רומנטיות שהפכו את שניהם לחביבי הקהל, ורומן אמיתי ביניהם שהוביל לחתונה, אמריקה מתמוגגת כל פעם שהיא רואה אותם ביחד.

השניים עומדים להוציא סרט חדש, ועליהם לקדם אותו ביחד - הבעיה היא שהם על סף גירושין וכבר מזמן הפסיקו לסבול זה את זה. הצלחת הסרט תלויה בעד כמה יצליחו למכור לציבור האמריקני שהם מאוהבים ומאושרים יחד. למשימת ההונאה נחלץ היחצ"ן המהולל לי פיליפס (ביל קריסטל). הוא מגייס לעזרתו את קיקי (ג`וליה רוברטס), אחותה של גוון והעוזרת האישית האפרורית שלה.
בין קיקי הכנועה, שחיה בצל אחותה הכוכבת ובין אדי, מתפתחת מערכת יחסים מיוחדת במינה.

במאי: ג`ו רות` (102 דקות, ארה"ב 2001)
 
פילם קריטיק: הסיכוי למכור לצופים את ג`וליה רוברטס הנוצצת כמישהי נחבאת אל הכלים וחסרת ביטחון עצמי, רק בגלל שדמותה מרכיבה משקפיים ופעם הייתה שמנה, נידון לכישלון - כולם יודעים שהיא כוכבת הוליוודית אלוהית בכל רמ"ח איבריה. אפילו החיוך של ג`וליה רוברטס לא מציל את הסרט מהבדיחות הלא מצחיקות והקצב גרוע.

אי אונליין: הצצה מעניינת לאחורי הקלעים של תעשיית הזוהר ההוליוודית. שווה לראות בזכות כמה סצינות מצחיקות במיוחד וצוות שחקני המשנה המצוין, ביניהם כריסטופר ווקן כבמאי פסיכופט והנק אזריה כמאהב הלטיני של ג`ונס.

ריל.קום: הדמויות כל כך רדודות שאם הן היו בריכת שחייה, כל מי שהיה קופץ למים היה שובר את המפרקת. הכימיה בין השחקנים (קיוזאק וג`ונס, קיוזאק ורוברטס) כמעט ולא קיימת וקשה להאמין שיש שם אהבה אמיתית. עלילה לא מציאותית בעליל.
 

בשבועות הקודמים

ארכיון שווה צפייה כולל בתוכו מקבץ ביקורות על כל הסרטים שעלו על המסכים בארץ השנה. הנה דוגמאות מהשבועות האחרונים:

שרק, חיה רעה, לפני שהלילה יורד

ג`ימי גרימבל, אבולוציה, מסיבת יום נישואים, סבתא ורוחות הרפאים שלה

נהרות הארגמן, יומנה של בריג`ט ג`ונס, אטלנטיס, חדרו של הבן, אודות המוניטין

ראיתם את הסרטים? בואו לדבר עליהם בפורום הקולנוע של נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by