בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הוא דמות טראגית בעיני" 
 
 סמי מיכאל (צילום: חגית פלג-רותם, גלובס)   
 
חן מידן

הסופר סמי מיכאל מספר מיהו אריאל שרון עבורו: דמות טראגית של לוחם שהקים עליו את מחנהו כשפנה לדרך חדשה, אמיצה ומפוכחת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"מעולם לא פגשתי את אריאל שרון, אך אני עוקב אחר דמותו, שקיימת בתודעה הציבורית למעלה מחמישים שנה" אומר הסופר סמי מיכאל, כשהוא נשאל על הקשר האישי שלו אל אריאל שרון.

"שרון הוא דמות טראגית בעיני. הוא לוחם, שנאלץ בזקנתו לפרק במו ידיו את המפעל שהקים, מעל לועו של הר געש. בדומה לשינוי שהתחולל אצל ויצמן, בגין ורבין, כך התחולל שינוי אצלו. שרון התחיל במהלך קשה מאוד בעבורו ובעבור המחנה שבקרבו צמח. על השינוי המהותי הזה הוא שילם מחיר כבד במהלך השנתיים האחרונות, כשחבריו הוותיקים לנשק כיוונו את הנשק נגדו.

שרון הוא מקרה מיוחד של מצביא, שוועדת חקירה אסרה עליו לכהן כשר ביטחון, בעקבות חלקו במלחמת לבנון, אך ברבות השנים הפך להיות לראש הממשלה. יש לא מעט דברים לומר נגדו, והם נאמרו, אך בה בעת אין לשכוח לו את הצעד האמיץ. ביום שהחליט על ההתנתקות החל עידן שונה, עידן שבו ישראל נעשתה שונה מזו שהיתה לפני ההתנתקות. שרון בעצם שינה את המפה הפוליטית בישראל, והוכיח את עצמו כמדינאי וכפטריוט. כאדם, יש לי הזדהות עם שרון, שנתון במצב בריאותי קריטי עד כדי סכנת חיים. זו הזדהות אנושית בסיסית שאני חש עמו, כמו שאר האזרחים במדינה, ואני מאחל לו לעבור בשלום את המשבר הקשה. ברגעיו הקשים של אדם מניחים בצד את המשקעים והמחלוקות.

אזכור לשרון לטובה את ההתנתקות כצעד אמיץ ומפוכח. הוא הוביל את ההתנתקות בנחישות, ומבחינת העיתוי, כבר כמעט איחרנו את המועד לבצעה, שכן החברה הישראלית נפלה לבוץ הנורא של השטחים הכבושים. אזכור לו גם את האמירה: 'הכיבוש משחית', שבגינה הותקף קשות. כך הלך שרון בדרכם של ויצמן, רבין, בגין וסדאת. כמותם, נזכור לו את התפנית שעשה ושבעבורה שילם מחיר.

אינני מאמין שישראל תשוב להיות כשהיתה, כשם שאינני מאמין ששרון יחזור להיות שרון שלפני האירוע המצער."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by